מכתב אגרה לשנה החדשה מרשות השידור - "מבצע סליחות" - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכתב אגרה לשנה החדשה מרשות השידור - "מבצע סליחות"

lompy

Recommended Posts

מרגיז ומקומם

חוצפה שאין שני לה - רשות ממשלתית פועלת כאחרון הארחי פרחי ופועלת בצורה שלדעתי אינה חוקית.

בגדול - יש צורך לבטל את רשות השידור (בניגוד לביטול האגרה) - כל מי שאומר שצריך לבטל את האגרה לא מבין שאם לא תהיה אגרה יגבו את הכסף בצורה אחרת (מס הכנסה\מע"מ ושאר מריעין בישין)

אין שום איכות בשידור הציבורי במדינת ולפי הכתבות שאני רואה מדובר בגוף שמסוכסך מאוד בתוך עצמו.

לפעמים אין אפשרות לתקן - צריך להחליף.

במאמר מוסגר - אין לי שום בעיה לשלם כאשר אני מקבל תמורה למה שאני משלם. אחת מאבני היסוד בחברה ליברלית היא הבחירה. פה אין לי אפשרות בחירה - השידור הציבורי נדחף לי לגרון בלי שאי פעם ביקשתי אותו.

אין הדבר דומה לכבלים\לווין - שם יש זכות בחירה עם להמנות על השירותים או לאו.

אני ממש מרוגז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

לא בטוח שכותב הכתבה הבין את מה שהוא מדבר עליו.

המפתח טמון בהגדרה ל"קליטת שידורים". עד כה שידורים הוגדרו ככאלה שניתן לקלוט אותם באמצעות גלי הרדיו, הכבלים או הלווין. מחשב או סמארטפון אינם מסוגלים לקלוט את השידורים האלה.

ייתכן שההרחבה "או אמצעי אחר" מדברת על מכשירים שכן מסוגלים, כמו מחשב המחובר לכרטיס או לממיר כבלים/לווין.

השידור באינטרנט עד כה לא נחשב לשידור ולכן לא נדרש תשלום אגרה בעבורו. אם הכוונה היא לשנות הגדרה זו, ייתכן שכל אחד יהיה מחויב באגרה. אבל מחבר הכתבה לדעתי קופץ למסקנה מרחיקת לכת רק על סמך המשפט "או אמצעי אחר".

היו יוזמות כאלה של רשות השידור בעבר, עד כה הן נפלו בכנסת.

לדעתי האישית - זה אפילו עדיף אם כולם ישלמו, ועדיף פשוט שיכניסו את התקציב הנחוץ לסעיפי מס ההכנסה וזהו, ואז תהיה גבייה אוטומטית.

התרעומת על רשות השידור היא על דרך הגבייה הדרקונית, הסלקטיבית, המעצבנת ולעיתים הבלתי-חוקית, של האגרה.

אם זה פשוט היה חלק מנטל המיסים הכללי, זה היה סתם עוד סעיף תקציבי שניתן להתווכח על נחיצותו, אבל לא שונה משום סעיף תקציבי אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

וזאת בדיוק מוביל לטענה שאני טוען כבר הרבה זמן - יש צורך לבטל (או לכל הפחות לארגן מחדש בוצרה אמיתית ויסודית) את רשות השידור

ביטול האגרה רק יגרום לכך שאת התקציב לגוף המיותר\מסואב\לא יעיל הזה יביאו ממקור אחר.

אם היה בארץ שידור ציבורי ראוי (כדוגמאת BBC ) לא היתה לי בעיה גם לשלם כפול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...