האם אתם מפעילים את המחשב 24/7? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אתם מפעילים את המחשב 24/7?

Art Tatum

האם אתם מפעילים את המחשב 24/7?  

162 הצבעות

1. 1. האם אתם מפעילים את המחשב 24/7?

• לא.
    • לא. זה יהיה ביזבוז חשמל.
    • כן.
    • לעיתים קרובות כן, לא תמיד.
    • לעיתים רחוקות, רק כשיש צורך להורדות/המרות וידאו.

Recommended Posts

הסקרים מראים בערך חצי חצי(עם נטיה דווקא לעמדה בה אני מחזיק).

גם בסקר על השימושיות של פונקציית כניסת הUSB בראוטר, וגם בסקר הפעלת המחשב 24/7.

ומזה אפשר להסיק הרבה מסקנות מעניינות.

למשל, שהעולם מתחלק לשני חלקים, אלו שמסכימים איתך, ואלו שלא.

:lol:

ואולי כדאי להזכיר לעצמנו כמה נקודות חשובות אחרות שאולי פיספסנו לאורך הוויכוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אגב, למודם / ראוטר שנאלצתי לרכוש מבזק (בהסתכם קניה והחזרת הכסף) יש יציאת .

לי גם יש כזה, דגם 7640 משהו כזה..

מהירות העברה איטית להחריד..פחות מאיזה מגה או משהו

בניתי עליו וזה ריסק לי את כל התוכניות :x

קצת חבל ששמים יציאת והיא לא שימושית...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב אצלי לרוב דלוק 24/7 אני מכבה כשאני יודע שלא יהיה חצי יום או יום שלם בבית...

אבל אפילו אם אני יכבה, אחי יבוא וידליק אותו...

ולפי דעתי הדלקה וכיבוי ושוב פעם לפעמים כמה פעמים ביום כבר פוגעים בחלקים ומסבים להם נזק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שאיבדת קשר עם המציאות.... נו מילא.

להיפך, התחברתי עם המציאות.

הפסקתי להפעיל את המחשב 24/7 ללא צורך.

ואני מעדיף כונן רשת זמין 24/7 בUSB ישיר לראוטר(הצורך חשמל מועט ואינו כיבוי/הדלקה ואיתחולים) שישמש ככונן להורדות וסטרימינג מכמה התקנים שונים בבית, על פני הפיכת המחשב הראשי לשרת NAS עם צריכת חשמל גבוהה, או על פני הפיכת המחשב המשני למקור רעש מטריד בלילה.

אתה לא חייב להסכים איתי, ומובן שאתה לא תסכים איתי כשאתה כן מפעיל את המחשב 24/7 ונוח לך עם הדבר.

אבל לא כולם חושבים כמוך.

הרבה אנשים לא מפעילים מחשב 24/7 כמו שהסקר מוכיח.

והרבה אנשים מעוניינים בשימושיות של כניסת לראוטר בשביל כונן(ומדפסת) , כמו שהסקר השני מוכיח.

לי גם יש כזה, דגם 7640 משהו כזה..

מהירות העברה איטית להחריד..פחות מאיזה מגה או משהו

בניתי עליו וזה ריסק לי את כל התוכניות :x

קצת חבל ששמים יציאת והיא לא שימושית...

כן זאת תופעה מצערת שבהחלט לא עוזרת לפופולריות והפיכת הפונקציה לסטנדרט נפוץ יותר בראוטרים.

אבל למרות הביצועים הגרועים שיש באופן כללי לכניסות בראוטרים, לא בכולם יש ביצועים גרועים כמו שאתה מתאר.

לא צריך יותר מ4-5MB/S כדי לשמש ככונן הורדות וסטרימינג.

ובאמת הגיע הזמן שיתחילו לשפר ביצועים וגם לעבור לבקרי USB3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על מה כל ההתנגחות הסתמית הזאת, שוב?

יש מספיק סיבות לאנשים לכבות את המחשב במהלך היום\לילה. כספית לא חייבת להיות סיבה אחת, אבל היא בהחלט יכולה להיות כזאת.

מערכת שזקוקה להשגחה, לפחות בהתחלת חייה - היא אחת

צבירת אבק היא אחת נוספת

שחיקת רכיבים לרבות מאווררים וכוננים קשיחים היא עוד אחת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם הרבה אנשים ואני לא מדבר על אנשים שמכורים למחשב כמו שיש פה באתר שכן מחבים את המחשב ובמיוחד שיוצאים מהבית

כי הם לא רוצים לקחת סיכון שמשהו יכול לקרות למשל כמה בניינים לידי הישארו מחשב דולק כשלא היה אף אחד בדירה

ואז נהיה קצר במחשב ושרף להם את הדירה הרבה אנשים שלא גולשים באתר כן מחבים את המחשב שהוא לא בשימוש או שהם לא בביית זה עובדה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש גם הרבה אנשים ואני לא מדבר על אנשים שמכורים למחשב כמו שיש פה באתר שכן מחבים את המחשב ובמיוחד שיוצאים מהבית

כי הם לא רוצים לקחת סיכון שמשהו יכול לקרות למשל כמה בניינים לידי הישארו מחשב דולק כשלא היה אף אחד בדירה

ואז נהיה קצר במחשב ושרף להם את הדירה הרבה אנשים שלא גולשים באתר כן מחבים את המחשב שהוא לא בשימוש או שהם לא בביית זה עובדה

המצחיק הוא שהתגובה המגוחכת הזאת כלכך טיפשית שהיא דווקא מחזקת את העמדה שלי :D

ליאור, אתה מתפרץ לדלת פתוחה....

אם אתם רוצים לנתק את הסקר הזה מהדיון שקדם לו אז אין לי בעיה, אני אעשה unfollow לדיון ותמשיכו להתדיין בכיף....

עד אז, הקיום של הסקר הזה נועד בשביל להציג את הצורך בכונן חיצוני שמחובר לראוטר במקום למחשב לצורך שיתוף בזמן שהמחשב כבוי.

אני לא מצליח לחשוב על שום סיטואציה שבה אני אצטרך גישה לכונן החיצוני שלי - בו בזמן שהמחשב הראשי שלי כבוי.

Do you?

אנשים שמכבים את המחשב כשהם הולכים לישון - תהיה הסיבה אשר תהיה (כספית, מיים [נדמה לי שאתה קצת חי בסרט אם אתה מכניס את האחוז הסופר-דופר-זניח הזה למשוואה], אבק.. מה שבא לך) - אין עם זה שום בעיה, זה עדיין לא סותר את העובדה שהם לא צריכים שהכונן שלהם יהיה מחובר ישירות לראוטר במקום למחשב הראשי. הרי הם לא צריכים גישה לכונן כדי לחלום בלילה, נכון?

חיסרון נוסף לשיטה המדוברת: ניתן לחבר רק כונן אחד, ורק חיצוני עם חיבור .

זה טוב נניח אם אתה רוצה לשתף ברשת כונן שמכיל את כל המידע ואז ניתן לגשת אליו (שירים, וכו') מכל המחשבים בבית, אבל פה בערך זה נגמר. מה קורה אם אתה רוצה לשתף מידע מיותר מכונן אחד? או מאיזשהו כונן פנימי במחשב שלך? No can do.

נכון, יש אנשים שלא משתמשים במחשב 24/7.

וזה בסדר, כי לא עליהם הדיון בכלל.

אם האנשים האלה לא צריכים מחשב שזמין 24/7, אז הם גם לא צריכים כונן משותף שזמין 24/7.....

ועל זה כל הדיון.

לחיבור כונן חיצוני ישירות לראוטר יש מגוון חסרונות: זה איטי משמעותית משיתוף רגיל, זה יקר יותר, זה מוגבל לכונן בודד ולכזה חיצוני בלבד, וחיסרון נוסף הוא ש - אין אף מחשב ברשת שזוכה להתחבר אליו במהירות מלאה.

לשיתוף הבסיסי והמוכר לעומת זאת יש מגוון יתרונות: זה מהיר יותר, זה זול יותר, זה לא מוגבל בכמות ו/או בקוסטמיזציה של התוכן המשותף, המחשב הראשי מקבל מהירות גישה לוקלית מלאה.

החיסרון? המחשב הראשי צריך להיות דולק כדי שתהיה גישה לכונן.

אבל על זה כבר דיברנו - המחשב הראשי במילא דולק כשרוצים גישה לכונן.

אצל רוב האנשים כך או אחרת הוא בכל מקרה דולק תמיד (תציץ למעלה בתוצאות הסקר), ואצל השאר - הם מכבים אותו כשהוא לא בשימוש, כלומר כשהם במילא לא צריכים גישה לכונן...

אחוז המשתמשים שבאמת צריכים את זה - הוא זניח ומסתכם פחות או יותר באנשים שמכבים את המחשב כשהם יוצאים מהבית, ואז רוצים גישה לתוכן הכונן דרך האינטרנט (במהירות גישה דיי מכפירה אני מוכרח להזכיר).

כמה אנשים כאלה יש? אם לשפוט מזניחות ונדירות הפונקציה הזאת, שגם אם קיימת הוא שם רק כדי לצאת ידיי חובה ומבוצעת בצורה רעה - כנראה שמעט מאוד.

סה-טו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה

עד אז, הקיום של הסקר הזה נועד בשביל להציג את הצורך בכונן חיצוני שמחובר לראוטר במקום למחשב לצורך שיתוף בזמן שהמחשב כבוי.

המניע המקורי לסקר הוא רק עניין אחד.

הסקר מעניין בפני עצמו, ויכול להוביל לכמה כיוונים.

לא צריך להגביל את עצמנו לנושא אחד בהקשר לסקר.

אני לא מצליח לחשוב על שום סיטואציה שבה אני אצטרך גישה לכונן החיצוני שלי - בו בזמן שהמחשב הראשי שלי כבוי.

אתה לא, אחרים כן.

הנה סיטואציה אחת(מתוך כמה וכמה דוגמאות קיימות בחיי): אני מגיע לאחותי וכרגיל יש מיליון פעולות תחזוקה לעשות, מלא תוכנות שמבקשות עדכונים, כולל עדכונים של הוינדוס, ודריוורים, וסריקות וטרוג'נים שאני מריץ כי הם חסרי אחריות.

גם אם המחשב יהיה דולק 24/7, זה לא יעזור לילדים שצופים בסרטים באקסטרימר דרך הרשת כשאני צריך לעשות איזה 3-4 (לפעמים יותר) RESTARTS בטווח של שעתיים ואולי יותר אם אני מורח את הפעולות למשך כל הערב, ו/או שמשתמשים במחשב לדברים דחופים בין לבין.

למה לא להימנע מזה אם אפשר?

לא צריך יותר מכניסת USB2 עם 4-5MB/S בראוטר כדי לפתור עשרות רבות של מצבים דומים כאלו בשנה.

גם את ההורדות ממחשב נייח אחד ושני הייתי רוצה לרכז להם לכונן אחד, ולהגדיר בתוכנה שכל מה שמסתיים יעבור לתיקיה אחת.

וכך לא משנה מאיפה הם יורידו סרט הם יוכלו להריץ באקסטרימר מבלי להיות תלויים במחשבים, ומבלי להסתבך בהבנת מבנה הקבצים ולוגיסטיקת הרשת.

ומבלי שאיתחול יחיד במחשב הראשי יקטע את ההורדות בשאר המחשבים ויצריך FORCE RECHECK ידני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסיטואציה שלך כלכך הזויה ומגוחכת שאני אפילו לא יודע איך להתייחס אליה. סבבה ניצחת - הסקר לא מראה שרוב האנשים לא משתמשים בפיצ'ר המיותר הזה, המציאות לא מראה שאף אחד לא מתעניין בו, כולם טועים ואתה צודק. אחלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דווקא על פי הסקר הזה:

http://hwzone.co.il/community/threads/534172-%D7%A1%D7%A7%D7%A8-%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%A1%D7%AA-USB-%D7%91%D7%A8%D7%90%D7%95%D7%98%D7%A8-%D7%9C%D7%99%D7%A6%D7%99%D7%A8%D7%AA-%D7%9B%D7%95%D7%A0%D7%9F-%D7%A8%D7%A9%D7%AA-%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%A9%D7%99%D7%AA-%D7%91%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9C%D7%9B%D7%9D

רוב האנשים כן מתעניינים.

ותאר לעצמך שיעברו לUSB3 וישפרו את הביצועים במקביל לעליית ביצועים הדרגתית בWIFI שהופכת לסטנדרט חדש במחיר חדש.

אני צופה שכניסת בראוטרים, ואפילו שתי כניסות יהפכו להיות יותר נפוצים ושימושיים בעתיד.

גם המודעות לעניין תעלה, ויותר ויותר אנשים ירצו ויעשו בזה שימוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אתה או ממש מטומטם או ממש מעצבן.

כבר הסברתי לך לפחות 3 פעמים למה השאלה שלך טיפשית ומטעה (מי לא ירצה פיצ'ר ויבחר להיות בלעדיו? ברור שכולם רוצים שיהיה הכל מהכל) ומתעלמת מהעובדה שמה שאפשר לעשות באמצעות אותו פיצ'ר - אפשר לעשות (וטוב יותר) באמצעות המחשב שבמילא נשאר תמיד דולק כשיש צורך בשימושיות של הפיצ'ר הנ"ל.

אבל אתה בוחר להמשיך להתעלם מזה בהפגנתיות, ולהתדיין איתך זה כמו לדבר עם הקיר.... ולכן ההצהרה מהמשפט הראשון של התגובה הזאת.

נ.ב.

מה גם שהסקר שלך שוב (......) סותר לחלוטין את הטענה שלך ומוכיח בדיוק להיפך (12 לא מעוניינים בפיצ'ר מול 5 שכן מעוניינים) - ושוב (.......) אתה פשוט מתעלם מתוצאות הסקר שאתה בעצמך הבאת, בבוטות.

מגוחך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...