ווינדוס לא משתמש בכל הזיכרון ראם - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ווינדוס לא משתמש בכל הזיכרון ראם

Ben N

Recommended Posts

אהלן.

יש לי במחשב 4 ג'יגה ראם, והתקנתי כעת ווינדוס 7 של 64 ביט והוא רושם לי

Installed Memory (RAM): 4.00GB (3.12GB Usable)

משום מה ואני לא מבין למה..

קצת פרטים על המחשב (מחשב כבר דיי ישן אבל צריך לקבל את זה בלי לעשות בעיות..):

מעבד - Core 2 Due E6400.

לוח אם - ConroeXFire eSata II.

זכרונות - 2GB של ו-2GB של .

כרטיס מסך - Gefore 8800GT

צירפתי פה תמונה מEverest לכל מקרה עם המפרט. כמו שראיתם הזכרונות מחולקים ל-4 סטיקים (2 מכל סוג) והם יושבים כמו שצריך על הלוח אם לפי המיקום של ה Dual Channel..

אני יודע שהלוח אם ישן אבל יש לי עדיין את הקופסא המקורית שלו ורשום שהוא תומך עד 4GB ככה שלא אמורה להיות הבעיה הזאת..

מה יכולה להיות הבעיה שהוא מזהה את הזיכרון אבל לא משתמש בו?..

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש מבין מה העניין של גרפיקה משולבת, אבל אוקיי..

בכל אופן, ניקיתי עכשיו את המחשב וניסיתי להחליף את הסלוטים של הזכרונות (להחליף את הזוגות) והמחשב קרס ולא עלה בכלל עד שהחלפתי חזרה.. בגלל זה יש לי חשד שכנראה אחד מהסטיקים של קינגסטון דפוק ובגלל זה אולי הוא מזהה אותו אבל לא יכול להשתמש בו.. נשמע הגיוני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב ניסיתי לחבר כל זיכרון בנפרד ולהפעיל ואז בתצורות שונות.. כל פעם זה עבד תקין. ככה שנראה לי שכל הזכרונות תקינים..

לשאלות שלכם:

המערכת הפעלה בגרסא של 64 ביט ובאנגלית (לא סובל לעבוד עם עברית בווינדוס).

הלוח אם ממש ענתיקה ולא ראיתי שום אפשרות כזאת שם אבל גם באתר היצרן וגם על הקופסא של הלוח רשום במפורש שהוא תומך עד 4 גיגה.. חייבת להיות האפשרות הזאת כדי לאפשר עבודה עם 4 גיגה?

וירח אפל, אני מקווה שלזה התכוונת, אני לא בטוח.

הנה קישור לדף היצרן של הלוח אם:

http://www.asrock.com/mb/Intel/conroexfire-esata2/index.asp?cat=&os=&c=

תודה רבה

עריכה:

עכשיו שמתי לב שרשום שם:

*Due to the chipset limitation, the actual memory size may be less than 4GB for the reservation for system usage under Windows® , Windows® 64-bit, Windows® Vista™ and Windows® Vista™ 64-bit.

זה אמור להסביר למה אני מקבל רק 3.12GB ואין לי הרבה מה לעשות בנידון?.. או שיש מה לעשות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי.. טוב בקיצור כנראה זה הלוח אם המעפן שלי.. מתישהו כנראה סמסטר הבא כשיימאס לי ויהיה לי את הכסף לזה, אז אני אעשה איזה שדרוג למעבד-לוח אם- חח.

ועד אז נחזור למערכת 32 ביט..

תודה רבה בכל אופן :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...