פינוי דירה שכורה - תוך כמה זמן יכול המשכיר לחייב את השוכר להתפנות? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פינוי דירה שכורה - תוך כמה זמן יכול המשכיר לחייב את השוכר להתפנות?

vic07

Recommended Posts

לא כתוב במפורש, אך היינו משלמים לו בצ'קים נפרדים והדבר כמובן ניתן להוכחה. אני לא יכול לטעון לחוסר תום לב מצידו אם במשך שנה וחצי גם אני וגם המשכיר פרשנו את החוזה (שאינו חד משמעי) באופן מסויים, ופתאום, באופן חד צדדי, הוא בוחר לפרשו אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 88
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נמסיס ,

אם בעל הדירה יתבע , אז הוא יתבע את שניהם . איך ייתכן מצב בו הוא יתבע רק את אחד מהם ?

ויק , תנסה להסתדר איתו .

הרי אחרי הכל לא מדובר על סכומים גבוהים , והאופציה של עו"ד , והליכה לבית משפט היא הגרועה ביותר . (ותאמין לי שזה נאמר מניסיון רב)

כמובן שתשלם את החלק שלך בחודש שנשאר . רצוי שכמחווה תצבע לפחות את החדר שלך .

סך הכל אל תלך לעימות איתו , אתה סטודנט , ולמרות שהוא ינצל את זה , כרגע תחשוב יותר על הלימודים , מאשר איזה בעל דירה , ש"ידפוק" אותך בזה שצבעת לו את הדירה ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה אם שילמתם לו בצ'קים נפרדים?

זה לא סותר בכלל את החוזה ולא נותן פרשנות אחרת. אתה והשוכר השני יכלתם להסכים ביניכם ככל שעולה על רוחכם, כל עוד כל החוזה מקויים.

עקרונית, השותף שלך (הקודם) מחוייב גם כן כל עוד לא הסכמת שהוא פטור מחלקו בחוזה וגם אתה וגם בעל הדירה שיחררתם אותו מהחוזה. אם בעל הדירה שיחרר אותו מהחוזה על דעת עצמו, זה יכול לפטור אותך מתשלום מלוא שכר הדירה ותומך בכך שאתה אמור לשלם רק חצי.

אבל בגלל שהחוזה עקרונית תם, והשותף פינה את הדירה, יהיה קשה לדרוש ממני מחצית שכר דירה, כיוון שויק החליט על דעת עצמו להשאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ליאור, אין (מצב הדירה לא הורע בשום צורה בתקופת שכירותי, ואני לא משאיר שום חובות מול שום גורם), אבל זה בתנאי שאני לא נשאר בדירה. עדיין לא נואשתי לגמרי מלמצוא שותף או מ"להסביר" לבעל הדירה שלא ישתלם לו לפנות אותי כרגע - מה שאגב נכון, שכן אם אני אתפנה, חודש שבו הדירה תעמוד ריקה בזמן שהוא מחפש שוכר חלופי לדירה כולה הוא שווה ערך לחודשיים של חיפושי שותף בזמן שאני גר שם, וזה עוד לפני שמזכירים את הארנונה או את העובדה שהדירה נמצאת בחיפה אבל הוא בכלל גר במרכז.

החוזה הסתיים עם תחילת החודש.

נמסיס, בעל הבית דרש מפורשות צ'קים נפרדים. גם אלו של הבטחון הם נפרדים. יתרה מכך, אני והשותף נכנסנו לדירה בזמנים שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי שום סעד בכך שהחוזה הוא מהסוג ש"מתחדש אוטומאטית" אלא אם זמן מסויים לפני סיומו מי מהצדדים הודיע שהוא אינו מעוניין בכך? בעל הבית לא דרש שאתפנה יחד עם השותף השני (שמסר את הודעתו בזמן הנדרש), ואילו הדרישה שאתפנה לאור חוסר האפשרות למצוא שותף במהירות הגיעה הרבה אחרי תקופת הזמן האמורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אני ממליץ לך להקליט את השיחות שלך עם המשכיר אם יש כאלה.

שנית, הייתי מחפש דירה אחרת דחוף. קבל הצעת מחיר לצביעת הדירה ותתבע מהמשכיר מחצית הסכום (ושהוא יגבה את זה מהשוכר השני אם הוא רוצה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, עכשיו שמצאתי את החוזה, יש בו כמה דברים מעניינים.

בקשר לצביעה, נאמר בו בסעיף אחד "השוכר מתחייב בזה כי בתום תקופת השכירות הוא ישיב את המושכר למשכיר, כשהמושכר מסוייד ונקי ובמצב כפי שקיבלו מהשוכר", ובסעיף אחר "בתום תקופת השכירות ישיב השוכר את המצב במושכר לקדמותו, לרבות סתימת חורים, ניקוי וסיוד המושכר כולו השבתו למשכיר במצב בו קיבל אותו מהשוכר" (הטעויות במקור). האם לאור האמור יש לבעל הבית עילה כלשהי לדרוש ממני לצבוע את הדירה, אם במצבה ההתחלתי היא כלל לא היתה צבועה?

בקשר לתוקף החוזה, נאמר כי "בכפוף למילוי כל הוראות הסכם זה במועדן, ניתנת בזה לשוכר אופצייה להאריך את תקופת השכירות המקורית בתקופה נוספת אחת בת 12 חודשים. מימוש האופציה כאמור יעשה בהודעה של השוכר למשכיר שתתקבל אצל המשכיר 2 חודשים לפני תום תקופת השכירות המקורית. תנאי השכירות בתקופת השכירות הנוספת יהיו זהים לתנאים המפורטים בהסכם זה. (...) למרות האמור לעיל, המשכיר יהיה רשאי לבטל את האופציה שניתנה לשוכר כמפורט לעיל, בהודעה לשוכר על כך, אם השוכר הפר איזה מהתחייבויותיו על פי הסכם זה" (גם כאן הטעויות במקור). יצויין שוב שעמדתי בכל התחייבויותי לפי החוזה, וכי בשום מקום לא נאמר שחיפוש או מציאת שותף לדירה הוא אחת מההתחייבויות הללו. יצויין עוד שחודשיים לפני תום החוזה אכן נשאלה השאלה לגבי מימוש האופציה, השבתי בחיוב ובעל הדירה הסכים לכך, כנראה עקב הערכתו השגויה שקל יהיה למצוא שוכר נוסף במחיר המבוקש תוך זמן קצר. יש לו קייס במקרה ואני מתעקש להמשיך לגור בדירה בתנאים זהים לאלו שהיו עד עתה גם אם לא נמצא שותף (בהנחה שאינני מונע ממנו בשום אופן לחפש שוכר נוסף, ואף עוזר בכך כמיטב יכולתי)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...