Seasonic platinum 860 watt Mudular - אורך חיים של 4 חודשים?! ;-( - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Seasonic platinum 860 watt Mudular - אורך חיים של 4 חודשים?! ;-(

MrFantstic

Recommended Posts

טוב זה פשוט WOW.

לא יודע אם למישהו פה יצא לתפוס את הבן זוג שלו בוגד בו- זו הרגשה בלתי נתפסת.

אני יודע שאני אולי אובססיבי מדי אבל יש לי בדיוק את אותה ההרגשה כרגע.

רכשתי את הספק הנ״ל לפני כ 4 חודשים בהמלצת הפורומים השונים(בעיקר מכאן), חברים וקצת ידע כללי אישי.

הספק היה פשוט אדיר:

מודולרי, FANLESS עד לניצול של 40-50% מההספק,

נראה טוב, חשבונות חשמל סבירים.

עד ש..

לפני כשבוע וחצי המחשב התחיל להכבות ולהדלק ולהכבות באופן פתאומי,

לא נדלק/ לא נכבה בכלל, i7-3770K שמגיע ל80 מעלות בזמן מנוחה ללא OC !

(לפני כן היה על 40 מעלות)

GTX780 שמגיע ל70 מעלות בזמן מנוחה ללא OC! (לפני כן היה עומד על 30 מעלות)

הקש ששבר את הגב העצל שלי ללכת למעבדה ברגע שהתחילו הבעיות זה היה לפני כיומיים.

בעוד אני נלחם לכבות את המחשב שלי (כאילו WTF, מילא לא נדלק... אבל לא נכבה?! O.o)

פשוט שלפתי את הכבל חשמל מהספק בייאוש מוחלט וככל הנראה נגעתי בספק עצמו.

התוצאה של המהלך הטפשי הזה הייתה כמה וולטים טובים שהעיפו אותי מטר וחצי באוויר מהשולחן עבודה למיטה שלי. -.-'

אז מחושמל ועצבני גררתי את רגליי לממש אחריות.. (מזל שיש 7 שנים אחריות...)

בבדיקה קצרה התגלה שהספק אינו תקין וצריך להחליפו.

למזלי הרב- ככל הנראה כרגע לא נפגעו רכיבים אחרים מהספק החולה אבל כעת ממליצים לי להחליף לחדש.

אני ממש לא יודע מה לעשות.

אז עכשיו אני אקח חדש ואם גם הספק החדש יתחיל להשתגע אחרי 4 חודשים?!

ומה אם בפעם הבאה הוא יקח איתו איתו עוד מלחמה כמו המעבד או הכרטיס או לא יודע מה.

ויותר גרוע מה אם בפעם הבאה אני אגמור בבית חולים?!

אני כבר יומיים עם רעידות מוזרות וכאבים ביד שמאל (היד שבה נגעתי בספק).

או שאולי אני אמור לבוא עם גישה אחרת?

אם אני עפתי מטר וחצי באוויר ממנו אבל שאר החלקים במחשב שרדו את המתקפה אולי זה מעיד על האמינות שלו?

שלמרות שהוא לא תקין הוא לא לקח איתו חללים נוספים?

או שאולי סתם היה לי מזל חד פעמי שלא נשרפו חלקים אחרים? ( ובבקשה בלי בדיחות של ״גם חד פעמי מגיע בחבילות של מאה״ -_-)

אולי סתם נפלתי על פגם בייצור?

בבקשה אשמח לשמוע מה אתם חושבים כי אני ממש המום ואובד עצות עם יד כואבת, שלא לדבר על זה שאני בלי מחשב כבר יומיים.

מודה מראש לכולכם !.

רפאל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נגעת במחשב כשהכבל חשמל היה מנותק ממנו והתחשמלת ? אם כן המתח הגיע אליו ממקום אחר והספק בכלל תקין

אם החישמול התחיל ברגע שהוצאת את הכבל זה אומר שמה שהחזיק את המחשב במצב הלא מחשמל היה הכבל של הספק. אם כן זה אומר שייתכן שהיה זרם קבוע שעבר שם במשך ימים ויותר וגרם לבעיות שאתה מתאר, ו (בהנחה שהזרם לא הגיע מבחוץ דרך כבל של HOT וכדומה) זה גם אומר שאין לך מפסק פחת שהיה צריך לקפוץ

הייתי מתחיל מציאת מקר המתח שגרם לחישמול על ידיי מלטימטר וטסטר, בדיקת תקינות אדמה ובידוד בכל הציוד ההיקפי - מסך ראוטרים וכו', בדיקה של מתחים חריגים על כבלי YES/HOT (נפוץ - במיוחד כי הכבלים האלה מגיעים מבחוץ ובדרך כלל לא מחוברים כמו שצריך למערכת האדמה של הבית) שיכולים להגיע למחשב (למשל דרך מודם HOT), ותקינות מערכת האדמה בבית

וגם מתקין מפסק פחת (אם זה לא מתח שהגיע מחוץ לבית דרך כבל תקשורת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עברתי דירה לפני פחות כשבוע והבעיות התחילו עוד בדירה הקודמת.

אז לדעתי זה לא קשור לחשמל בבית..

ותשמע אני יודע שזה נשמע קצת טפשי ומוגזם - יצא לי להתחשמל מכמה דברים בחיים אבל בחיים לא בצורה כזאת.

תאמין לי שאני לא פחות מוטרד מהעניין

לא עפתי כמה מטרים באוויר אלא עפתי מהשולחן למיטה שמדובר על מרחק של מטר וחצי- שתיים.

- - - תגובה אוחדה: - - -

קודם כל תודה לך על ההתייחסות :)

לא נגעתי במחשב כשהכבל היה בחוץ..

נגעתי בספק עצמו תוך כדי שניסיתי להוציא את הכבל.

זאת אומרת שהמחשב היה דלוק כשנגעתי בספק.

ועד כמה שאני יודע לא מתחשמלים מנגיעה במעטפת החיצונית של ספק כח גם כשהוא דלוק..

אלא אם כן אני טועה תאירו את עיניי.

כשהגעתי למעבדה תהליך הבדיקה היה כזה:

הדלקנו את המחשב בפעם הראשונה והכל היה תקין- נדלק בלי בעיות וכל הטמפרטורות היו תקינות.

לאחר כשעה שנתנו למחשב לעבוד במצב מנוחה כיבינו אותו והוא לא נדלק בכלל.

הטכנאי ניסה במשך 10 דקות להדליק אותו וכשזה לא עזר-

אם אני לא טועה הוא בדק IQV ( אם אני זוכר את השם נכון)

הדבר הזה שבודק מתחים בספקים אז המכשיר המסכן התחיל להשתגע באור אדום ולצפצף והטכנאי הבין מזה שהספק מעביר מתחים לא תקינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכולה להיות בעיה בציוד ההיקפי או אפילו במכשיר חשמל לא קשור אחר בדירה. אם אתה מטייל דרך דירות ישנות הגיוני שתהיה בעיה כזאת בכל אחת מהדירות, בעיות אדמה בדירות ישנות נפוצות ביותר

אבל פרט חשוב : חישמול קורה כשהזרם עובר דרכך ממשהוא למשהוא. בין מה ומה הרגשת את החישמול ?

- מארז מחשב ורצפה (זה מה שאני מנחש)

- מארז מחשב והכבל מתח שניתקת ממנו (אם כן הכבל חשוף ואתה צריך להחליף אותו)

- נגעת איכשהוא במגעים בתוך השקע של הספק אחריי שניתקת משם את הכבל (משם דיי הגיוני שתתחשמל גם כשהכול תקין, אבל ממש לא בעוצמה שתקפיץ אותך ככה)

יכול להיות שהבעיה באה והולכת (כבל משוחרר שפעם נוגע ופעם לא), והמקרה תלוי גם בסדר החיבור של דברים לחשמל. למשל, נניח שהבעיה במסך. כשהרכבת את המחשב חיברת קודם את המחשב והמסך למפצל ואז את המפצל לחשמל. לא קרה אף רגע שבו המסך היה בחשמל "לבד", תמיד המחשב סיפק את החיבור התקין לאדמה וכך הוריד את החישמול. ברגע שניתקת את הכבל מהמחשב לא היה יותר מה שיוריד את החישמול, ולכן המסך (והמחשב שמחובר אליו ב VGA אבל לא מקבל אדמה מאף מקום אחר) שתיהם "עלו" למתח של 240V

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המכשיר שבודק (תקע אם 3 מנורות) לא מוצא את כל הבעיות מהסוג הזה. אם הוא אומר ששקע תקין זה לא אומר שהוא בהכרח תקין (במיוחד במקרים שבהם התקלה רחבה יותר ולא על השקע הספציפי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכבל של המחשבים בנוי לרוב בצורה כזאת שגם אם אתה מאגרף אותו ,בעודו מחובר לחשמל -אתה לא אמור להתחשמל.

האם היית יחף בזמן שהוצאת את הכבל ?

בכל מקרה , דבר עם בעל הדירה , ספר לו את המקרה , ודרוש שיזמין חשמלאי .. (קשה לי לראות בעל דירה שמסרב לדרישה כזאת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי כמה כבלים שנקרעו על למצב שבו רואים 3 חוטים צבעונים ואפילו נחושת בנקודה שבה הכבל נכנס לתקע היצוק - כך שאני לא שולל את האפשרות. במקרה כזה ההתחשמלות היתה יד-יד (הכבל והמארז של המחשב כאדמה) ולא יד-רגל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע , אם היה לו כבל לא תקין (משמע קרוע) והוא משך אותו , אין הרבה מה לייעץ ...:bash:

בכל מקרה הייתי שולל את העניין של חשמל לא תקינה , משום שזה פשוט סיכון חיים , וקשה לי לראות בעל דירה שמעוניין שדייר יתחשמל ..(ויגיע למיון / מכון לרפואה משפטית ...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה נפוץ ביותר

בדירות ישנות היתה יציאה אחת בלבד מהדירה לאדמה. חוטי אדמה מהמעגלים בבית מחוברים לפס בלוח חשמל וממנו יותא חוט 1 ראשי שמתחבר לצינור מים בדירה (מאחורי מכונת הכביסה, מתחת לכיור במטבח או מקום דומה). מכאן והלאה מצפים מצינור המתכת להוליך את הזרם לאדמה. אחריי 30 שנים הצינוות הישנים מתפוצצים ומחליפים אותם בצינורות פלסטיק, וכל הדירה מנותקת מהאדמה. ועוד משהוא, החיבורים הפנימיים של "אדמה" בדירה עדיין מחוברים בין כל השקעים, כך שמספיק מכשיר חשמל 1 לא תקין כדיי שהמתח יופיע על כל המכשירים בדירה וכולם יחשמלו

כניסה של כבלים חיצוניים לדירה שיכולים להיות חשופים מחייבת חיבור אדמה מהם למערכת האדמה של הדירה. לכל הטכנאים של YES/HOT שראיתי את ההתקנות שלהם אין שמץ קלוש איך עושים את זה נכון והם או לא מחברים אדמה בכלל, או מחברים אותה בינם לבין עצמם (ולא למערכת החשמל של הדירה) כך שהחיבור לא נותן כלום. הכבל הזה מגיע מבחוץ ואוליי ממערכת אדמה מרוחקת או בלי חיבור אדמה תקין בכלל, אבל כל הבניין / כל השכונה מחוברים אליו - כך שהוא אמצעי מעולה להפצת 240V לחישמול המוני (ולפגיעה המונית במודמים וממירים כשיש פגיעת ברק)

לא כל החשמלאים יודעים מה הם עושים (וזה כולל גם חשמלאים מוסמכים, אבל יש גם הרבה "חשמלאים" לא מוסמכים בפרט כשכל שיפוצניק מתחיל חושב שהוא יודע לחבר שקע). שקעים שבהם ניוטראל ואדמה הפוכים, שקעים ללא אדמה (שבכלל חיברו אותם אם כבל רמקול)... את כל זה אתה תמצא בקלות בדירות ישנות וזה הקצה של הקרחון

בעל הדירה מן הסתם לא עושה את זה בכוונה, הוא פםשוט לא יודע על התקלה כי חוץ ממקרים ממש בודדים ומיוחדים כל מכשיר חשמלי עובד בצורה רגילה ללא אדמה ואם הכול תקין הוא גם לא יחשמל (מחשבים וכו' יכולים לתת "עקיצה" קטנה ואתה יכול למצוא מספיק אנשים שבכלל חושבים ש "ככה זה במחשבים" או "ככה זה בדירות ישנות" (והם אומרים מניסיון...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע להצביע איפה ואיך בדיוק הרגשתי את החישמול.

אני רק יודע שהרגשתי כאילו 500 דבורים עקצו אותי בבת אחת ביד ברגע שנגעתי בספק.

לגבי הכבל הוא תקין לחלוטין-

עד כמה שאני יודע-

אין נזק פיזי ומוליכים נראים תקינים.

בכל מקרה ממה שאני מבין מהתגובות שלכם זה שאין צורך לחשוב על ספק אחר ופשוט להזמין את אותו אחד?

כאילו אתם בעצם אומרים:

״חביבי הספק הזה הוא מעולה וכנראה או שנפלת על פגם בייצור או שיש לך בעיה בחשמל בשתי הדירות האחרונות שגרת בהם״

אגב, 11010010110,

ראיתי מה שרשמת על הקבוצות א׳ ב׳ וכו׳ בשרשור אחר,

באיזו קבוצה לדעתך נמצא הספק הזה?

אתה היית נשאר עם הספק הזה או שיש לך דגם אחר שלדעתך הוא עדיף?

מודה לכולכם על העזרה והתגובות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתקת את כבל מהספק ואז התחשמלת - המתח איכשהו היה על המחשב ברגע שהכבל היה מנותק. לכן הוא לא הגיע מהספק בכלל. אם זאת הספק היה יכול להידפק כתוצאה מהמתח

אני לא מכיר את הספק הספציפי. ספקים של סיסוניק הם בדרך כלל A או B כך שלא הייתי מצפה ממנו לבעיות. בכל מקרה אני אתן כמה להבנה טובה יותר של מה שקורה (אני אשלח את התמונות כשיהיו מוכנות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...