רעיון שעלה לי לפרויקט מודינג - מחשב בתוך מכשיר קשר צבאי - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רעיון שעלה לי לפרויקט מודינג - מחשב בתוך מכשיר קשר צבאי

dorsht

Recommended Posts

חג שמח.

כמי שמשרת בחיל התקשוב כבר כמעט שנה וחצי,

עלה לי איזה רעיון מגניב שאני לא יודע איך ליישם.

חשבתי לקחת מכשיר קשר ישן (VRC, למי שלא מכיר יהיו תמונות),

לפרק את כל התכולה הפנימית שלו, או להשיג אחד כזה ריק ולהרכיב בתוכו חומרה.

התכנון כמובן מתבסס על MINI ITX, שכן קשה לי להאמין שיכנס שם משהו אחר.

בעקרון למכשיר הזה יש שתי גרסאות,

אחת מהן בצד ימין מצוידת ברמקול והשניה בכפתורים שבהם ניתן לבחור ערוצים.

חשבתי לקחת את הגרסה עם הרמקול, ולהתקין שם בעל איכות שמע סבירה יחסית שיתאים למחשב, ולהשתמש בחלק מהפקדים כפקדים שמישים למחשב (נניח להשתמש בפקד ווליום שישלוט באמת על עוצמת הרמקול וכו').

להלן המכשירים (לא לדאוג, זה לא מסווג, ולא אני צילמתי):

RT-524-02.JPG

RT-246A_MP_35.JPG

מישהו חושב שלפרויקט כזה יש סיכוי, בהנחה שאני אצליח להשיג מכשיר כזה מושבת? (הצבא משבית עכשיו את המכשירים האחרונים מהסוג הזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על פניו זה יכול להיות פרוייקט נחמד לביצוע. אבל רחוק מלהיות פרקטי

מי אמר שתוכל לשים יד על מכשיר כזה (בצורה חוקית)? אפילו אם הצבא משבית את המכשירים הנל. ורק לחשוב על המשקל של הדבר הזה :undecided:

BTW אפשר להכניס לשם ATX בקלות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכוון להשיג בצורה חוקית. (אם לא, אז זה יירד מהפרק)

הצבא לפעמים עושה מכרזים על זה, יכול לנסות לברר עם מישהו שאולי יודע איך נרשמים לאחד כזה ומשיגים מכשיר.

ואם לא, אז יש כאלו למכירה בEBAY ממוכרים ישראלים. אחד מהם גר בנתיבות, זה לא רחוק מהבית.

וכן, המכשירים האלו כבדים. הגרסה עם הרמקול שוקלת 30 ק"ג, הגרסה עם הערוצים שוקלת 33 ק"ג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא ישר חשבתי על מאוורר איפה שנמצא הרמקול. מזכיר לך שהמכשירים האלה הם מברזל והם אטומים לאוויר ואבק. לקרר את הסיפור הזה יהיה דבר מאוד בעייתי, שלא לדבר על זה שאם אתה מתכנן לחתוך איזה חלון זה נראה לי בלתי אפשרי.

כמו כן, כמו שאמרו לך כאן הדבר הזה שוקל פשוט טונה. להזיז את את זה או להביא את את זה ממקום למקום זה יהיה סיוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני סוחב דברים כאלו מתוך טנקים ונגמ"שים למרחקים של 100-200 מטר כמה פעמים בשבוע...

(כמו שאמרתי אני משרת בחיל תקשוב)

מאוורר דווקא יש במכשיר הזה מאחור, אבל ממש קטן ורועש. (לא הייתי משתמש בו, כי הוא עושה רעש ממש מעצבן)

בכל מקרה, הרבה משקל תלוי בכל מה שיש בפנים, הרבה מאוד רכיבים אלקטרוניים ישנים משנות ה60, שביחד שוקלים הרבה. המכשירים המודרניים מורכבים מלוחות ועובדים אחרת לגמרי, ושוקלים חצי (ולא נכנס לדברים אחרים שהם מסוגלים לעשות שהדבר העתיק הזה לא יכול לעשות)

מה הבעיה לחתוך חלון בחלק העליון של המכשיר למשל? ליצור מעיין מסגרת פנימית ועליה לבנות מקום למאוורר או משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני ראיתי הרבה...

הרבה אלקטרוניקה ישנה בפנים, מלא יחידות נתקעות מגעילות. מכשיר ישן ושונה מהותית ממה שיש היום.

בהזדמנות כשיהיה לי מכשיר כזה לבדיקה או לתיקון אני אבדוק אם מותר לצלם ואעלה לפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני סוחב דברים כאלו מתוך טנקים ונגמ"שים למרחקים של 100-200 מטר כמה פעמים בשבוע...

(כמו שאמרתי אני משרת בחיל תקשוב)

לא רציתי להדרדר למשפטים כאלה, אבל כשאני סחבתי מכשירים כאלה על הגב קילומטרים על גבי קילומטרים - אתה עדיין לא היית קיים :-)

בכל מקרה, התכוונתי שהאזור של הרמקול יכול להיות טוב למאוורר פנימי שאתה תכניס, כי זה יחסוך ממך לחתוך את המארז עצמו. לדעתי פשוט צריך לבדוק עד כמה קשה יהיה לחתוך את המארז הזה, כי אני בטוח שזה לא סתם פח פשוט. חוץ מזה את הכפתורים אפשר להשאיר ולדעתי אם אני זוכר נכון, לא תהיה לך בעיה להחליף את הנורה הכתומה לנורת LED שתהיה מחוברת למארז.

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תצתרך בכל מקרה לחתוך הרבה מאחור בשביל ה IO של הלוח, ספק (שחייב יציאה לאוויר חיצוני) וכו. תוכל לעשות את זה אם דיסק ואז להכיב שם מסגרת לרכיבים. אני לא חושב שצתצרך לחתוך משהוא חוץ מהפאנל האחורי, והיי יש מצב שלא תצתרך לחתוך בכלל אלא תוכל פשוט לפרק אותו משם

רמקול קדמי = מאוורר. אם כבר תשיג כמה רמ"קים ותעשה מהם 5.1

מה שכן, תוכל אוליי להכניס את הסאב ביחד אם המחשב לתוך הדבר הזה. תבחר מערכת 5.1 פשוטה אם סאב קומפקטי כך שהסאב ייכנס בשלמותו כולל קופסת העץ לתוך המארז (כשהחור פונה אחורה כלפיי הקיר, והבד של הרמקול פונה לצד ויש מולו מקום ליציאת אוויר - ניתן לשים אותו מול אזור נמוך של הלוח כמו סלוטים פנויים למשל), ושכל השליטה של המערכת (ווליום, אקולייזר, באס, טרבל....) על ידיי מפסקים ופוטים, כך שתוכל לחבר את הכול למפסקים שונים לפאנל של ה VRC

אפשרויות נוספות :

חיבור תקע אם מכסה הברגה (כמו של רמק/מעד וכו) --> קדמי

חלון תדרים --> LCD של חיישן טמפרטורה

מפסק מצבים פנוי בפאנל, רצוי כזה שיש לו הרבה מצבים (זה של התדרים) + מעגל של לוח מקשים גנרי דפוק + עוד קצת אלקטרוניקה --> אמצעי להקשת סיסמה בחלון ה log in מהפאנל הקדמי שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

לגביי הספק, חשבתי לקחת ספק קומפקטי (SFX קוראים לזה?) ולהכניס אותו באיזור של השקע שבו מתחבר המתח של המ"ט.

(צריך לצלם כדי להבין טוב יותר)

רמ"קים עם 5.1. אהבתי את הרעיון ההזוי :smiley1:

באפשרויות הנוספות הכי מעניינת האופציה הראשונה. איך משתמשים בשקע של המע"ד לחיבור USB? :)

זה נשמע כמו הרבה עבודות הלחמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך תקע מתאים ניתן לעשות חיבור ממש דרך התקע המקורי -ולא זה לא כזה הרבה עבדה, תבחר 4 פינים ותלחים אליהם... רק שצריך פיוז כי החיבור של המעד מכיל מגעים חשופים, להגנה על הלוח במקרה שתיגע בהם בטעות אם משהוא מתכתי. אם לא, אתה יכול לדחף משםאת מגעים המקוריים של השקע ולשים פימה פורט USB

ספק - אם הדבר הזה מספיק גדול יכנס לשם גם ספק בגודל מלא, תלוי מה כבר אתה רוצה ממנו. כרטיס מסך מובנה או חיצוני וכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...