בעיה לאחר התקנת DualBoot - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה לאחר התקנת DualBoot

sprinter

Recommended Posts

היי

התקנתי על מחשב win7 גם fedora 18 והכל זרם, התקנתי גם את ה GRUB2 והכל היה אחלה, בדיפולט ה fedora נבחרה ראשונה והיה לי גם אפשרות לבחור ב win7 שלי. עד לכאן הכל כרגיל ובסדר גמור.

אבל אחרי זה עליתי עם ה win7 והוספתי רשומה לMBR דרך EasyBCD כמו שכתוב בכל המגריכים מתוך מטרה לקבל את המסך השחור בכניסה כדי לבחור ביותר נוחות בין 2 המערכות.

הבעיה היא שלמרות שאני עושה כותב את הרשומה ל MBR ושומר דרך ה EasyBCD את השינויים, אחרי רסטרט אני לא מקבל שום אפשרות לבחור בין המערכות!!

ואחרי עליה מחודשת של הווינדוס אני נכנס שוב ל EasyBCD ואני רואה שההגדרות לא נשמרו בכלל.

בקיצור כרגע אני לא יכול בכלל להיכנס ל fedora .

מישהו יכול לעזור עם התהליך? צרפתי גם תמונה בכדי שתראו את ההגדרה של הרשומה וגם את הדיסק של ה fedora.

אני מציין שבעת היצירה של הרשומה בחרתי ב GRUB2 וב Automatically locate and load .

תמונה: http://img94.imageshack.us/img94/2944/5clj.png

תודה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה BCD לא יכול לעלות מערכת . יש 2 אשרויות מה ניתן לעשות מכאן :

- לשחזר את grub2, להיכנס לפדורה, להתקין grub2 על המחיצה של הפדורה (במקום ב MBR), ואז תוכל להתקין את ה BCD כמו שרצית. ה BCD לא יצתרך להפעיל את הפדורה (מה שהוא לא יודע לעשות) אלא כשתבחר את הפדורה, הוא יקרא ל grub2 מהמחיצה ו grub2 יעלה את הפדורה (מכיוון שעכשו grub2 לא יצתרך להפעיל את הוינדוס, ניתן יהיה להעיף לגמרי את התפריט שלו, כך שמבחינתך אתה בוחר פדורה ב BCD ומקבל פדורה בלי לראות את ה grub2

- לשחזר את grub2 ולהמשיך להשתמש איתו. אם כל מה שרצית לשנות זה את העדיפות שוינדוס תעלה בברירת מחדל/לשנות את הזמן שה grub מחכה לתשובה/וכו' ניתן לשנות את ההגדרות האלה בקלות מתוך הפדורה

בתור התחלה, תצתרך בכל מקרה לשחזר את ה grub2. אני רוצה לראות איך המחיצות מזוהות בפדורה. תעלה דיסק התקנה של פדורה, תריץ שם את הפקודה cfdisk ותן צילום מסך לכאן. כמו כן, תבדוק איך אתה יכול להפוך ל root בקונסול של דיסק ההתקנה - תנסה su או sudo bash ותראה איזה מהפקודות עובדת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה BCD לא יכול לעלות מערכת . יש 2 אשרויות מה ניתן לעשות מכאן :

- לשחזר את grub2, להיכנס לפדורה, להתקין grub2 על המחיצה של הפדורה (במקום ב MBR), ואז תוכל להתקין את ה BCD כמו שרצית. ה BCD לא יצתרך להפעיל את הפדורה (מה שהוא לא יודע לעשות) אלא כשתבחר את הפדורה, הוא יקרא ל grub2 מהמחיצה ו grub2 יעלה את הפדורה (מכיוון שעכשו grub2 לא יצתרך להפעיל את הוינדוס, ניתן יהיה להעיף לגמרי את התפריט שלו, כך שמבחינתך אתה בוחר פדורה ב BCD ומקבל פדורה בלי לראות את ה grub2

- לשחזר את grub2 ולהמשיך להשתמש איתו. אם כל מה שרצית לשנות זה את העדיפות שוינדוס תעלה בברירת מחדל/לשנות את הזמן שה grub מחכה לתשובה/וכו' ניתן לשנות את ההגדרות האלה בקלות מתוך הפדורה

בתור התחלה, תצתרך בכל מקרה לשחזר את ה grub2. אני רוצה לראות איך המחיצות מזוהות בפדורה. תעלה דיסק התקנה של פדורה, תריץ שם את הפקודה cfdisk ותן צילום מסך לכאן. כמו כן, תבדוק איך אתה יכול להפוך ל root בקונסול של דיסק ההתקנה - תנסה su או sudo bash ותראה איזה מהפקודות עובדת

הבעיה נפתרה בסוף דרך BCD, בחרתי במחיצה הלא נכונה כנראה...

רק נותרה לי שאלה אחת- אמרת לי "תיכנס לפדורה ותשחזר את הגרוב " - איך אפשר במצב כזה בכלל להיכנס לפדורה? אני מתכוון לכך שהייתי במצב שהווינדוס עלה אוטומטית ולא נתן לי בכלל אפשרות לבחור את הפדורה, ובמצב הזה לא הייתה לי כלל אפשרות כניסה לפדורה.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...