הוצאת בטריה מהמחשב הנייד - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוצאת בטריה מהמחשב הנייד

קובידון

Recommended Posts

שלום רב, רכשתי מחשב נייד np370r5e בעצת המומחים בפורום זה אך לא הבנתי איך ניתן לפרק את הסוללה מהמחשב הנייד. אני מעוניין לעבוד בלעדיה עם חיבור לחשמל כדי לשמור עליה לטווח הארוך. למישהו יש מושג איך שולפים אותה ? תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זה החרא הזה ? זאת אומרת שאני צריך לטעון אותה עד שהיא מגיעה למקסימום - לנתק מהחשמל (כדי שלא תתקלקל) לחכות שתתפרק ואז להטעין מחדש ??? בטוח שהיא פנימית למחשב ? יש משהו נשלף מהחלק האחורי של המחשב אבל עם בורג. האם זאת הסוללה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחשב נייד לא ממשיך להטעין אינסוף זרם לסוללה, הוא מנתק את הטעינה כשהסוללה מלאה. אבל יש עדיין בעיות אחרות :

- המחשב חם ומחמם את הסוללה וזה מקצ את אורך החיים שלה

- תהליכי הרס פנימיים של הסוללה (שתלויים רק ברמת הטעינה באותו רגע ולא בזרם שנכנס/יוצא) מואצים כשהיא טעונה קרוב ל 100% - בגלל זה ממליציפם להוריד סוללות ל 50% כשהולים לאחסן אותן תקופה

מחשב נייד בכללי אינו מיועד להיות מחשב תחליף לדסקטופ - הקירור שלו מתוכנםן בצורה שונה לגמרי (בדסקטופ יש רמת קירור קבועה שיכולה לעבוד ללא הפסקה, במחשב נייד יש קירור קטן מאוד שבנוי לחכות עד שהמעבד יתחמם משמעותית ואז להוציא את הכול בנשיפה אחת). הקירור של המחשב הנייד מתאמץ יותר כשהוא עובד, פחות טוב לחומרה (המחשב הנייד חם יותר ממחשב דסקטופ מקביל וגם העליות/ירידות טמפרטורה משפיעות), ובגלל שהכול קטן יותר הוא נסתם באבק יותר מהר אבל גם יותר קשה לניקוי

מחשב נייד שיש לו סוללה מובנת מיועד לשוק ספציפי - מחשבים קלים, סטייליסטים, קטנים וכדומה - וריאציה בנושא טאבלטים. השוק הזה לא דורש אורך חיים ארוך מהמחשב ולכן המחשב גם לא מתוכנן לאורך חיים ארוך. כמות האנשים שמחליפים סוללה היא אפסית ומבחינת היצרן אורך חי הסוללה הוא אורך החיים המתוכנן של המחשב ולא יותר

אני מצטער שלא הייתי נוכח בדיון שבו המליצו על על המחשב הזה ולכן הגענו לכאן, אני בדרך כלל לא בודק דיונים על המלצות /קניית מחשבים חדשים. בכל מקרה מה שאני יכול להמליץ עכשו :

אם המחשב נמצא בשימוש קבוע באותה פינה, תשקול לשים שם מחשב דסקטופ (משהוא פשוט - אפילו מיד שניה) ולהעביר את המחשב הנייד לתפקיד של מחשב נייד (כלומר מחשב שיהיה בשימוש רק כשאתה יוצא איתו). כך אתה תמתח את אורך החיים שלו על הרבה שנים וגם תמנע מכל הבעיות האחרות שיכולות להיות למחשב נייד שעובד כל הזמן ומחייבות פירוק כדיי לסדר - קירור (אבק על צלעות הקירור), צירי מסך (אם אתה פותח וסוגר את המסך כל הזמן) וכו

שים אותו על משטח קירור טוב וכך תוריד את הטמפ' של הסוללה

אם מאחורי אחד מהמכסים יש כבל של הסוללה אתה יכול לנתק אותו, גם אם אתה לא מוציא את הסוללה החוצה לגמרי. תבדוק באינטרנט ובמדריכי פירוק ב youtube איפה החיבור של הסוללה ללוח נמצא בדגם הזה (ואם הוא לא מולחם). הבעיות : תצתרך להחזיר את החיבור בכל פעם שאתה רוצה לצאת אם המחשב, כלומר הוא לא ממש נייד. תצתרך אחת לחודש-2 לחבר את הסוללה ולתת לה טעינה שוב ל 50% או יותר כי היא יורדת, אם היא תרד קרב ל 0% היא תיהרס (והרבה יותר ממה שהיא נהרסת ב 100%), ואם היא תרד יותר היא "תמות" ולא תרצה להיטען יותר בכלל. החיבור של הסוללה לא מיועד לזהב שיחברו/ינתקו אותו הרהב פעמים ולכן גם לא עמיד במיוחד, אם אתה תשחק איתו יותר מידי יש מצב שתהרוס אותו - אם הרסת את הצד שנמצא על הלוח זה בעיה...

וכמו ש Costia אמר, יש סוללות להחלפה ב . אתה יכול להחליף כל חלק של המחשב שנדפק כמה שאתה רוצה....

סוללה של אינה UPS. היא מגינה על המחשב מכיבוי פתאומי (ואיבוד מידע שהיה פתוח באותו רגע), אבל כיבוי פתאומי לא מקצר את אורך חיי החומרה ובכלל לא פוגע בחומרה. בעיות חשמל כמו קפיצות/נפילות/מתח גבוה/נמוך וכו מגיעות למטען ויכולות להרוס אותו בכל מקרה, אם משהוא עובר אותו אחריו יש את הלוח של המחשב, ורק אחרי הלוח יש את הסוללה - היא לא תגן על הלוח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנזק הצפוי הוא איבוד מידע שלא היה שמור באותו רגע. נזק למערכת קבצים אפשרי אבל מערכות קבצים טובות (NTFS בוינדוס, EXT3 ומעלה בלינוקס) מכילות journal - יומן מעקב שינויים שמונע (ודיי בהצלחה) נזקים מהסוג הזה. זה לא נפוץ שמערכת הפעלה תידפק סתם ככה בגלל כיבוי פתאומי. בהפעלה הבאה יש scandisk שעובר על היומן שינויים ובודק מה קרה במערכת קבצים באותו זמן שהיה הכיבוי הפתאומי ומתקן אם קרה משהוא - לכן אתה לא אמור "להקיש מקש כלשהוא כדיי לדלג על הבדיקה". אם אתה מדלג עליה, הכונן יכול להמשיך לעבוד כשהוא לא מתוקן - ואז יש סיכון לנזק אבל זה בעיה שלך שביטלת את הבדיקה ולא של הכיבוי

בבר הרחוק כוננים היו פגיעים (מכאנית) מכיבוי פתאומי - הראש היה נופל איפה שהוא נמצא באותו רגע ומשאיר שריטה. כבר קרוב ל 20 שנים מייצרים כוננים שמוגנים מזה - הם בנויים כך שהראשים מועברים מיידית למקום שבו הם צריכים להיות על ידיי מגנט, וזה מספיק לקרות במהירות כשהדיסק עדיין מסתובב

הקירור תמיד "מאבד מתח" בצורה פתאומית - המחשב לא "עוצר" את הקירור או משהוא גם בכיבויים רגילים. במחשב השליטה בקירור כל הזמן (הדלקה וכיבוי) היא פשוט על ידיי חיבור וניתוק מתח בלי "התראה" כלשהיא. לא קורה משהוא שונה מזה בכיבוי פתאומי

נכון, יש הרבה בעיות פוטנציאליות אם פתיחה של המחשב. אם המשתמש הזה יודע מה הוא עושה אז למה לא - המחשב שלו וההחלטה שלו, ואמרנו לו ממה להיזהר (השארת הסוללה כך שהיא תרד ל 0%, שבירת התקע של החיבור, ובכללי נזקים למחשב כשהוא פתוח). אם הוא לא רוצה - עדיין יש כמה דברים אחרים שהו יכול לעשות

חברות גדולות יכולות להרשות לעצמן להחליף מחשבים לעיתים קרובות ובדרך כלל מחשבים תקינים לחלוטין וחזקים (core 2 duo ומעלה) הם סוג הדברים שחברות זורקות פשוט כי "מחליפים שיהיה חדש". אני יוצא מהנחה שהמשתמש שיש כאן הוא לא כזה ילד עשיר כמו חברת אינטל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות הענייניות. אני לא כזה עשיר כפי שאמר costia, למעשה זה המחשב הנייד הראשון שלי ואני מעוניין שכן יאריך חיים.

מה גם שאני מעוניין להשתמש בו יותר כנייח שולחני (סטודנט להנדסה, לכן אין לי צורך לקחת אותו איתי לאוניברסיטה בכל פעם) ואין לי רצון להשתמש במחשב נייח אחר על פניו שאחרת הייתי רוכש נייח וזהו.

אני לא רוצה להתחיל להתעסק עם החיבורים השונים של הנייד לפיכך אלך על האופציה של משטח מתחתיו. יש המלצה על משטח ספציפי ? קישורים מebay או מאתרים של חנויות בארץ יתקבלו בברכה.

והאם סגרנו על כך שכדאי לעבוד עם מתח גם כשהסוללה טעונה 100% ? השיקולים הם בין טעינה ל100 ופריקה ל10% שוב ושוב או מתח תמיד בעבודה ליד שקע גם אם הסוללה היא 100%. המליצו לי מה לדעתכם כדאי.

תודה רבה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משטחי הם לא ממש אפקטיביים ולא עושים כלום תכלס.

בזבוז כסף, יש ביקורת באתר על כמה משטחים ואפשר להבין שזה שטויות.

http://hwzone.co.il/reviews/general/roundup_laptop_coolers

אם זה יגרום לך "להרגיש טוב יותר" עם עצמך וזה שאתה "שומר" על המחשב, תזרוק 100-200 שקל על "משטח קירור"... :rolleyes:

- לשאלתך, תשאיר מחובר וזהו כמו שאמרנו לך כבר ותתחיל להנות מהמחשב במקום לחפש בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למחשב אין מאוורר מארז. החום במארז מגיע בעיקר מהולכת חום מאיזור המעבד, והקירור של המארז הוא בהולכה דרך המארז - ולא יעיל כי המארז עשוי מפלסטיק, אבל עדיין מספיק כדיי שלא יתחילו להישרף רכיבים ולכן לא נדרש יותר מזה לעבודה תקינה (אורך חיים זה כבר סיפור אחר). טמפ' המארז נקבעת על ידי כניסת החום בהולכה מהמעבד ויציאת החום בהולכה דרך משטחי הפלסטיק. עבודת משטח הקירור משפרת את יציאת החום ולכן מורידה את הטמפ' של המארז - כולל רכיבים כמו סוללה - בדיוק מה שאנחנו רוצים

המאוורר היחיד שיש במחשב הא של המעבד/ציפסט. כאן תהיה השפעה דיי נמוכה בתוצאת הבדיקה כי המאוורר הזה בעצמו נשלט על ידי חיישן טמפרטורה - החיישן מכוון לטמפרטורה מסויימת ומדליק ומכבה את המאוורר סביב אותה טמפרטורה. אם הסביבה חמה יותר החיישן ידליק את המאוורר לעיתים קרובות יותר כדיי לפצות על זה - ולכן הטמפרטורה הסופית לא תהיה שונה בהרבה. לא ברור כמה הבדל יהיה (כי כשהמאוורר עובד הוא מכניס אוויר מחוץ למארז), אבל גם אם יש הבדל משמעותי, זה לא בדיוק הולך להשתקף בתוצאות הבדיקה

מזה שטמפרטורת המעבד נשארת דומה לא ניתן לקבוע שטמפרטורה של רכיבים אחרים במארז נשארת דומה

הביקורת עצמה בעייתית - איפה הטמפ' להשוואה ללא משטח ????

והמסקנה מהביקורת בעייתית גם בקשר לקירור של המעבד עצמו. בוא נדמיין שתיקנו את הביקורת והוסיפו תוצאה ללא משטח , ונניח שהיא זהה למה שיש אם משטח - 42C ו 101C בהתאמה. המשטח לא עוזר נכון ?

אם ההשפעה על קירור המעבד (ולא המארז) ממשטח הקירור משמעותית, הוא יקצר את הזמנים שבהם עובד הקירור של המעבד. בבדיקה לא ניתצן לראות את זה כי השליטה על המאוורר מבוססת על טמפרטורה קבועה ולכן ככל שהמשטח מקרר יותר המחשב פשוט ידליק פחות את המאוורר הפנימי והטמפ' הסופית תהיה דומה - וזה מה שניתן יהיה לראות בבדיקה של 5 דקות אם occt. מה ש occt לא מראה זה, שמאוורר שעובד לזמנים ארוכים יותר צובר יותר אבק וכדיי להוציא אבק מהצד הפנימי של צלעות קירור בלפטופ צריך לפרק את כל המחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה בערך מה שהיצרן בונה עליו. במקרה שהמשתמש רוצה להוציא מהמחשב שלו יותר הוא יצתרך לשמור על המחשב טוב יותר

בדיוק כמו שמשתמש רוצה לעשות אוברקלוק ולשנות מתח כדיי לקבל עוד קצת ביצועי מהירות, המשתמש כאן רוצה לעשות פעולות כלשהן כדיי לקבל יותר ביצועי סוללה - זה לגיטימי באותה מידה בדיוק. אם הוא יודע מה הוא עושה שינתק את הסוללה ושיהיה לו בכיף - מצידנו אמרנו שהאפשרות קיימת ואת כל האזהרות שצריך

אם המשתמש לא הולך לנתק את הסוללה (ונתנו מספיק אזהרות בהחלט כדיי שמשתמש שלא אמור לגעת בסוללה יבין את זה), יש כמה דברים אחרים שניתן לעשות גם כן

בקיצור, אני בעד לאמר למשתמש את האפשרויות כמו שהן לא "אתה לא צריך את זה" - שיעשה מה שהוא רוצה זה המחשב שלו

יש לי מחשב inspiron אם מעבד סלרון (מחשב הכי בסיסי) מ 2006 והוא ובד בצורה תקינה כולל הסוללה המקורית שעדיין עובדת (לא את הזמן המלא, אבל מעל ומעבר בשביל בת 7 שנים) - פשוט הוצאתי ממנו את הסוללה בזמנים שבהם הוא היה עומד כמה ימים ומעלה במקום קבוע אם חיבור לחשמל, והורדתי את הסוללה ל 50-80% בזמנים שהוא היה הולך לאחסון בלי שימוש קבוע. אני דיי בטוח שהוא אחד מהבודדים מאותה סדרת ייצור שעדיין נמצא בשימוש בכלל ועוד במצב כזה תקין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...