כמה שאלות לגבי לינוקס - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמה שאלות לגבי לינוקס

Re_Boot

Recommended Posts

שלום לכולם ובוקר טוב,

יש לי כמה שאלות לגבי אשמח אם תעזרו לי :)

1)איזה גרסה של הכי מומלצת?

2)יש לי מחשב PAVILION G6 וכאילו אם אני ישים אז כול הדרייברים ימחקו לי?

אם הם ימחקו מה אני צריך לעשות?

3)אני אוהב לבנות אתרים,בלינוקס יש עורכי קוד כמו notepad++?

תודה מראש לכולם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אין שום הגיון מאחורי השאלה הזאת. זה קרנל ומה שאתה בד"כ מתקין זה distribution שהוא אוסף של כלים ותוכנות שמתלבשים כקליפה מסביבב ל kernel.

אין פה משהו טוב או משהו רע. הכל עניין של צרכים וטעם.

2. מה הקשר פה ל של device drivers? מדובר על מפני עצמה עם drivers משלה.

3. יש Sublime Text.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח סליחה שאני חופר,

אבל כאילו אני באמת לא מבין את העניין עד הסוף

הבנתי שאני צריך לצרוב את הלינוקס (אובונטו) על דיסק ואחר כך להתקין למחשב נכון?

אז כאילו ברגע שאני מתקין,הווינדוס נמחק ואיתו כול הדרייברים לא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרייברים מגיעים מובנים בתוך "הלינוקס" שאתה מתקין. כ 90% מלינוקס זה למעשה לחומרות שונות.

כמו שmulticore כבר אמר, זה הקרנל, ומה שאתה מתקין זה בדרך כלל הפצת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדרייברים מגיעים מובנים בתוך "הלינוקס" שאתה מתקין. כ 90% מלינוקס זה למעשה לחומרות שונות.

כמו שmulticore כבר אמר, זה הקרנל, ומה שאתה מתקין זה בדרך כלל הפצת .

תראה אני רוצה להתקין אותו למחשב נייד

אבא שלי אומר לי ש 90% מהדרייברים שאני צריך לא יתמכו בלינוקס,זה נכון?

אז כדאי לי לשים על המחשב או לא? אני כבר כולי מבולבל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, מידה חדש הרבה פעמים מבלבל. זה די צפוי, ואנחנו כאן כדי לעזור ולעשות לך סדר בדדברים.

1. במקום ישר להתקין, תבחר הפצה, צרוב אותה על DVD או USB, ותריץ כדי לנסות ללא התקנה. כדאי לנסות מספר הפצות. זאת דרך נוחה גם לבדוק צאימות חומרה, וגם להתרשם מהפצות שונות.

הינה הקישור עבור אובונטו: http://www.ubuntu.com/download/desktop/try-ubuntu-before-you-install

בצד ימין יש לך קישורים נוספים על איך לצרוב על USB או .

2. מה שאבא שלך אומר, עם כל הכבוד, לא נכון. יחד עם זאת, כן קיימות בעיות של תאימות חומרה (ולא רק בלינוקס). לא תדע מה מצבך בלי להריץ הפצת על מחשבך. מניסיוני עם , רוב הדברים עובדים ישר מהקובסא, כרטיסי עלחוטיים של יצרנים מסויימים דורשים התקנת דרייבר דרך ממשק משתמש פשות ונוח.

3. לא יודע אם כדאי לך או לא. לא כתבתה כלום על למה, ומה אתה רוצה מ"לינוקס". אם כל מה שאתה צריך זה notepad++, אז לא כדאי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תתקין ב VM כמו שהומלץ לך, תוכל להתנסות במערכת טוב חוץ אוליי מהבדל בביצועים בין VM וכשהיא עובדת על חומרה אמיתית

עכשו, דבר כזה : מערכות לינוקס שונות אחת מהשניה, ובכל מערכת ניתן להתקין דסקטופים (ממשק משתמש) שונים. יש ביניהם הבדלים גדולים - כל מערכת/דסקטופ והגדרות ברירת מחדל שלהם, התוכנות שמגיעות איתם, וקהל היעד שלהם (מה שאומר חוויית משתמש שונה). אני ממליץ שתנסה כמה מערכות לינוקס שונות - Fedora, Opensuse, Chakra, ודסקטופים שונים - KDE (זה מה שאני משתמש), Gnome, Unity, ויש גם כמה אחרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...