i5-2500k Vs. i5-4440 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

i5-2500k Vs. i5-4440

Animor

Recommended Posts

שלום,

כפי שאתם וודאי יודעים, אינטל הוציאה עכשיו סדרה חדשה של מעבדים. המעבד הכי חזק שם מסדרת i5, הוא i5-4440.

אם אני משווה אותו למעבד שיש לי מלפני שנתיים, ה-i5-2500k, אני מתקשה להבין איפה השיפור הגדול.

נכון, המעבד החדש חסכוני יותר בהספק ותומך ב-instruction set (שגם כך אינו בשימוש כיום). אבל איזה יתרון של ממש יש לו על המעבד שיש לי מבחינת ביצועים?

הסתכלתי למשל בהשוואה כאן ואני מתקשה להבין את היתרון: גם אם ה- מהיר יותר בממוצע, התדר הגבוה יותר של ה-2500 יפצה על כך, והביצועים צפויים להיות דומים.

אשמח להסבר מה החידוש הגדול לאחר שנתיים, ואיזו סיבה יש למשל למישהו כמוני לשדרג את המעבד.

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, זו הייתה המסקנה שלי מהנתונים, אבל היה נראה לי מוזר שאין התקדמות של ממש לאחר שנתיים.

האם קיים היום מעבד שיתן לי שיפור משמעותי בביצועים אם אשדרג אליו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dennis14 צודק - אין שום סיבה לשדרג בשלב הזה - השיפורים הם דיי קטנים (ליטוגרפיה של 22nm לעומת 32nm כלומר מתחמם פחות, בעל בקר זיכרון מהיר יותר, בעל ליבה גרפית יותר טובה ועוד מספר תוספות קטנות), כך שממש אין לך צורך לשדרג את המעבד שלך. אילו היה לך מעבד ממש ישן (למשל פנטיום D), אז היית רואה שיפור רציני אם היית משדרג, אבל במצב הנוכחי אני לא רואה שום צורך להחליף מעבד (ובמקרה שלך - גם לוח).

חוץ מזה, יש לך מעבד מסדרת K, כלומר עם מכפלה פתוחה, ולכן אם אתה צריך תוספת לביצועים, תשקול לבצע (overclock) למעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי 2500K - לא עושה עליו שום - אני לא רואה שום סיבה להחליף אותו

טענתי לא פעם אחת - לרב האנשים השיפור בעוצמת המעבד לא רלוונטית לשימושים. לעומת זאת מהיר והרבה כן יסייעו לרב השימושים.

אל תחליף עם עובד לך תקין. אם כבר תשקיע כסף במקום אחר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האסוול הוא דור שנועד להביא שיפור בעיקר למחשבים הניידים והאולטרה-ניידים. אינטל מרגישה שהשוק צועד לשם, ושהשוק הנייח הביתי לא זקוק כרגע לתוספת ביצועים (מה גם שאין לה תחרות בשוק הגבוה לנייחים), ולכן עיקר השיפורים הם בצריכת חשמל=זמן סוללה=לא רלוונטי לבעלי מחשבים נייחים בכלל.

יתכן שבדור הבא הבא (לא ברודוול אלא סקיילייק שיבוא אחריו) נראה שיפור בעבור נייחים. אבל זה בכלל לא בטוח, ותלוי בהמון גורמים כמו קצב צניחת המחירות בשוק הנייחים, ובמעבדים שתשיק (אם תהיה תחרות בשוק הגבוה או לא).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...