מכתב אגרה לשנה החדשה מרשות השידור - "מבצע סליחות" - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מכתב אגרה לשנה החדשה מרשות השידור - "מבצע סליחות"

lompy

Recommended Posts

כמו הרבה אנשים קיבלתי את המכתב הזה.

אין לי ,מעולם לא היתה לי ,מעולם לא שילמתי אגרה ומעולם לא היה לי שום תיקשורת עם רשות השידור.

האם המכתב הזה הוא דרישה לתשלום ועכשיו אני צריך להוכיח שאין לי אחות או שאני יכול להיתעלם ממנו?

כבר פגשתי אנשים שקיבלו מכתבים מעורך דין שהם חייבים כסף לרשות השידור ואני לא רוצה למצוא את עצמי באותה סיטואציה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם נקוב במכתב סכום כלשהו שנדרש ממך כביכול (והנוסח הוא לא סתם "ליידוע") - אל תתעלם. תסביר להם יפה את מה שאמרת לנו פה, ותוסיף שכל דרישה עתידית לתשלום מצידך תיענה בתביעה מיידית בגין הטרדה וסחיטה באיומים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב למילים המודגשות בתוכן המכתב - "אם ברשותכם מקלט טלוויזיה".

בעיקרון, מילים אלה פוטרות אותך מהחובה להתייחס למכתב.

שים לב לנאמר בכתבה:

מי שקיבל את המכתב ואין ברשותו מקלט טלוויזיה, או שיש ברשותו מקלט שלא קולט שידורים, עליו לכתוב על כך לרשות השידור במכתב בדואר רשום, או לשלוח לרשות טופס שאמור להיות זמין להורדה באתר רשות השידור. עליו לצפות עקב כך לביקור בדיקה מטעם רשות השידור. ברשות ירצו לבדוק שהוא אכן לא מחזיק מקלט או אכן לא קולט שידורים במקלט שברשותו.

ואם אני לא מעוניין לדווח לרשות השידור שאין לי מקלט? אפשר בהחלט לא לדווח, אך קחו בחשבון שאם אותרתם על-ידי רשות השידור - הם עוד יחפשו אתכם לכן מוטב שתדווחו.

מרשות השידור נמסר בתגובה: "עפ"י חוק חלה חובה על כל אזרח המחזיק במקלט לדווח על כך לרשות תוך 30 יום ולשלם את האגרה.

כלומר:

יש חובת דיווח שהנך מחזיק במקלט. אין חובת דיווח שאינך מחזיק בו. זאת אומרת שאם תבחר לא לשלוח להם שום מכתב / טופס, אי אפשר לבוא אליך בטענות על כך שלא שלחת.

אם יבואו אליך פקחים וייראו שאין - ילכו כלעומת שבאו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי חשבון, ומיד התקשרתי אך בכל 3 מספרי הטלפונים שהם השאירו - לא הייתה אפשרות לדבר עם הנציג אלה רק לשלם. אז שלחתי להם מייל:

bKMHuW9.png

ולמחרת קיבלתי את התשובה הבאה:

mmbCthB.png

טוב, נראה מה יהיה אחרי סוכות...

ובינתיים, בלי שום קשר, נשמע שיר של דיוק אלינגטון

http://www.youtube.com/watch?v=zzjfvQk8mu4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שעשיתי תמיד, עד לפני כמה שנים כשקיבלתי חשבון על סך +5000שח בצירוף מכתב מעו"ד של רשות השידור. הם איימו לבצע לי עיקול רכוש וחשבונות בנק באמצעות הוצעה לפועל, שלטענתם הם רשאיים לעשות ללא אישור בית משפט בהתאם לחוק רשות השידור. בסופו של דבר כל התענוג עלה לי בסביבות 1800שח שכר טרחה לעו"ד, ועוד 0שח שהייתי באמת חייב לרשות השידור.

עכשיו זה הניסיון שני שלהם לגבות ממני כסף ב"שיטת מצליח" ובניגוד לחוק:

OeTAja2.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאיזה עו"ד שילמת שכר טירחה? לזה של רשות השידור או אחד משלך ששכרת ע"מ לתבוע בחזרה?

ואגב, מסתבר שהם כן יכולים לעקל לך את חשבון הבנק סתם כי בא להם. לי זה קרה עם עיריית באר שבע שעיקלה לי קצת יותר מאלף שקלים. הם לא בדיוק לוקחים את הכסף אלא שולחים לבנק סוג של הוראה כזאת להחזיק את הסכום הנקוב אצלו, ואתה לא יכול להשתמש בכסף הזה שכרגע יושב בצד. בחשבון הבנק הכסף מופיע בתור "פיקדון".

עם זאת, נראה שהמהלך הזה לא חוקי באמת האחוזים, משום שלאחר שפניתי לעירייה ורציתי לראות את הצו שאותו הם שלחו לבנק, העיקול הורד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לאיזה עו"ד שילמת שכר טירחה? לזה של רשות השידור או אחד משלך ששכרת ע"מ לתבוע בחזרה?

לעו"ד שלי, אבל לא היה לי כח זמן וכסף לתבוע בחזרה. גם לא היה לי זמן להשקיע בלימודי משפטים כדי לטפל בזה בעצמי, אז יצא לי הרבה יותר משתלם לשלם 1800שח לעו"ד שיעשה את העבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...