עדר החרדים בדרכם אל הלווית הרב יוסף ז"ל - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עדר החרדים בדרכם אל הלווית הרב יוסף ז"ל

Ido.G

Recommended Posts

לכל מי שכותב פה עם רעל - דע לך יש לך שנאה ליהדות, ואל תתרץ שזה לא ליהדות אלא לש"ס שהיא אינה בעלת הבית על היהדות. יש פה אנשים מלאים שנאה ליהדות, למקור שלהם שהם בקושי יודעים עליו משהו. אם זו לא פרמיטיביות אני לא יודע מה כן. וכי אתם לא עדר? עדר של שנאת יהדות אוטומאטית?

לא תומך ש"ס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

פותח הדיון - אתה דוחה. אני גר בירושלים וראיתי את ההלוויה (חלק ממנה לפחות). אמנם הרוב המוחץ שהשתתף היו חרדים אבל ראיתי שם גם חובשי כיפות סרוגות, חילונים, ספרדים, אשכנזים ומה לא. אתה בחרת לצלם נקודה ספציפית בעייתית ולהשליך את השנאה שלך על הציבור הנ"ל באמצעותה. שכחת אגב לציין שכלי התחבורה לא נערכו בצורה מספקת והרכבת הקללה פשוט החליטה להפסיק לעבוד איפשהו בסביבות השעה 3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולכם מביאים סיבות ונימוקים על איך לשנוא את הרב, אבל זה לא מחזיק. כמו ש-HEBREWMAN כתב, אתם כותבים משנאה.

ואיך אפשר ביכלל להציע לא לקרוא לרב כ-ז"ל... זה כבר רמה מעל.

אני לא מבין למה אתם ישר מסווגים את הרב עם הקהל החרדי בלבד? ההפך, החרדים יותר מחמירים, והוא נהג יותר להקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ע"פ הכותרות : בצעירותו הוא היה מקל מאוד ועזר לכל מי שהיה צריך ..

הוא התיר את כל אלמנות מלחמת יום הכיפורים וגייר את כל האתיופים .

זה שלקראת סוף חייו הוא התנהג איך שהתנהג , תלוי פחות בו ויותר בעבודה שסביבתו הקרובה הרעילה אותו . (וזה ידוע כבר שנים).

אפשר לראות מקרים רבים בהם רבנים מנוצלים ע"י סביבתם .

מעניין מה כל אלה שסחטו כספים בשמו יעשו עכשיו ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני כותב משנאה... לא ליהדות, אלא למה שאנשים כמו עובדיה יוסף ודומיו עשו ממנה, ולדברים שהם אמרו בשמה. אני מאמין שלאנשים שתומכים בפנינים של כבוד הרב, בנוגע ל"רוסים" או לחילונים או ל"גויים" או לנספי השואה או לרבים אחרים וטובים, צריך לנפץ את הראש עם אלה ללא טיפת רחמים. הרי זה מה שהוא טען שצריך לעשות לי.

לא מאמינים? בדקו את מקור הססמא של ש"ס ("מי לה' אלי"), ואת משמעותה בהקשר ההוא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חרטה. המשפט ההוא לא מתפרש במובן הזה. הוא פשוט מכוון לדתיים כמשפט זירוז כדי שיצביעו להם ותו לא. (תקרא ותבין את הסיפור של חטא העגל, משה קרא לעם כדי שיבואו ויעשו משהו נכון כדוגמת ללכת אחרי ה' ולא אחר פסל שלא יועיל להם, כך זה הנמשל פה) אני לא אתפלא אם זה עוד מישהו שאוהב לעשות סיכסוך וקרע בעם שכתב את הכתבה ההיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Hebrewman, אתה צודק בכך שכרגע רק אני ואלו שחושבים כמוני (במידה זו או אחרת) סובלים מהשנאה הזו, אבל מעניין יהיה לראות מי יסבול כאשר הסאה תוגדש לבסוף והשנאה הזו תתפרץ החוצה.

Jabberwock, כמובן שמדובר על סיפור העגל, אלא שאתה 'שוכח' מה כלל אותו "משהו נכון" ביחס לעובדי העגל. לטובת אלו שאינם בקיאים במקורות, אחסוך מהם את ההליכה שולל אחר שקרים שלך ושל כמותך, ואביא ציטוט מהמקור:

"ויעמוד משה, בשער המחנה, ויאמר, מי לה’ אליי; וייאספו אליו, כל בני לוי. ויאמר להם, כה אמר ה’ אלוהי , שימו איש חרבו, על ירכו; עברו ושובו משער לשער במחנה, והרגו איש את אחיו ואיש את ריעהו ואיש את קרובו. ויעשו בני לוי, כדברי משה; וייפול מן העם ביום ההוא, כשלושת אלפי איש".
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

'מי לה' אלי'' – כלומר -'מי שנותר נאמן לה' , שיצטרף אלי'. זאת כוונת המפלגה.

מכאן יש.. שלקחו (אממ כן, לא חובבי הרב ) תנאמר ..כמעשה להילחם אף בכוח החרב... אל אף שאין מקרה זה נאמר בגלוי או בוצע בשטח ,אז אני שואל את עצמי,מדוע ללעשות מזבוב פיל.וכל זה אך ורק העצמת השנאה.-חבל על הבריאות.

כבר עמוד 2

איפה רוני?

אל דאגה אני עוקב. אני חושב ,צריך להיות גם מקום לזבל.

מי שהכיר את הרב יותר מקרוב -מודע שאימרה כזאת או אחרת .. מתפרשת כלא מדוייקת ובמיוחד בהרחבה על הרב. היודע בחיבתו הגדולה לחיילים וכו'..

אז זאת הבעיה שלו,שמחפש עוד יותר לחדד את שנאתו..וגם אם עדיין יפריע לו כמה אימרות ,מדוע הוא שוכח את הרב על הנסתר בדמותו .

לרבים יש הכרה וחיבה גם מצד מסורתיים/חילוניים כלפיו ..כיוון שמובן להם שכוחם של המזרחים/ספרדים עלה בארץ ..מהמהפכה שהרב עשה.. גם אם בעקיפין.

ע"פ הכותרות : בצעירותו הוא היה מקל מאוד ועזר לכל מי שהיה צריך ..

הוא התיר את כל אלמנות מלחמת יום הכיפורים וגייר את כל האתיופים .

זה לא לקום יום אחד בבוקר ויאלהה נתיר אותם או נקבע שהם יהודים. זה להכיר את כל הסוגייה ולמצוא את שביל ההיתר (אם נמצא כמובן)

ציטוט:

"התרת עגונות נעדרי צה"ל במלחמת יום כיפור:

הדמות ההלכתית היחידה בעלת הכתפיים הרחבות, שהסכימה לטפל באופן עמוק ויסודי בבעיית עגונות נעדרי צה"ל במלחמת יום כיפור, היא הרב עובדיה. מרן ישב עד השעות הקטנות של הלילה על מנת לבחון כל מקרה ומקרה, ולמצוא את הדרך ההלכתית להתיר כל אישה מעגינותה. הרב עבר לילות ללא שינה, צער עמוק שלווה בבכי לאחר קריאת העדויות מהמלחמה, ובסופו של דבר גם הצליח לשאת על כתפיו הרחבות את אישור התרת העגונות, במסגרת ההכרזה על הנעדרים כנפטרים שמקום קבורתם לא נודע."

זה לא כך שנהג יותר בצעירותו אלא תמיד. שיטתו של הרב תמיד היית 'כוח דהיתרא עדיף' - http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9B%D7%95%D7%97_%D7%93%D7%94%D7%99%D7%AA%D7%A8%D7%90_%D7%A2%D7%93%D7%99%D7%A3

"כוח דהיתרא עדיף:

הרב עובדיה דוגל בשיטה שלפיה 'כוח דהיתרא עדיף'. כלומר, במקום שבו אין חובה להחמיר, יש להקל על הציבור ולהתיר דברים מסוימים. הוא גם הורה לפעמים להעלים עין מדברים אחרים. בהקשר הזה יש להדגיש שדווקא הגישה של 'כוח דהיתרא עדיף' (ביטוי שהופיע כבר בתלמוד הבבלי, בחמישה מקומות) מעידה על גדולתו וסמכותו של המשתמש בה. שהרי להחמיר כל אחד יכול, אבל להקל – רק רבנים בעלי שיעור קומה עצום יכולים לעשות זאת מבלי לזכות להתנגדות עזה מהמחמירים. הרב עצמו תלה חלק מהחומרות ברבנים שלא למדו מספיק, ולכן תמיד מחמירים. "חשוב שיהיה רב שיפסוק על פי ההלכה, ולא רק על כל דבר אסור ואסור", אמר בעבר. "רק למי שלומד תורה כראוי יהיה כוח להתיר כשההלכה אכן מתירה, זהו כוחא דהיתרא עדיף".

http://www.mako.co.il/spirituality-popular_culture/Article-148dc7405029141006.htm?sCh=3d385dd2dd5d4110&pId=1898243326

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הדיון - אתה דוחה. אני גר בירושלים וראיתי את ההלוויה (חלק ממנה לפחות). אמנם הרוב המוחץ שהשתתף היו חרדים אבל ראיתי שם גם חובשי כיפות סרוגות, חילונים, ספרדים, אשכנזים ומה לא. אתה בחרת לצלם נקודה ספציפית בעייתית ולהשליך את השנאה שלך על הציבור הנ"ל באמצעותה. שכחת אגב לציין שכלי התחבורה לא נערכו בצורה מספקת והרכבת הקללה פשוט החליטה להפסיק לעבוד איפשהו בסביבות השעה 3.

לא דיברתי בכלל על הלוויה. צילמתי את התמונות ברמת גן ברחוב בן גוריון ולא אמרתי באף מקום שהן מירושלים.

כלי התחבורה לא היו אמורים "להערך" - אף אחד לא היה אמור לנחש שהוא יפטר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא אולי היה רב ליברל ומהפכן בצעירותו, אבל מרגע שהפך לפוליטיקאי עם ש"ס שלו, הוא נהפך מרב מכובד לפוליטיקאי מהזן הגרוע ביותר. להלן כמה מאמירותיו:

- "ביום שהיא תמות צריך לעשות משתה" ~ על שולמית אלוני

- "הוא מניח תפילין של רש"י ורבנו תם, עושה הכול אבל יש לו במוח סרטן. הרשעים האלה, שמדברים על טפילים, תימק לשונם בפיהם ועיניהם תימקנה בחוריהן." ~ על יעקב נאמן בעקבות הצעתו לגיוס בחורי ישיבות.

- "שילכו ללמוד תורה ויפסיקו לעסוק בדברים המטופשים שלהם. כל המוח שלהם ברגליים בעוד שהמוח שלנו בראש. מי ייתן וכולם יחזרו בתשובה." ~ על שחקני כדורגל, 17 באוגוסט 1999

ושאר ציטוטים מלאי אהבת חינם, לרשות כולם בויקיציטוט העברי, וזה כולל פסקה מיוחדת להתבטאויות על יוסי שריד: http://he.wikiquote.org/wiki/%D7%A2%D7%95%D7%91%D7%93%D7%99%D7%94_%D7%99%D7%95%D7%A1%D7%A3#.D7.A2.D7.9C_.D7.90.D7.99.D7.A9.D7.99.D7.9D_.D7.A1.D7.A4.D7.A6.D7.99.D7.A4.D7.99.D7.99.D7.9D

כאדם שמדבר ככה, וכמי שרותם את הדת, האמונה, והגזענות לטובת צרכים פוליטיים, תוך פילוג העם וקידום הבערות והבורות בארץ, אני מוצא אותו פוליטיקאי שפל מהזן הנחות ביותר. לא זצוק"ל ולא בטיח, זה אולי בצעירותו. מאז שהתבהם והזנה את דת היהודים לטובת אינטרסים רדודים, זכרו אינו זצוקללה"ה, מקסימום קללה. הוא קדוש בערך כמו כפכף בעיני, על זקנתו אשר הלבינה פני בחרותו ברבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה היה עושה משה רבנו (כמובן כשמדובר באנשים הנוהגים נגד ומסכנים את כל הציבור -לא ניתן להשוותם בתקופה של גילוי ה' בפומבי לתקופתנו) בדורנו באם היה רואה את יוסי שריד .. על כל דבריו ומעשיו בשטח כנגד -לומדי תורה וכדו'... הוא גם לא היה שותק. ומצד שני יש הרבה אימרות שחשוב לשמוע את שיעורם המלא והקשרם באופן יותר נכון. פעם אחת הביאו ציטוט נגד חיילים אך מצד שני יש בקישור שפורסם מעליי -ציטוט בעל חיבה לחיילים. פעם אחת ציטוט נגד פלסטינים -שכולם יאבדו ..אך הרב אחר-כך צייין את כוונתו רק למחבלים מתוכם. כל דבר צריך להיבדק בהקשר שלו .

דרכו לאחד ובעיקר עדות המזרח .. היית הרבה לפני שהוקמה ש"ס (בכלל.. רק על פי כוחו של רב גדול אחר שאגב היה אשכנזי -הרב ש"ך)ואף לא היית בדעתו ללכת בכיוון הזה. אך בשביל לקדם את הספרדים/מזרחים כנראה זה חלק מהדרך.

http://www.mako.co.il/spirituality-popular_culture/Article-f86cd4d53049141006.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא דיברתי בכלל על הלוויה. צילמתי את התמונות ברמת גן ברחוב בן גוריון ולא אמרתי באף מקום שהן מירושלים.

כלי התחבורה לא היו אמורים "להערך" - אף אחד לא היה אמור לנחש שהוא יפטר.

במדינה מתוקנת 6 שעות זה די זמן להערך. עצם העובדה שהרכבת הקלה החליטה לא לעבוד זה ביזיון בפני עצמו. הייתי צריך להגיע למרכז העיר באותם שעות ובסוף יצא שהלכתי ברגל מהר הרצל לשם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי איכפת "מה היה עושה משה רבנו"?! יש פה (ובמדינה הזו) אנשים שלא חיים את חיהם ומתווים את חיהם בהערצה עיוורת לאיזו דמות כלשהי. איכפת לי מה אני הייתי עושה, לא מה איזה רבי או רבנו היה עושה.

ag43, אני מסכים שעל מערכת התחבורה הציבורית לעבוד לפחות בקיבולת הרגילה שלה. לגבי הערכות האוטובוסים - מה שעובד זה מה יש. אין איזה מצבור נהגים ואוטובוסים שמתחבא לשעת מצוקה. בטח ובטח שהלוויה היא לא מקרה עד כדי כך קיצוני שצריך לגייס נהגים למילואים בשביל להניע אנשים ממקום למקום, נניח. מערכת התחבורה הציבורית צריכה להערך לפיק המקסימלי של ימים רגילים - לא למאות אלפי אנשים שנוהרים לעיר מסויימת בגלל אירוע שקורה פעם בחמישים שנה. טבעי שלא תהיה ערוכה (אך כפי שאמרתי, היה עליה לעבוד לפחות בקיבולת הרגילה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...