פיירפוקס מידי פעם נופל וממחשבים שונים, או עם כמה עמודים פתוחים אתם גולשים? - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פיירפוקס מידי פעם נופל וממחשבים שונים, או עם כמה עמודים פתוחים אתם גולשים?

ssib

Recommended Posts

בוקר טוב לכולם

עושה רושם שיש לי נטיה מגונה

אני מתעללת בשועלים.

מריצה שועל פורטבלי (לרוב מדובר בפורטבלי) תמים במחשבים שונים (לרוב מדובר על כל מיני דו ליבתיים מסדרת E) ומתחילה לגדל להקה קטנה. הלקה מתבקשת לרוץ על של 4 גיגה (מערכת של 7 או 8 32) לרוב עם לא יותר מידי תוספים. אבל פעם בכמה זמן נופלת. לפעמים פעם בדי מעט זמן :(

השועל מעודכן לגרסה הכי עדכנית. גם החלונות.

כרגע התוספים שרצים על ה-8 הם רק ה- ADBLOCK ומשפחתו והגרייסמונקי. הכי בקטנה שיש.

וכן, היתה נפילה לפני כמה דקות. גם היתה להקה של לפחות 40. המעבד הוא E6300

אני מגזימה עם הלהקה, זה העניין? אם כן, האם בכל אופן ניתן לפתור זאת בלי שתיפול?

נתוני המחשב הנכחי : E6300 4GB כרטיס מסך בסיסי כלשהו (אבדוק אם ממש רלוונטי)

האם 4 גיגה , מעבד אינם יכולים לשאת 40-50 אפילו 60 עמודי אינטרנט?

כשחושבים על זה, הבחנתי שהדבר קורה רק במחשבים שאני זו ששמתי בהם את השועל, כלומר כשהוא פורטבלי. במחשבים אחרים של חברים כאשר השועל היה מותקן הדבר לא קרה (מצד שני גם היו גורמים אחרים שם) האם יכול להיות שיש לכך קשר לנפילות?

תודה לקוראים ולעוזרים

ויומצויין שיהיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

1. מה בדיוק ההגדרה של פורטבילי פה, ומאיפה הוא הגיע? כלומר, האם מדובר פשוט בפיירפוקס ללא התקנה (שמגיע בZIP וכדומה) או במשהו ארוז להיות פורטבילי בסגנון portableapps.com? האם הוא משמש בפועל לכמה מחשבים (למשל על כונן USB) או שמדובר בהתקנה "פורטבילית" נפרדת עבור כל מחשב?

לא מופרך שקריסות יקרו גם בגלל התקנה לא מסודרת (כולל פורטבילית, באיזה אופן שיהיה), אבל אם הם מדובר באותו פרופיל למשל, הוא יכול להיות גם הגורם.

2. השאלה כמה טאבים המעבד והזיכרון יכולים לשאת, לא באמת תלויה במספר הטאבים בלבד, אלא גם (ובעיקר) מה פתוח באותם הטאבים. אפשר להניח שמספר מסויים של טאבים פתוחים על דפי שמכילים בעיקר טקסט, לא יהיה תובעני כמו אותו מספר טאבים של אתרי חדשות עתירי ופלאש או "יישומי אינטרנט" בסיגנון ג'ימייל. כדי לדעת אם הגזמנו, אפשר פשוט לבדוק את צריכת הזיכרון והמעבד בשעת העבודה.

3. כנ"ל בנושא הקריסה, לעתים קרובות הקריסה של הדפדפן נגרמת (באופן ישיר או עקיף) מתוכן של אתר ספציפי, כך שהקריסה כנראה היתה קורית גם אם אותו טאב היה פתוח לבד. פשוט כשפותחים הרבה אתרים במקביל (ומשאירים אותם פתוחים במקביל), גדל משמעותית הסיכוי ליפול על גורם קריסה.

4. לא יזיק לכתוב ברור גם במחיר ויתור על ההומור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה הזריזה יוני

1. מדובר על התקנות פורטבליות שהורדתי (כל פעם בנפרד) מ- portableapps.com - ולא אין מדובר על החבילה השלמה אלה על התקנה של תוכנה בודדת, במקרה זה השועל.

1.2 התוכנה אינה משמשת לכמה מחשבים אלה יושבת על כל מחשב כשלעצמה. סתם בגלל שבלא מעט מקרים אני מעדיפה אם ניתן תוכנות פורטבליות. כאמור, אין קשר בין אחת לשניה ושני הקשרים הברורים ביותר זה סוג התוכנה ואופי השימוש (כולל זהות המשתמש). אני רוצה להדגיש שלא על כל המחשבים מותקן אותו פרופיל משתמש בFF, גם לא אותם תוספים, חלקם כלל אינם נמצאים באותה רשת וכמו שציינתי הן מערכות ההפעלה משתנות והן החומרה (לרוב פרט לנפח הזכרון - אם כי גם זה עשוי להשתנות בקרוב).

2. אוקי, אני לומדת ממך, ללכתי מידי פעם לבדוק מה קורה מבחינת יישומי ומעבד.

3. כנראה רצוי גם לסגור טאבים פחות הכרחים החשודים כזוללים פוטנציאלים. מינימום לשים אותם ברקע.

4. אתה צודק. מצטערת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אצלי פעם ב.. הפיירפוקס פשוט נתקע/קורס.

אצלי עם התקנה מסודרת, גרסה לא פורטבלית.

יכול להיות באמת שבגלל איזה שהוא אתר, אני מודה שבגלל שאני עובד על 3 מסכים זה נותן לי את הלגיטימציה לעבוד עם 20-30 טאבים פתוחים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני פותח כ-50 טאבים בו זמנית, ולא נפל. אבל יתכן כי צריך עוד זמן כדי לדעת אם באמת תיקנו את הבעייה ב 23.0.1 .

ב V22 הדפדפן קרס גם עם מעט טאבים, וגם ב Safemode ללא תוספים.

בכל מקרה קל מאד לשנמך ל V21 , פשוט להתקין אותו על הגרסה הגבוהה יותר והכל מסתדר. כמובן שכל התוספים וההגדרות נשמרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עושה רושם שיש לי נטיה מגונה

אני מתעללת בשועלים.

מריצה שועל פורטבלי (לרוב מדובר בפורטבלי) תמים במחשבים שונים (לרוב מדובר על כל מיני דו ליבתיים מסדרת E) ומתחילה לגדל להקה קטנה. הלקה מתבקשת לרוץ על של 4 גיגה (מערכת של 7 או 8 32) לרוב עם לא יותר מידי תוספים. אבל פעם בכמה זמן נופלת. לפעמים פעם בדי מעט זמן :(

השועל מעודכן לגרסה הכי עדכנית. גם החלונות.

כרגע התוספים שרצים על ה-8 הם רק ה- ADBLOCK ומשפחתו והגרייסמונקי. הכי בקטנה שיש.

וכן, היתה נפילה לפני כמה דקות. גם היתה להקה של לפחות 40. המעבד הוא E6300

מה, רק 40? :P

אצלי כרגע יש 775... וגם הרבה יותר הרחבות. הדפדפן יציב. במחשב של העבודה, שם יש פחות והרבה יותר תוכנות כבדות שרצות במקביל, אני משתמש בפיירפוקס פורטבילי כמוך, אבל שם יש לי יותר מאלף (כן, אני חולה רוח) טאבים פתוחים - ושם הדפדפן באמת קורס לפעמים. ל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד עם לפעמים 30-40 טאבים פתוחים על שלושה מסכים, אחרת לא הייתי מסוגל להתנהל.

יש מצב שזה קשור לכרטיס מסך? מעניין של איזו חברה הכרטיס שלכם, או NVIDIA.

לי יש כרטיס ולא פעם הדרייברים שלהם גרמו לבעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שזו תישמע תגובה קנטרנית, אבל חבל שאתם מתלוננים על בעיות ולא משקיעים מאמץ מינימלי באיתור הגורם להן.

כאשר הדפדפן פיירפוקס קורס, מופיע מסך המאפשר לכם לדווח למוזילה על הבעיה. כדאי להשקיע את המינימום ולתת לדפדפן לשלוח את הדיווח, ומומלץ מאד גם להוסיף במספר מילים תיאור של הסיבה לקריסה בשדה הטקסט החופשי שמופיע במסך הקריסה, ובכך לאפשר לאנשי מוזילה לזהות מגמות וגם למצוא את הגורמים לכל בעיה באמצעות "חוכמת ההמון" ושילוב של המידע שהתקבל מכלל המשתמשים שדיווחו על אותה הקריסה.

לאחר הפעלה מחדש של הדפדפן כניסה לדף שכתובתו about:crashes תאפשר לקבל רשימה של הדיווחים האחרונים, כאשר כל לחיצה על כל קישור תציג את כל המידע שנאסף לגביו, ולעתים קרובות יופיעו שם גם קישורים לבאגים קשורים עם מידע לגבי פתרון הבאג (או לפחות צפי לתיקון) וגם מידע שמאפשר במרבית המקרים להבין את הסיבה לקריסה ומה אפשר לעשות כדי להתגבר עליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...