רעיון שעלה לי לפרויקט מודינג - מחשב בתוך מכשיר קשר צבאי - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רעיון שעלה לי לפרויקט מודינג - מחשב בתוך מכשיר קשר צבאי

dorsht

Recommended Posts

אפשרות 1 - להשאיר את החיבור של המעד כמו שהוא (אם הפינים העגולים), ולבנות מתאם מכבל ישן של מעד - החיבור של המעד שמתחבר למחשב - כבל - שקע בקצה השני שלו. זה יעבוד בתנאי שהכבל מכיל לפחות 2 חוטים מסוככים בתוך אותה מעטפת

אפשרות 2 - לפרק את השקע במארז עצמו ולשים בתוכו שקע , כך שיש חיבור רגיל כשפותחים את המכסה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל אלו שמתעניינים בחוקיות העניין; אז זהו שהמכשיר הנ"ל יוצא מהרבה יחידות ומועבר לגריטה. יש אלפים של כאלה בדרך להפוך לאלומניום. זה כמובן לא חוקי במיוחד לסחוב כזה הביתה, אבל זה לא צל"ם או משהו שמישהו צריך אותו.

לגבי הפרוייקט; נתקלתי במישהו שסחב מיחדת המילואים שלו בדיוק כמו הראשון, במטרה להפוך אותו לרדיו ביתי. הוא הגדיל לעשות, ואף הצליח להשתמש בכפתורים המקוריים לכיווני הרדיו. את כל האלקטרוניקה שבפנים העיף לזבל, ובמקומו שם גוף של רדיו אנלוגי ישן כלשהו.

אחרי שמעיפים את כל מה שבפנים, ובמיוחד את גופי הקירור - זה לא כבד בהרבה ממארז רגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השורה התחתונה היא שזה מק"ט צהלי. גם טנקים מועברים לגריטה, זה לא אומר שמותר לנהוג עם אחד לבסיס.

אם הוא יכול לקנות או שמישהו יאשר להעביר לו אחד, ונראה שזה מה שהוא מתכוון לעשות, זה מעולה. אחרת זה סתם לחפש לעצמך צרות. זה שמישהו סחב את זה מיחידת המילואים זה נזק של עשרות אלפי שקלים לצה"ל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שמישהו סחב את זה מיחידת המילואים זה נזק של עשרות אלפי שקלים לצה"ל.

בכלל לא הגזמת. איך לקיחה של ציוד שאינו צל"ם, שאף אחד לא חתום עליו והוא מועבר לגריטה היא "נזק של עשרות אלפי שקלים" ?? הרי לדרעק הזה אין בכלל ערך כספי כלשהו.

ד"א, כשאני הייתי בצבא, ראיתי ציוד אופטי שכן מוגדר צל"ם, ממתין לגריטה עשרות שנים. (זה שלקחתי משהו כזה ובצעתי עליו באישור צה"ל ובמעבדות חיל התקשוב - זה כבר סיפור אחר...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השורה התחתונה היא שזה מק"ט צהלי. גם טנקים מועברים לגריטה, זה לא אומר שמותר לנהוג עם אחד לבסיס.

אם הוא יכול לקנות או שמישהו יאשר להעביר לו אחד, ונראה שזה מה שהוא מתכוון לעשות, זה מעולה. אחרת זה סתם לחפש לעצמך צרות. זה שמישהו סחב את זה מיחידת המילואים זה נזק של עשרות אלפי שקלים לצה"ל.

אתה באמת חושב שלצבא אכפת מהמכשירים האלו?

אפילו ביחידות המילואים כבר כמעט ולא נשארו מכשירים כאלו.

זה ממש לא נזק של עשרות אלפי שקלים לצבא. המכשירים האלו כמו שאמרו לך (ביחד עם עוד הרבה גרוטאות כמו מ"ק 77 ו106) נשלחים לגריטה. פחות אחד או יותר אחד לא ממש כנראה יעשה הבדל.

אגב, תציץ באיביי. VRC נמכרת תמורת 500$ כולל משלוח, 106 נמכר תמורת 1000$ בערך כולל כל האביזרים (מ"ט, כבלים, רמ"ק, מע"ד וכל מה שמסביב).

106 עוד רלוונטי כמכשיר, VRC ממש לא. יש היום מכשיר הרבה יותר טוב ואמין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכלל לא הגזמת. איך לקיחה של ציוד שאינו צל"ם, שאף אחד לא חתום עליו והוא מועבר לגריטה היא "נזק של עשרות אלפי שקלים" ?? הרי לדרעק הזה אין בכלל ערך כספי כלשהו.

ד"א, כשאני הייתי בצבא, ראיתי ציוד אופטי שכן מוגדר צל"ם, ממתין לגריטה עשרות שנים. (זה שלקחתי משהו כזה ובצעתי עליו באישור צה"ל ובמעבדות חיל התקשוב - זה כבר סיפור אחר...)

גש למחלקת הקשר הקרובה למקום מגוריך יש להם תמיד שם מסמך שמפרט את העלות של כל מכשיר לצה"ל. אתה גם מוזמן לשאול מה ערך הציוד אם מישהו מאבד כזה מכשיר קשר ועולה עליו למשפט. מכשירי קשר זה דבר יקר להחריד בצבא. שלא לדבר בכלל על רכיבים כמו כבלים, מתאמים וכו'. עבדתי עם יצרן של כזה ציוד זה מחירים פסיכיים, כי זה כמויות בדרך כלל קטנות יחסית, והתקנים מאוד מחמירים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר את המסמך הזה בע"פ... כל המספרים שם מונפצים ופיקטיביים. מזל שלא ראית את הטבלה הזו באופטיקה ובנשק. חוץ מזה תסביר לי אתה איך זה שכוונת תרמית ל XX מתומחרת במיליון שקל (קצת יותר, אני לא זוכר את המספר המדוייק) בעוד שאותו מכשיר בדיוק המשמש למטרה שונה נשלח לגריטה (במצב תקין לחלוטין)? אם זה באמת עלה מיליון שקל, למה הצבא לא עושה מזה כסף? מעבר לזה, אתה יכול לעבור עם התמחורים האלה על ימ"ח צהלי, ולהגיע למספר שגדול מתקציב המדינה השנתי, וזה רק ימ"ח אחד :undecided:

תגיד שאין למי למכור? זליגת צבאית? אולי על צל"ם. אבל VRC...? באמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע ממש מענין וכמו שאחד אמר כאן גם אני חשבתי על לשים מאורר איפה שהרמקולים אחרת המחשב יחנק לך כי המכשיר נראה מאוד צפוף

בהצלחה אם תעשה את זה ותפרסם כאן עדכונים ותמונות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...