FreeNas על חומרה ישנה מאוד,יעבוד? - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

FreeNas על חומרה ישנה מאוד,יעבוד?

bull

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש לי מחשב ישן מאוד

pentium 4 2.66 GHZ עם 1.3 ג'יגה זיכרון ושתי יציאות sata.

דיסק 80GB למערכת הפעלה ועוד שניים חדשים של 2TB כל אחד.

אני צריך שרת שיאפשר לשמור מידע חשוב כמו מסמכים ותמונות ויזרים מדיה למחשבים שונים ברשת הביתית.

את שני הדיסקים של האחסון אני רוצה להריץ ב RAID 1 תוכנתי.

נתקלתי ב Freenas וראיתי שרוב האנשים שמשתמשים בה לצורכים ביתיים יש חומרה מהדור החדש יותר Dual והלאה.

אני לא מתכוון להתשתמש ב ZFS.

האם מישהו ניסה או מריץ Freenas על כזו חומרה?

האם יש הפצה אחרת של שהייתם ממליצים?

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא ממש צריך "שרת" או מערכת מיווחדת בשביל הצרכים האלה. כל הפצת רגילה תעמוד בנפחים האלה.

אצלי בבית המחשב החזק יותר ממלא את הצרכים האלה בנוסף להיותו דסקטופ.

נקודות שאתה צריך לשים אליהן לב:

1. ספק ולוח אם ישנים יכולים להיות בעיה. במקרה של תקלה חשמלית של ספק ישן ולוח אם ישן שמעגלי ההגנה שלו כושלים גם הדיסק ילך ובסבירות לא קטנה, כל הדיסקים על המחשב ילכו. לכן בעיני עדיף להשתמש בדיסק אחד רגיל (ללא RAID) ולגבות על דיסק אחר שנמצא על מחשב אחר.

2. התקשורת שלך היא הסיכוי הגבוה לצוואר בקבוק במקרה של שימוש אינטנסיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יעבוד ללא בעיה

מה שכן אם למחשב יש ספק שידוע כבעייתי (ספקים גנריים הם בדרך כלל אותו דבר גם אז וגם היום...) הייתי מחליף לספק בסיסי כלשהוא של chieftec/delta/fsp כדיי לוודא שלא תקרה הבעיה ש borsood מתאר. כשל בלוח נדיר ביותר שיגרום לנזק לדיסק, עד כדיי כך שאתה יכול להתעלם מהאפשרות הזאת (יותר סביר שיפגע ברק ויפוצץ לך את כל המחשב...)

אם הלוח מגיע אם כרטיס רשת של 100M ניתן לחבר כרטיס 1G PCI

אם הלוח הוא בסוקט 775 ניתן לשדרג אותו במינימום לפנטיום D (עד כדיי יכולות ממיר המתח בלוח) ולפעמים גם ל core 2 duo ואז זה מתחיל להיות מחשב לא רע לתפקיד המדיה סנטר עצמו....

וגילוי נאות של איזה מחשב אני משתמש.. - בדסקטופ ולא כ NAS

http://s7.postimg.org/lp9qwwei3/specs.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובות חברים,

זהו מחשב מותג של ועל הספק כתוב Compaq - Made In China

אני מניח שזהו ספק גנרי לכל דבר והמחשבים הללו לא אמורים להחזיק יותר מכמה שנים בודדות.

לכן אני חושב שאחליף את הספק באחד חדש מחברה ידועה.

המידע יגובה במקום נוסף כך שאני לא ממש דואג מזה, אבל כן חשוב לי ביצועים גם משום שאני רוצה לאחסן וכו'.

שוב תודה על העזרה חברים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הספקים המקוריים שלהם בדרך כלל בסדר / טובים, רק תבדוק שהמאוורר שלו עדיין עובד אחריי כל השנים האלה ושאין קבלים מנופחים (כשאתה מפרק את הספק כדיי לבדוק אל תיגע ברכיבים במעגל בתוך הספק או במוליכים מהד השני כי יכול להיות מתח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקנו אותי אם ם אני טועה אבל התייחסתם לfreenas כאל סתם עוד הפצה של . (כן אני יודע שהוא מבוסס על bsd)

פרינאס משתמש במערכת קבצים zfs וזה אומר שככל שיש יותר ראם המערכת תעבוד יותר טוב ו1 גיגה ממש לא יספיק בשביל זה.

בנוסף קראתי וגם יצא לי לבדוק שהביצועים יותר טובים כאשר מתקינים את המערכת על dok של מעל ל4 גיגה

סליחה אם כתבתי נוראי אבל לכתוב מהפלאפון לא ממש נוח:rolleye0018:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...