המאוורר בלפטופ לא נדלק כשהמעבד חם - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המאוורר בלפטופ לא נדלק כשהמעבד חם

yambtz

Recommended Posts

שלום,

לחברה שלי יש מחשב נייד טושיבה L645D שנקנה בארה"ב לפני שנתיים וקצת. בתקופה האחרונה הוא התחיל לכבות ספונטנית. פירקתי אותו וניקיתי עם אוויר דחוס. אמנם לא הפרדתי את הלוח אם והגוף קירור אבל לא נראה לי ששם הבעיה.

הורדתי HWmonitor ובהמשך Speedfan ושתיהן אומרות שהמעבד נע בין 80C במנוחה ל 100 במאמץ ובאמת שהוא קורס הוא מאוד חם, בגלל זה הורדתי אותן.

לפני שהתקנתי את SpeedFan חיפשתי ב איפה ההגדרות של המאווררים אבל לא מצאתי (כנראה שאין) והתוכנה אמנם יודעת לתת טמפ' של המעבד ודיסק קשיח, אבל לא מצליחה לשלוט במאוורר, ואמורת שהוא על 0 סל"ד.

הייתי חושב שהלך המאוורר אבל מיד עם ההדלקה של המחשב הוא כן פועל, ואלא עם אני שומע את ההרדיסק מה שלא נראה לי, הוא עובד בסל"ד מאוד נמוך כל הזמן, גם כשהוא אמור לעבוד בשיא הכוח.

חברה שלי גם ניסתה לנשוף לתוך הפתח שלו והטמפ' של המעבד יורדת בכל נשיפה בשתי מעלות בערך.

חשוב לציין שהמחשב היה חשוף להמון אבק בשנתיים האחרונות, למרות שאם ניקינו זה אמור להסתדר לדעתי.

השאלות שלי:

-איך אני יודע אם הבעיה בכלל במאוורר ולא בלוח אם ששולט בו?

-איך מתקדמים מפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי פירוק, ניקוי ושימון של גוף הקירור והמאוורר - זה שונה במשהו ממחשב נייח? יש אפשרות לפרק את המאוורר בלי לפרק את הגוף מהלוח? ואם לא אני מניח שאני אצטרך למרוח מחדש משחה טרמית נכון?

לגבי להחליף בחדש - מאיפה משיגים מאוורר כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שמצאת את המאוורר מאובק בעת הניקוי.

חבל שלא המשכת לפרק את גוף הקירור יחד עם המאוורר.

יש לפרק את גוף הקירור ואז ניתן יהיה לפרק את המאוורר. אני מניח שבין גוף המאוורר לצלעות הקירורתמצא פלומת אבק רצינית המונעת יציאת אוויר מתוך המחשב החוצה.

ראה סרטון לפירוק המחשב

http://www.youtube.com/watch?v=RaZYCmRXFwI

אמנם אין בסרטון הסבר לפירוק של המאוורר מגוף הקירור, אבל אני מניח שתתגבר על הבעיה.

בסרטון אחר תוכל להבין את כוונתי לפלומה הנ"ל

ציינת שהמאוורר מסתובב בהדלקה לכן אני מניח שהוא תקין.

ניתן לרכוש מאוורר חדש למחשב ב- .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...