פיירפוקס מידי פעם נופל וממחשבים שונים, או עם כמה עמודים פתוחים אתם גולשים? - עמוד 2 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פיירפוקס מידי פעם נופל וממחשבים שונים, או עם כמה עמודים פתוחים אתם גולשים?

ssib

Recommended Posts

נדיר שאני פותח יותר מ 5-10 בפיירפוקס, אני בדרך כלל בכלל עובד אם Konqueror (רק שהמערכת החדשה של HWzone לא עובדת בו כמו שצריך....), ב Konqueror אני פותח במצב רגיל 10 טאבים בממוצע (יכול לעלות ל 20 לפעמים) ואני לא מרגיש איטיות

אבל בשביל הבדיקה פתחתי עכשו 40 טאבים בפיירפוקס מאתרים שונים (כמה מכל אתר) והעברתי דף בכמה מהם

התוצאות :

40 טאבים פתוחים כש 10 מתוכם זה youtube וזה שפתוח מנגן - ממשיך לעבוד מהר ללא בעיה

40 טאבים פתוחים כש 10 מתוכם זה youtube וכל ה 10 מנגנים בו זמנית - יש איטיות מורגשת

על פנטיום 4 אם 2G RAM

אלא אם ה portable שונה בצורה קיצונית מפיירפוקס רגיל בכבדות שלו, הבעיה שלך לא בחומרה.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הייתי עסוקה משהוא, אז עונה לדון רק עתה

ראשית, תודה לעוזרים

נץ@

בבית מותקנת לי 23.0.1. נראה איך יילך היום. במיוחד שעקב אילוצים שונים, נראה שהיום אהיה על מחשב חלש במיוחד.

עידן@

בבית כולם . בעבודה איני בטוחה. אפשר לבדוק.

איסתרא בלגינא@

בטוח שלא 776? לפעמים לא שמים לב והם מתרבים (או מתים).

בבית יש לי יותר הרחבות, עדיין לא המון - תכלס גם לא באמת הרבה.

הבחנת בהבדלים בתגובות בין הפורטבלי למותקן?

תומר@

רעיון מעניין, ותתפלא, לא עד כדי כך קנטרני. פעם הבאה (בתקווה שלא תהה).

בינארי@

שמחה שקפצת לבקר. יש לך רעיון מה כן יכולה להיות הבעיה?

אגב, בלא מעט מקרים, למשל בעבודה, אני אפילו לא בטיוב, סביר להניח שבאתרים המכילים קישורים אליו, אבל לפחות לאחרונה ובעובדה, לרוב לא בו ספציפית. אותו כנ"ל לגבי אתרי אחרים.

וכמובן, שוב תודה

ושב"ש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נסי להתקין את Flashblock , מעולה אם רוצים לפתוח כמות של טאבים/לשוניות/כרטיסיות בYoutube וככה הסרטונים לא מתנגנים עד שאת לא מאפשרת, בנוסף לפעמים הוא חוסם פרסומות שאולי הABP לא חסם בנוסף לדברים נוספים שלא אמורים להחסם אבל את תמיד יכולה לאפשר לאתרים מסוימים בכך שתוסיפי אותם לרשימה הלבנה.

תוסף נוסף שאני משתמש בו הוא UnloadTab ולמי שנתקבל בבעיות מחוסר תאימות עם תוספים אחרים יכול לנסות את Suspend Tab חוסכים במשאבי המחשב ושימושי לאנשים שפותחים הרבה מאוד טאבים/לשוניות/כרטיסיות(תקראו לזה איך שאתה רוצים) , בזמן שאני כותב את ההודעה אני עם 115 גרסת 23.0.1 בגרסת ההרצה(Executable) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שזו תישמע תגובה קנטרנית, אבל חבל שאתם מתלוננים על בעיות ולא משקיעים מאמץ מינימלי באיתור הגורם להן.

כאשר הדפדפן פיירפוקס קורס, מופיע מסך המאפשר לכם לדווח למוזילה על הבעיה. כדאי להשקיע את המינימום ולתת לדפדפן לשלוח את הדיווח, ומומלץ מאד גם להוסיף במספר מילים תיאור של הסיבה לקריסה בשדה הטקסט החופשי שמופיע במסך הקריסה, ובכך לאפשר לאנשי מוזילה לזהות מגמות וגם למצוא את הגורמים לכל בעיה באמצעות "חוכמת ההמון" ושילוב של המידע שהתקבל מכלל המשתמשים שדיווחו על אותה הקריסה.

לאחר הפעלה מחדש של הדפדפן כניסה לדף שכתובתו about:crashes תאפשר לקבל רשימה של הדיווחים האחרונים, כאשר כל לחיצה על כל קישור תציג את כל המידע שנאסף לגביו, ולעתים קרובות יופיעו שם גם קישורים לבאגים קשורים עם מידע לגבי פתרון הבאג (או לפחות צפי לתיקון) וגם מידע שמאפשר במרבית המקרים להבין את הסיבה לקריסה ומה אפשר לעשות כדי להתגבר עליה.

ידוע ומוכר.

בכל פעם שהייתה קריסה איפשרתי דיווח מלא למוזילה. מאחר ונראה כי ב- 23.0.1 הבעייה נפתרה הרי שזה אכן עזר והם פתרו את הבעייה.

המשך הדיון מיותר לדעתי מכיוון ש:

הבעייה נפתרה בגרסה 23.0.1 (וגם אם לא אז אינה קיימת בגרסה 21),

הבעייה אינה קשורה כלל לתוספים (קרס גם במצב בטוח בלי תוספים),

וגם לא למספר הטאבים הפתוחים, אני עובד שנים עם 40-80 טאבים פתוחים בו זמנית באתרים עם זרימת מידע שוטפת (כמו שוק ההון, , עמודי חדשות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, עדכון קצת, היתה נפילה.

בעקבות רעיונו של תומר, דיווחתי עליה. לא יצר לי לאחר מכן לבדוח דיווחי נפילות אבל בדקתי זאתי לפני מספר דקות ולא היה דבר. מוזר?

סימבול@

תודה על תגובתך

כבר כעת, בבית, אני משתמשת ב- NoScript (וכאמור יש וממש היתה לי לא מזמן קריסה) אני תוהה אם יש צורך בחוסם סריפטים נוסף ועוד כזה שעל פניו נראה פחות מפוצ'ר מהראשון.

אני אבדוק לגבי התוספים האחרים שהזכרת. נשמע כמו תוספים עם פונטציאל עבורי. אם כבר, אשמח לדעת במה הראשון עדיף על השני שהעדפת דווקא אותו?

נץ@

כאמור, היתה לי הבוקר קריסה.

אם זה לא קשור למספר הטאבים הפתוחים, ולא לחומרה למה לדעתך זה כן קשור?

אני מעריכה ששלא למערכת ההפעלה ולשאר התוכנות כי גם בזה הלא יש שינוי.

ממה שאני רואה שני הדברים היחידים שנותרו זה המאפיין הפורטבלי ואני.

אתה חושב שבגרסה הפורטבלית הדפדפן כזה שונה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עד עכשיו לא מבין למה את לוקחת את המילה Portable באנגלית ומוסיפיה לה י' ות' ואז כותבת "פורטבלית" כאילו זאת מילה בעברית מאשר פשוט לכתוב גרסה ניידת.

*מצטער שזה לא קשור לדיון זה פשוט שיגע אותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, עדכון קצת, היתה נפילה.

בעקבות רעיונו של תומר, דיווחתי עליה. לא יצר לי לאחר מכן לבדוח דיווחי נפילות אבל בדקתי זאתי לפני מספר דקות ולא היה דבר. מוזר?

נץ@

כאמור, היתה לי הבוקר קריסה.

אם זה לא קשור למספר הטאבים הפתוחים, ולא לחומרה למה לדעתך זה כן קשור?

אני מעריכה ששלא למערכת ההפעלה ולשאר התוכנות כי גם בזה הלא יש שינוי.

ממה שאני רואה שני הדברים היחידים שנותרו זה המאפיין הפורטבלי ואני.

אתה חושב שבגרסה הפורטבלית הדפדפן כזה שונה?

ב about:crashes אני רואה את כל דיווחי הנפילות ששלחתי למוזילה אפילו משנת 2010 ...

עובד עם גרסה מלאה. אולי בגרסת Portable זה שונה? אין לי מושג.

מאחר והייתה לך קריסה גם ב- 23.0.1 אז הצעד הכי פשוט ומתבקש הינו נסיגה ל 21 שם עבד נקי ללא נפילות

(התקנה רגילה ,לא portable).

וזה לא קשור לתוספים או מספר טאבים פתוחים, כי כפי שכתבתי ב- 22 הדפדפן קרס גם ללא תוספים ומעט טאבים פתוחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק. לרוב, גם אני מנסה להקפיד בעברית ולכן, אני מבינה. אולם, לצערנו יש מילים שמעט פחות חדרו - בהנחה שבכלל קיימות, כנראה בינהן (לדעתי לפחות) תוכנה בגרסה ניידת, או למשל לעצב תוכנה ולא לקנפג אותה. פעם שמעת מישהו אומר שהוא צריך לעצב / לקבוע תצורה (זה כבר בכלל נתקע בשיניים) של תוכנה כלשהי והתכוון לקינפוג שלה. או בכלל אמר דבר כזה?

מצד שני, כדי שהן יחדרו צריך לעשות משהו. או לפחות להשתדל לעשות אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשרויות שאני חושב עליהם :

פלאש ? הפיירפוקס אצלי ללא פלאש (כל ה היה פתוח דרך HTML 5 בלבד)

משהוא לא תקין בגרסה הפורטבילית ? ניסית אם גרסה ישנה יותר (נכון שלא מומלץ אבל לבדיקה) או פיירפוקס לא פורטבילי ?

כמה הוא לוקח ? בבדיקה שעשיתי אם כל הטאבים שהיו פתוחים, כולל מערכת הפעלה וכמה דברים אחרים לקח קרוב ל 2G - קצת פחות. האם הוא מתחיל לקחת 3G+ ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשתי כרגע ערכה בפייסבוק איזו ברכה של פריגת, משהו נחמד שנשלח כגלויה עם ברכה.

פתאום הפיירפוקס הודיע שהתוסף החיצוני קרס(פלאש). כנראה שכל הקריסות נגרמות מאתרים שמשתמשים בפלאש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה על התשובות

נץ@

בדקתי, מסתבר שהאופציה כבר היתה מסומנת..

בינארי@

פלאש נשמע לי כמו חשוד סביר ביותר. התקנתי Flashblock בא נראה :)

זכרון - אני צריכה לשים לב לזה. בבית היות וכרגע אני על מערכת של 32, למרות שמותקנים 4 גם ככה הרבה מעבר ל וקצת 3 זה לא יכול להגיע. וזה עוד בהנחה שרוב מה שאני עושה מסתכם בדפדפן.

ברור שבעבודה הדפדפן הוא רק כלי (או הפסקה). לפעמים כלי משמעותי מאוד אבל עדיין, לרוב לא כזה שאני יכולה לתת לו לגלוש מעבר ל- 3 גיגה (מערכת של 32 גם). בכל מקרה עוד דבר לשים אליו לב.

עידן@

בסוף אני אאמין שמקור הרשע בעולם הגיע מהפלאש.

מעניין אם אוכל להמנע מלעשות ניסויים בהתקנות של הגרסה המלאה. היה ולא, היא תותקן מחר בבוקר בעבודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שפותח הרבה מאד טאבים בו זמנית ושומר אותם גם להעלאה הבאה של FF , אפשר להקטין עומס:

Tools - Options - Tabs - Don't load tabs until selected

רק חבל שאחרי שאתה נכנס לכרטיסייה ואז עובר לכרטיסיות אחרות אותה כרטיסייה תישאר טעונה עד שלא תסגור ותפתח את הFirefox ובעצם בגלל זה הצעתי כבר מקודם את התוסף UnloadTab , ככה שאחרי זמן מסוים שהמשתמש/ת מגדיר/ה התוסף יבטל את הטעינה של הכרטיסייה או שאפשר ללחוץ Unload Tab ידנית(מי שרוצה).
נסי להתקין את Flashblock , מעולה אם רוצים לפתוח כמות של טאבים/לשוניות/כרטיסיות בYoutube וככה הסרטונים לא מתנגנים עד שאת לא מאפשרת, בנוסף לפעמים הוא חוסם פרסומות שאולי הABP לא חסם בנוסף לדברים נוספים שלא אמורים להחסם אבל את תמיד יכולה לאפשר לאתרים מסוימים בכך שתוסיפי אותם לרשימה הלבנה.

תוסף נוסף שאני משתמש בו הוא UnloadTab ולמי שנתקבל בבעיות מחוסר תאימות עם תוספים אחרים יכול לנסות את Suspend Tab חוסכים במשאבי המחשב ושימושי לאנשים שפותחים הרבה מאוד טאבים/לשוניות/כרטיסיות(תקראו לזה איך שאתה רוצים) , בזמן שאני כותב את ההודעה אני עם 115 גרסת 23.0.1 בגרסת ההרצה(Executable) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איסתרא בלגינא@

בטוח שלא 776? לפעמים לא שמים לב והם מתרבים (או מתים).

Tab Hunter, ההרחבה שבלעדיה אין שום אפשרות הסתדר עם כזו כמות של טאבים, מדווחת על המספר המדוייק.

הבחנת בהבדלים בתגובות בין הפורטבלי למותקן?

קשה לדעת. הפורטבילי מותקן על מחשב שונה לחלוטין - Win7 x86 לעומת Win7 x64, מעבד אינטל חזק יחסית לעומת מעבד חלש יותר, 4GB לעומת 8GB , הרבה יותר טאבים, פחות הרחבות, הגדרות שונות להרחבות, אתרים שונים לחלוטין.

שמתי לב שגלישה אינטנסיבית ב- deviantart.com גורמת לצריכת הזיכרון של הגרסה הפורטבילית לזנק לשמיים. אני חושב שאני יודע למה - הגרסה הרשמית משתמשת במטמון ואחריו במטמון דיסק, לגרסה הפורטבילית יש רק מטמון . deviantart.com מכיל הרבה שיכולות להגיע למימדי ענק, אם הפורטבילית מחזיקה אותן רק בזיכרון, סביר שיהיה ניצול גבוה יותר. אז בהחלט יש הבדלים, לא בתוכנה עצמה (תעדכני פיירפוקס פורטבילי דרך מנגנון העדכון המובנה של פיירפוקס ותקבלי גרסה שהיא עדיין פורטבילית) אלא בהגדרות שלה.

אבל את יכולה לבדוק את זה בקלות: תתקיני את הגרסה הרשמית של פיירפוקס ותעתיקי אליה את הפרופיל של הגרסה הפורטבילית. עדיין קורס הרבה? זה לא קשור לפורטביליות.

זה יכול להיות גם בגלל התנגשות בין הרחבות. היו לי בעיות די רציניות כמה פעמים בגלל התנגשויות כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...