עדר החרדים בדרכם אל הלווית הרב יוסף ז"ל - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עדר החרדים בדרכם אל הלווית הרב יוסף ז"ל

Ido.G

Recommended Posts

• תגובות 92
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
מה היה עושה משה רבנו (כמובן כשמדובר באנשים הנוהגים נגד ומסכנים את כל הציבור -לא ניתן להשוותם בתקופה של גילוי ה' בפומבי לתקופתנו) בדורנו באם היה רואה את יוסי שריד .. על כל דבריו ומעשיו בשטח כנגד -לומדי תורה וכדו'... הוא גם לא היה שותק.

משה רבנו כנראה לא היה מבין מה הם המנהגים המוזרים הללו של יושבי הארץ, ללבוש להם שחורים ולדון ביהדות שלא הכיר כל היום (משה העברי, הנודד במדבר ומעלה כל מיני קורבנות מדממים לאלוהיו), ומקיימים פולחנים שלא הכיר. ואז כמובן היה נלקח לבית חולים פסיכיאטרי כי הוא שומע קולות, לא מבחין בין דמיון למציאות ומסוכן לסביבתו. נוותר על ההשוואה הזו אולי?

ומצד שני יש הרבה אימרות שחשוב לשמוע את שיעורם המלא והקשרם באופן יותר נכון. פעם אחת הביאו ציטוט נגד חיילים אך מצד שני יש בקישור שפורסם מעליי -ציטוט בעל חיבה לחיילים. פעם אחת ציטוט נגד פלסטינים -שכולם יאבדו ..אך הרב אחר-כך צייין את כוונתו רק למחבלים מתוכם. כל דבר צריך להיבדק בהקשר שלו . דרכו לאחד ובעיקר עדות המזרח .. היית הרבה לפני שהוקמה ש"ס (בכלל.. רק על פי כוחו של רב גדול אחר שאגב היה אשכנזי -הרב ש"ך)ואף לא היית בדעתו ללכת בכיוון הזה. אך בשביל לקדם את הספרדים/מזרחים כנראה זה חלק מהדרך. http://www.mako.co.il/spirituality-popular_culture/Article-f86cd4d53049141006.htm

להגיד על מישהי שצריך לחגוג במותה, או לקרוא לראש ממשלה בישראל "עיזה עיוורת" בפומבי (גם אם זה נכון), זה לא משהו שצריך לבדוק את ההקשר שלו בכדי להבין שמדובר באמירות שרב חשוב בישראל וגדול הדור לא צריך ולא יכול לומר. אלו אמירות השייכות לפוליטיקאים שפלים. והרב עובדיה, מה לעשות, היה פוליטיקאי כזה.

ומה שאתה קורא "לקדם את הספרדים/מזרחיים" הוא כבר מזמן לא קידום, אלא הרחבת שסע חברתי ועידוד הבערות, תוך שימוש ציני בשמו כגדול הפוסקים של דורנו, למטרות רווח פוליטי. ואם לא הייתה דעתו ללכת לכיוון הזה, הוא לא היה הולך מלכתחילה, או שעוצר מהר כשהוא מבחין בדברי השטנה שהוא מפיץ על אנשי ציבור ואף רבנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גועל נפש

זה מה שחשתי כשראיתי את מאות חסידיו העיוורים הולכים מכות עם המשטרה מעל קברו הטרי של המרן.

הבהמתיות ודרך הארץ הנלוזה אשר פושה בציבור הזה פשוט דוחה.

היחיד שהרגשתי צורך לעלות לקברו מעבר לבני משפחה היה יצחק רבין. אני זוכר שלאחר הרצח הארון שלו הוצג בכנסת למספר ימים לפני שנקבר. עלינו אני ועוד חבר באיזה לילה הגענו לכנסת ובשקט וסבלנות עשינו את דרכנו לארון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטח בשקט,כמה באו לרבין ז"ל וכמה באו לרב עובדיה ז"ל .המדד שונה לחלוטין.

הדוד משה

כשהם שומרים באדיקות על סממן -קוראים להם פרימטיבים -כשהם משדרגים דבר (שכמובן אפשרי) -קוראים להם לובשי שחורים ומוזרים. לא ידעתי שחליפה (כחולה/אפורה/שחורה ) זה מוזר. לא מובן לי למה חיילי צה"ל זה בסדר ליבוש אחיד וביתי ספר מסויימים זה בסדר ליבוש אחיד. בכל אופן ..למי שדוקא מפריע דברים מסוג זה -זה סתם להעצים את דעותיו שמימלא לרעה.

אינך כנראה מודע אך משה רבינו צפה וראה את כל הדורות -צא " וקצת "(הרבה) למד . התורה מתאימה עצמה לרוח התקופה -זאת גדולתה-לכן חשוב שיהיו רבנים.

סורי, אך הרב לא אמר את האימרות על דוכן הכנסת -כנראה במצב זה, היה גם תקיף אך אולי בוחר בסגנון שונה. הרב דיבר לקהל שלו -בשיחה שבועית על הלכה,פרשת שבוע וכדו'.. ורק פה ושם הכניס איזה עניין -שגם מתאים לנאמר בפרשה. אנשי תקשורת היו מחכים למוצאי-שבת בשביל דבר אחד -לחפש ציטוט .

אפשר לראות היכן הספרדים/מזרחים היו אז והיכן הם היום .רבים נמצאים בראש ארגוני מפתח גם בממשלה. אני לא צריך את דעתך אלא כל אחד (מזרחי )יודע -לכן יש הוכרה כל כך עצומה אליו.גם איזורים רבים השתקמו -כמו כפר -שלם ... רבים בעבר היו שפלים בפשע וסמים אך היום המצב נראה שונה -רבים חזרו בתשובה או נמצאים בשיעורי תורה וחזרו לטיב החיים. כנ"ל בעוד המון מקומות. כל זה מיוחס (גם בעקיפין) למהפכה של הרב. היום רבים יותר הולכים על פסקיו לאחד את המזרחים לפסק אחד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, התורה ממש לא מתאימה עצמה לרוח התקופה. יש חלקים שבהחלט מנסים לעשות את זה - אך יש הרבה "שליחים" של התורה אשר תוקפים בצורה בוטה אנשים שמנסים לעשות זאת.

ראה "הרב אמר שצריך לנפץ את האייפונים".

יש הרבה "ספרדים / מזרחים" אשר לא אהבו או אוהבים את שס, פועלה ומטרת קיומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקשבתי אתמול בדרך הביתה לפרשנות על אופיו ומורשתו של הרב עובדיה ז"ל- סופר שם על אופי טיפוסי של מלומד, שהוא עם כל גדולתו התורניתו ופתיחותו הלכתית היחסית (זכור לי שדובר על כך שהוא התנגד להדרת נשים והעביר שיעורים לנשים וילדים), באופיו הוא היה פוליטקאי חלש ומאוד נתון למניפולציות קלות של הרבה אנשים, מרבנים חשובים עד למלכחי פנכה מהזן הנחות ביותר. למשל הוא היה במקור נגד תרבות הבאבות והקמיעות אבל בהשפעה פוליטית הוא נאלץ לאחד כוחות עם הרב כדורי מה-שמו ולכן היום השתרשה החומרנות הזו... ועל כך שלמרות הפסק הלכה שלו של הכשרת מסירת שטחים תמורת שלום, בפועל המפלגה (למעט הסכמי אוסלו) הייתה בדר"כ סמן ימני-מדיני בממשלות שישבה בהן.

לגבי ההתבטאויות הציוריות שלו, כן הוא היה מהיר לשלוף וגם בטח התחרט לא אחת על חלק מהיציאות האלה, כמו מה שאיחל לשרון ובדיעבד זו הייתה נבואה שהגשימה את עצמה... (הוכחה כמובן ש-ה' תמיד מקשיב לקרובים לו :)) לא צריך לנסות לתרץ ולהעלות אותו לדרגת צדיק גמור רק בגל שהיה "מרן גדול הדור".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל מה שש"ס עושה זה הרב. יש גם ספרדים שלא בחורים בש"ס (כמוני) אך יש להם הוכרה לרב.

אין בעיה באייפון או אינטרנט -זה כלי שבא לשמש אותך וככלי עצמו אין איתו בעיה .אני לא מודע לכך שהרב אסר . כל הבעיה זה עם האינטרנט הפרוץ (שנמצא גם באייפון) . יש איסור לדברים שאינם צנועים וכו'.. ושרואים פריצה בציבור חשוב לעקור אותה.. לכן יש פלאפונים ללא או עם גישה של חסימה לתכנים לא ראויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כל מה שש"ס עושה זה הרב. יש גם ספרדים שלא בחורים בש"ס (כמוני) אך יש להם הוכרה לרב.

אין בעיה באייפון או אינטרנט -זה כלי שבא לשמש אותך וככלי עצמו אין איתו בעיה .אני לא מודע לכך שהרב אסר . כל הבעיה זה עם האינטרנט הפרוץ (שנמצא גם באייפון) . יש איסור לדברים שאינם צנועים וכו'.. ושרואים פריצה בציבור חשוב לעקור אותה.. לכן יש פלאפונים ללא או עם גישה של חסימה לתכנים לא ראויים.

ואין עם זה שום בעיה, שכל אחד יעשה מה טוב לו. אבל תסכים איתי שאחוז ניכר מאוכלוסית המצביעים של שס ויהדות התורה לא אומרים "שכל אחד יעשה מה שטוב לו" אלא אומרים "חילונים הם פרוצים" וכדומה.

- - - תגובה אוחדה: - - -

האתר הזה לא נופל ברמת השנאה שלו ליהדות משום אתר אנטישמי ברחבי העולם. רבותי אתם חיים בתוך ביוב. אני הלכתי.

לא ש"ס ולא הרב יוסף הם היהדות. החילונים שחיים במדינה הזו הם "היהדות" לא פחות מהם. הם (רבני שס ודומיהם) שונאים אותנו (חילונים) הרבה יותר ממה שאנחנו שונאים אותם. הם אלו שסוגרים עצמם במפלגות משל "עצמם". בשאר המפלגות יש דתיים וחילונים. בשס אין חברים חילוניים. ביהדות התורה אין חברים שהם לא חרדים קיצוניים.

ההתחייסות הזו ליהודים שבחרו בצורת חיים אחרת, לא משנה איזה, כ"חזירים", "פרוצים", "נאצים" וכן הלאה היא שנאת היהדות. ההחלטה כי עליהם מוטלת משימת בנית הארץ בעוד שעל אחרים מוטלת "משימת" לימוד התורה (כי החילונים לא טורחים ללמוד ולהשכיל הרי...) היא שנאת היהדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתבלבל - עם הקיצונים וכן ביותר הנמצאים כמעט אך ורק בירושלים כמו חלקם מ'העדה החרדית' ו"נטורי חרתא.(סליחה) קרתא" והם מונים פחות מ10 אחוזים מכל החרדים בירושלים. גם הוא יודע את זה http://www.kikarhashabat.co.il/video.php?vid=2347-141 ..והם אלו שנמצאים בהפגנות ומתוכם אלימים. אין לזה קשר לשומרי התורה של ש"ס או יהדות התורה (ליטאים) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדוד משה כשהם שומרים באדיקות על סממן -קוראים להם פרימטיבים -כשהם משדרגים דבר (שכמובן אפשרי) -קוראים להם לובשי שחורים ומוזרים. לא ידעתי שחליפה (כחולה/אפורה/שחורה ) זה מוזר. לא מובן לי למה חיילי צה"ל זה בסדר ליבוש אחיד וביתי ספר מסויימים זה בסדר ליבוש אחיד. בכל אופן ..למי שדוקא מפריע דברים מסוג זה -זה סתם להעצים את דעותיו שמימלא לרעה.

אל תעשה את עצמך תמים רוני, אתה יודע על מה אני מדבר. זו לא היהדות של משה. הוא לא הכיר בכלל את המונח יהדות - זה מונח חדש יותר, שהתחיל לקבל משמעות רק בתקופה שלאחר גלות בבל. ולכן כל זה יהיה זר לו לחלוטין. הפולחן בתקופת משה היה משהו הרבה יותר מדמם ופגאני, והרבה פחות מופשט ואבסטרקטי מיהדות. החליפות הן רק דוגמה לכך, אני לא צריך ללמד אותך לא להתמקד בטפל.

אינך כנראה מודע אך משה רבינו צפה וראה את כל הדורות -צא " וקצת "(הרבה)

סלח לי, אבל אני לא מקבל את הבובע מאייסעס המיסטיים-משיחיים שהמציאו יהודים בגולה (לא שאין לזה חשיבות היסטורית, פשוט זה לא משהו שמתאים לזמננו, ואפשר כבר לנער את החלקים הפחות טובים שדבקו בנו מהגלות). אני מדבר איתך על משה האדם, אם היה כזה ואם אפילו רבע ממה שנכתב על אויו ותכונותיו נכון.

התורה מתאימה עצמה לרוח התקופה -זאת גדולתה-לכן חשוב שיהיו רבנים. סורי, אך הרב לא אמר את האימרות על דוכן הכנסת -כנראה במצב זה, היה גם תקיף אך אולי בוחר בסגנון שונה. הרב דיבר לקהל שלו -בשיחה שבועית על הלכה,פרשת שבוע וכדו'.. ורק פה ושם הכניס איזה עניין -שגם מתאים לנאמר בפרשה. אנשי תקשורת היו מחכים למוצאי-שבת בשביל דבר אחד -לחפש ציטוט .

שאני אבין - אתה מסכים איתי שככה אסור ל"גדול הדור" להתבטא? נראה שאתה חושב שזה לגיטימי.

בקשר לנזקים שש"ס עשתה ליהודים הספרדים אני יכול לכתוב הרבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביקורת כלפי רב גדול לו עדר מאמינים גדול באופן טבעי לא תתקבל בברכה אצל רוב האנשים.

במיוחד רב ששמו נקשר בשם התורה ובפוליטיקה גזענית כל כך חזק שכל ביקורת עליו נתפשת כביקורת על היהדות, הספרדים, ועדות המזרח.

לא רק אצל האנשים שמאמינים או מכבדים את הרב באופן עיוור, אלה גם אצל כל השאר שאינם מעוניינים להשתין נגד הרוח.

למזלנו כאן בפורום אין הרבה חסידי הרב עובדיה.

וכך יוצא שרק כמה דתיים יבואו בשם היהדות להגן על רב גדול כמגנים על תורתם.

זה מה שקורה כשמעלים אדם לגדולה וקושרים את כבודו בכבוד התורה ואלוהים בכבודו ובעצמו.

אני באופן אישי לא מכבד לא את הישות הדמיונית בשם אלוהים, ולא את התבטאויותיו המזיקות של רב עובדיה יוסף.

הביקורת שלי עליו תמיד היתה, ותמיד תהיה.

לא מאמין בעילוי נשמות, ולא בעולם הבא, ולא בשאר הדברים בהם יאיימו עלי בשם הדת בבואי לתאר את המציאות.

ולא מוכן שיקראו לי רשע כמו שמוסלמים קוראים לכל מי שאינו מוסלמי או שמעליב את מוחמד.

באמת שמאסתי בקוטביות ההזויה של הטוב והרע ביהדות.

ובמטורפים שנסחפים אחרי קולות תופי המלחמה שמקרינים סרט אילם שחור לבן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...