שאלות על ארץ' וfluxbox - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות על ארץ' וfluxbox

lordgod

Recommended Posts

אז יש כמה בעיות:

1.הבעיה הראשונה היא שאני לא יכול להתחבר לווייפיי שלי ואני נאלץ להתחבר לשכן שאין לו סיסמה.. לי יש WPA נראה לי.

2.אני משתמש בפלאקסבוקס ויש תפריטים בעברית ואני רוצה לשנות לאנגלית כי העברית לא משתלבת טוב,וגם אני צריך לדעת איך להחליף מעברית לאנגלית דרך המקלדת,עכשיו אני כותב דרך מקלדת וירטואלית.

3.התקנתי טרמינל אחר (LXTERMINAL) ואני רוצה שיחליף את XTERM.

4.איך מוסיפים משתמש חדש ושהכל יעבוד איתו כמו שצריך ? הוספתי לפי המדריך בויקי ואני לא יכול להתחבר למערכת דרך SLIM,וגם סתם שאני כותב SCREENFETCH יש שגיאות ואני עכשיו על רוט...

5.ואני צריך לצלם מסך עם PRINT SCREEN ^^

הנה צילומי מסך,יש פה את השגיאה שכתבתי עליה וגם בtoolbar כתוב מרחב עבודה ואני רוצה לשנות את זה ועוד דברים שרשומים בתפריטים, וגם סתם בא לי להראות את זה:

http://www.siz.co.il/my/weynetd130ko.png

http://www.siz.co.il/my/tez4nnzywml3.png

סליחה על החפירה,אני חיפשתי וחפרתי באינטרנט אבל הרבה פעמים הקבצים שלי ממוקמים במקום אחר ממה שכתוב וקשה לדעת מה לעשות.

תודה לעוזרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1

אם חסרה פקודה כלשהיא תעבור על העמוד המתאים בויקי. יכול להיות שפיספסת pacman -S כלשהוא, כמו כן יכול להיות שאתה צריך להפעיל service כלשהוא (networkmanager למשל ?) והדפוקים האלה שכחו להוסיף את זה לתיעוד

ותבדוק שהבעיה במחשב ולא בראוטר - תנסה להתחבר מ live cd כמו chakra ותראה אם אתה מצליח

2

יש משתני סביבה שנקראים LANG ו LC_ALL. האם הם מוגדרים אצלך על עברית איפה שהוא (למשל ב profile.sh או קבצי . אחרים בתיקיית המשתמש) ?

תריץ echo $LANG ו echo $LC_ALL כדיי לבדוק

האם בקובץ locale.gen מאופשרת גם אנגלית ? כשאני מתקין אני מאפשר אנגלית utf8 ו iso ועברית utf8

3

לא נראה לי שהבנתי מה הבעיה. כל אחד מהם הוא קובץ הפעלה משלו ב bin או usr/bin. זה שאתה מריץ הוא זה שייפתח.... אם קיצור דרך בפאנל פותח את האחד הלא נכון תחליף את הקיצור דרך

4

המשתמש צריך להיות חבר בקבוצות המתאימות בקובץ etc/group כדיי ש "הכול יעבוד לו". זה הקובץ אצלי, תוודא שלא חסרים לך דברים חשובים

root:x:0:root
bin:x:1:root,bin,daemon
daemon:x:2:root,bin,daemon
sys:x:3:root,bin
adm:x:4:root,daemon
tty:x:5:
disk:x:6:root,ash
lp:x:7:daemon,ash
mem:x:8:
kmem:x:9:
wheel:x:10:root,ash
ftp:x:11:
mail:x:12:
uucp:x:14:
log:x:19:root
utmp:x:20:
locate:x:21:
rfkill:x:24:ash
smmsp:x:25:
http:x:33:ash
games:x:50:ash
lock:x:54:
uuidd:x:68:
dbus:x:81:ash
network:x:90:ash
video:x:91:ash
audio:x:92:ash
optical:x:93:ash
floppy:x:94:
storage:x:95:ash
scanner:x:96:ash
power:x:98:ash
nobody:x:99:
users:x:100:ash
ash:x:1000:
polkitd:x:102:
usbmux:x:140:
mysql:x:89:ash
kdm:x:135:ash
avahi:x:84:
kvm:x:78:ash
systemd-journal:x:190:
git:x:999:

5

אני משתמש אם ksnapshot של KDE , לא מכיר משהוא אחר

אתה יכול לחפש תוכנות לפי מילות מפתח מהפאקמן, למשל

pacman -Ss screenshot

על כל תוכנה שאתה רוצה לבדוק, אתה יכול להציץ במידע

pacman -Si xfce4-screenshooter

כדיי לבדוק דברים שונים, למשל שהיא לא תתקין לך על הדרך gnome מלא בגלל תלויות.....

מיקומי קבצים משתנים בארצ' דיי הרבה. המהפך האחרון היה אם systemd (הוא מכוער לגמרי - מחשב הבא שאני מתקין יהיה אם sysvinit או openrc ולא אם האימה הזאת). אבל הם היו יכולים בקלות לפספס כמה דברים חשובים בדפי ויי כשהם כתבו אותם מחדש בהתאמה ל systemd......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.הסתדרתי עם הכל חוץ מהשאלה הראשונה עדיין לא הבנתי איך אני מתחבר לחיבור מאובטח עם הסיסמה שלי,ניסיתי wifi-radar ו-wifi-menu והתוכנה לא שואלת על סיסמה ופשוט לא מצליחה להתחבר,באובונטו הצלחתי להתחבר. טוב אני יעבור על הוויקי נראה מה יש שם..

ובקשר למשתמש גם לא הצלחתי להתחבר איתו למערכת דרך slim ויש איתו בעיות עם כל מיני תוכנות.. מה אפשר לעשות ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמור להיות מקום שבו אתה כותב את הסיסמה - אוליי פרמטר באיזה שהיא פקודה או מראש בקובץ הגדרות כלשהוא וכו

תבדוק שלמשתמש יש הרשאות בקובץ ה group לפי הדוגמה בקובץ שלי

בדקתי כבר את הקובץ group והכל בסדר,כמו שלך.

בקשר לסיסמה,ניסיתי למשל בתוכנה wifi-radar לכתוב בשדה key את הסיסמה,ניסית דברים לפי הוויקי עם wpa_passphrase,לא מתחבר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההתקנה של slim בסדר ?

ההתקנה של dbus בסדר ?

תבדוק אם יש שם dbus.service ושהוא פעיל

systemctl list-units

תנסה לעשות לו הפעלה מחדש

systemctl stop dbus.service

systemctl start dbus.service

תתקין networkmanager ו GUI בשבילו (מגיע בחבילה נפרדת נראה לי) ותנסה להתחבר ממנו

יכול להיות שיש לך תו בעייתי בסיסמה של ה wireless ?

תנסה לשים סיסמה פשוטה נניח רק אם אותיות באנגלית ומספרים (ובלי תווים מיוחדים) ותבדוקאם מסתדר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...