מפרט רב תכליתי 3000 ש"ח עריכה - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט רב תכליתי 3000 ש"ח עריכה

bigkatan

Recommended Posts

אני כל הזמן רואה תגובות של החבר'ה המבינים פה שהמעבד הזה והזה מספיק חזק כדי להריץ סרטים וכ'ו . איפה אפשר לראות איזה תכנים יכול להריץ כל מעבד ספציפי? ובכללי מבחינת עלות מול תועלת איזה מעבד הוא הזול ביותר שיריץ כל תוכן 1080p אבל שלא 'יחנק' כשעובדים איתו באינטרנט או עם xbmc?

טוב אחרי שקראתי פה לא מעט הודעות וקיבלתי כמה תשובות נראה לי שאני יודע מה אני צריך.

אני רוצה מחשב שימש כמחשב רב תכליתי. הוא יהיה בסלון, כאשר חלק מהזמן הוא ישמש כ וחלק לגלישה.

1. מה התקציב המקסימאלי? 3000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לחסוך(לא על חשבון איכות)

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? בבקשה לנסות לא לחרוג

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? עבודה משרדית, תכני HD

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).טלויזיה 32 אינץ FULLHD

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. מקלדת עכבר

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 7 כמה שיותר שקט יותר טוב.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.לא.חדרה

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא כזה חשוב אבל אם הולכים על מעבד אינטל אז עדיף כבר 1150 לא?

השאלה היא על איזה מערכת ללכת בכללי על אינטל או על amd? מאוד חשוב לי שכל השימוש במחשב יהיה חלק שממש יטוס גם בתוספת תשלום.

השאלה אם זה אומר שצריך ללכת על מעבד חזק יותר או כמו זיכרון שהיא גדולה מהרגיל ל ...

בקיצור אשמח לעזרה מכולם!!! שנה טובה וחתימה טובה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל לנגן תוכן 1080p לא צריך שום דבר מיוחד. לי, אישית, יש HTPC עם Intel i3 530 שהוא מהדור הכי ראשון של המותג של Core i3 (ינואר 2010) ואני לא מגיע אפילו ל50% של utilization בריבוי משימות.

לידיעתך, XBMC יכול לעבוד על חומרה פי 100 יותר חלשה.

קח מעבד AMD מסדרת A4 הכי זול שאתה מוצא.

רק כדי להבהיר את העניין, תראה על מה רושמים סקירות לאחרונה:

http://www.anandtech.com/show/7007/intels-haswell-an-htpc-perspective

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

טוב אחרי שקראתי פה לא מעט הודעות וקיבלתי כמה תשובות נראה לי שאני יודע מה אני צריך.

אני רוצה מחשב שימש כמחשב רב תכליתי. הוא יהיה בסלון, כאשר חלק מהזמן הוא ישמש כ וחלק לגלישה.

1. מה התקציב המקסימאלי? 3000

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? לחסוך(לא על חשבון איכות)

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? בבקשה לנסות לא לחרוג

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? עבודה משרדית, תכני HD

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה).

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין:

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).טלויזיה 32 אינץ FULLHD

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. מקלדת עכבר

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט?

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 7 כמה שיותר שקט יותר טוב.

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)?

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?לא

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.לא.חדרה

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, חיבורי האודיו מרובים/חיבור אופטי, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה).

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא כזה חשוב אבל אם הולכים על מעבד אינטל אז עדיף כבר 1150 לא?

השאלה היא על איזה מערכת ללכת בכללי על אינטל או על amd? מאוד חשוב לי שכל השימוש במחשב יהיה חלק שממש יטוס גם בתוספת תשלום.

השאלה אם זה אומר שצריך ללכת על מעבד חזק יותר או כמו זיכרון שהיא גדולה מהרגיל ל ...

בקיצור אשמח לעזרה מכולם!!! שנה טובה וחתימה טובה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש הבדלי איכות קטנים בין decoding במעבד לבין כרטיס מסך דיסקרטי (אני משתמש ב-MPC-HC עם הקודקים שלו).

ראיתי את זה לראשונה במחשב הנייח שלי עם 2500k, בטעות הצגתי סרט עם ה-GPU של המעבד וראיתי משהו מוזר, הצבע השחור "מלוכלך" (בסצנות בהירות לא שמתי לב, אבל היה הבדל גם כן).

באותו זמן חשבתי שהייתה בעיה בסרט.

אחרי כמה ימים גיליתי ש-virtu הפעיל את הסרט דרך המעבד, העברתי לכרטיס המסך (GTX460) והפעלתי את אותו הסרט, פלא פלא, השחור היה שחור.

אותה בעיה יש לי בלפטופ עבודה ובלפטופ האישי שלי (עם ודרייברים חדשים), מן הסתם בשניהם יש GPU במעבד בלבד.

עריכה:

רציתי לציין שלא ניסיתי להפעיל עם קודקים אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיות מוזרות יש לך. :)

הGPU שנמצא על גבי המעבד ל אמור להוות שום מכשול ב video decoding. זה אמור להיות מעובד ביט לביט.

אם הייתי מרכיב היום HTPC, אז הייתי מרכיב אותו על בסיס פלטפורמה של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור לי שכדי להריץ תכני hd אין צורך במעבד מטורף, פשוט אני רוצה גם להשתמש במחשב לצורכי ואופים ובכללי הייתי רוצה שהמחשב ירוץ, בלי תקיעות מעצבנות בלי לגים וזה מה שבעצם אני שואל איזה מערכת תיתן לי את הכי טוב במחיר שפוי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...