נראה שזה סופי - אוסף החלאות הנקרא ממשלת ישראל החליט לשחרר ללא תמורה 104 רוצחים ערבים - עמוד 4 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נראה שזה סופי - אוסף החלאות הנקרא ממשלת ישראל החליט לשחרר ללא תמורה 104 רוצחים ערבים

vic07

Recommended Posts

• תגובות 211
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המצב הסופי (נראה לי) שהייתי נעצר בו אם כל היתר לא עוזר, הוא להקים "מעבר גבול" בכניסה והיציאה של הכפר. בדיוק כמו במעברי גבול בין והרשות הפלסטינית כולל אפשרות (בנקודת מעבר הגבול) לחיפושים, סריקות, מעקב אחריי רכבים חשודים ספציפיים בזמן שהם נמצאים "בשטח ישראל" ועוד

במידה ובדרך הזאת הצלחנו לעלות על משהוא - להתקדם ולהתמקד על חשודים ספציפיים אם ראיות נגדם - ניתן לעבור למעצרים/חקירות/כניסה לבתים (בצורה ממוקדת) וחיפושים בתוך הכפר

הייתי רוצה לשאול מה אתה מגדיר כ "לא פותר את הבעיה" - מקרה רצח שני / ניסיון רצח שנעצר בזמן על ידי המשטרה ? אי תפיסת חשודים ממוקדים אחריי X זמן ? גילוי של סימני הסתה המונית כלשהיא בתוך הכפר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נו, זה ברור לאן אתה חותר

ברור לכולם שהיית מעמיד את כל הכפר בשורה ויורה כל 5 דקות למישהו (כולל זקנים, נשים וילדים) בראש עד שהיית מקבל תשובות.

וגם ברור שלהשקפתך, מי שמתנגד למהלך כזה הוא "יפה נפש"

כן ולא. אני לא מציע להתחיל מזה, אבל מי שלא מוכן להגיע עד לצעדים שכאלה אם שום דבר אחר לא עוזר לא מבין את טיבה של מלחמה ואת טיב האוייב שמולינו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עצרתי אחרי 2 דקות. לאטמה לא מצחיקים, אני מצטער. זו תסמונת ארץ נהדרת - כשההומור כבר מוטה מדי פוליטית, הצופה לא ממש צוחק אלא אם כן הוא מזדהה מאוד עם התכנים, ואז הוא יכול לצחוק גם אם הגאגים חלשים. וגם זה לא תמיד.

בכל אופן, מישהו כבר קנה מצופים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, נו וזה לא מספיק חשוב?

אתה כזה תמים?

עד עכשיו הם לא הסכימו להיכנס למו"ם על בסיס קווי 67. עכשיו תמורת שיחרור 100 רוצחים הם מוכנים.

אז הנה יופי המו"ם מתחיל. הפלסטינים דורשים חזרה מלאה לקווי 67 - המו"ם מתפוצץ, (במידה וביבי לא יסכים לזה. היום אי אפשר להיות בטוחים בכלום) הרוצחים ששוחררו נשארים בחוץ, ואולי מתחילה אינתיפדה שלישית מוצדקת נגד סרבנית השלום.

עוד 3-6 שנים, שוב קם נשיא חדש בארה"ב החושב שהוא יצליח איפה שכולם נכשלו. לוחץ על לעשות וויתורים כדי לחזור למו"ם. וכל מה שכתבתי מתחיל מחדש.

שידור חוזר בפעם ה 4-5 של אותו סרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כזה תמים?

עד עכשיו הם לא הסכימו להיכנס למו"ם על בסיס קווי 67. עכשיו תמורת שיחרור 100 רוצחים הם מוכנים.

אז הנה יופי המו"ם מתחיל. הפלסטינים דורשים חזרה מלאה לקווי 67 - המו"ם מתפוצץ, (במידה וביבי לא יסכים לזה. היום אי אפשר להיות בטוחים בכלום) הרוצחים ששוחררו נשארים בחוץ, ואולי מתחילה אינתיפדה שלישית מוצדקת נגד סרבנית השלום.

עוד 3-6 שנים, שוב קם נשיא חדש בארה"ב החושב שהוא יצליח איפה שכולם נכשלו. לוחץ על לעשות וויתורים כדי לחזור למו"ם. וכל מה שכתבתי מתחיל מחדש.

שידור חוזר בפעם ה 4-5 של אותו סרט.

הבעיה היא שזה שודר יותר מידיי פעמים רק בשמות שונים, ולזה כנראה אף אחד לא שם לב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די כבר, נמאס לחיות ככה

יש פה 2 מדינות כבר היום, פשוט לא קוראים לזה ככה.

מישהו מכם נכנס למזרח ירושליים ? הוא שלהם כבר שנים

אתם מטיילים בגדה המערבית ? אתם רוצים לספח את עזה לישראל ? להמשיך לממן להם חשמל ומים ?

שיישבו להם באותם מקומות שהם יושבים בהם גם היום ויירקבו, שישקיעו מאמצים בלפתח את המדינה שלהם במקום ללחום באלו שלא מאפשרים להם לחיות כמו ילדים גדולים.

תשחררו, גם ככה אין לנו מה לעשות שם. ואנחנו אוכלים עוינות מכל העולם בגלל שאנחנו מתעקשים לגור ביחד עם עדר של לאומנים גזעניים נבערים ומוכי דת.

לא שחסרים לנו כאלו משלנו (יש כמה דוגמאות בדיון הזה).

אנשים מתים בגלל המצב הנוכחי, שני העמים מרגישים נורא עם המצב הזה.

אף אחד לא יעזוב כאן, זה לא שפתאום הם יקומו יארזו ויעברו לארץ אחרת מאותה הסיבה שאנחנו לא נעשה את זה.

הטיעון שאנחנו יכולים להסתדר לבד ולצפצף על העולם הוא מגוכח ומי שטוען אותו פשוט חי בסרט. מדינה שמתנתקת לאט לאט מהקשרים שלה בעולם הופכת למדינת עולם שלישי. ואני אחזור על זה שוב: למה לנו להנציח את המצב הקיים ? בשביל לקיים שליטה על המדינה השכנה לנו ? למה רק על הגדה המערבית ? אין מדינות עוינות אחרות באיזור ? אולי כדאי פשוט לכבוש את כל העולם ולהעמיד חיילים עם רובים בכל צומת ? נתמודד עם מצב של מדינה עויינת בדיוק כמו שהתמודדנו עד היום, אם בכלל - אני רואה רק ירידה בעוינות של השכנות שלנו במידה והשיחות יצליחו. הרי הטיעון המרכזי נגד בעולם הערבי הוא שהיא מתעללת בפלשתנאים.

אז שיחררנו מחבלים כחלק ממהלך "כוונות טובות" מקדים לשיחות, עשינו את זה כמה פעמים, לרוב עצרנו/חיסלנו אותם בחזרה ביחד עם עוד כמה, וגם מזה נמאס.

זכות השיבה לא תהיה, גם לא קוי 67. מצד שני אנחנו לא נשמור על כל ההתנחלויות שלנו, רק על מיעוט מבוסס מהם, ותהיה מדינה פלשתינית, שום פיתרון אחר לא יעבוד.

בא לכם להמשיך להילחם ולשלוח את הילדים שלכם לשדה הקרב ? מעולה ! אני מציע איזור מפורז בין 2 המדינות בו יחיו כל האובדניים שחייהם חשובים להם פחות מאשר העקרונות הדתיים/לאומיים/ערסיים שלהם, שיהרגו אחד את השני בכייף שלהם.

מוזר, אבל עד היום רוב הימנים הלוחמניים פאשיסטים שהכרתי לא שירתו בקרבי בכלל או שטרם הגיעו לגיל גיוס :)

אני צופה שהאנשים שיגורו באיזור המפורז יהיו לרוב חרדתיים על הרצף האוטיסטי עם יכולת תפקודית נמוכה... ואני מעדיף אותם שם מאשר בכנסת או אפילו מאשר באתר מחשבים החביב עלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה באמת עד כדי כך נאיבי או שאתה סתם מטומטם?

אני לא חי בעולם שבו יש "טובים" ו"רעים" ו"הם רוצים להרוג אותנו ואנחנו אנשי האור שנאלצים לפגוע ברעים בשביל להגן על עצמינו" יש לי ראיה מפוקחת בה אפשר לראות שרוב האנשים ב2 הצדדים רק רוצים לחיות את החיים שלהם בשקט ולכן אני לא נאיבי בהקשר של הדיון הזה.

ולא ירדתי לפסים אישיים בנסיון לפגוע באדם שמציג עמדה שהיא לא לרוחי אז אני כנראה גם לא סתם מטומטם.

יש לך איזו חלופה מנומקת למה שכתבתי או שההודעה הנ"ל ממצה את היכולות שלך בתחום הדיון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא חי בעולם שבו יש "טובים" ו"רעים" ו"הם רוצים להרוג אותנו ואנחנו אנשי האור שנאלצים לפגוע ברעים בשביל להגן על עצמינו" יש לי ראיה מפוקחת בה אפשר לראות שרוב האנשים ב2 הצדדים רק רוצים לחיות את החיים שלהם בשקט

אני אהיה נחמד ואשאיר אותך בתחום המאוד נאיבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים מתים בגלל המצב הנוכחי, שני העמים מרגישים נורא עם המצב הזה.

לא נכון לומר ששני העמים מרגישים נורא. אתה לא יכול בכלל לדבר בשם עם כלשהו. אתה יכול אולי לדבר בשם ההנהגה, ולמרות שלא ממש ברור לי מה הולך אצל ההנהגה הרופסת שלנו, אני יכול להבטיח לך מנסיון העבר שאצל המנהיגים שם (ויש הרבה כאלו. לפת"ח, לחמאס, לג'יהאד האיסלאמי והרשימה נמשכת) אין שום בעיה להמשיך כך - נהפוכו, כך הם משמרים את כוחם, ומי שמנסה לצור שינוי מחוסל, או נחלש מהותית בשל עליתו של גורם חדש שכן מרוויח מהמצב הנוכחי.

בנוסף, ההקשר היחיד שבו החלק הראשון של המשפט שלך נכון הוא ההקשר שבו "המצב הנוכחי" הוא עצם קיומה של מדינה יהודית במזרח התיכון, ובכלל, עצם זה שיש יהודים במזרח התיכון.

אני רואה רק ירידה בעוינות של השכנות שלנו במידה והשיחות יצליחו. הרי הטיעון המרכזי נגד בעולם הערבי הוא שהיא מתעללת בפלשתנאים.

אתה גר בישראל? זה לא נשמע ככה... הטיעון המרכזי נגד בעולם הערבי הוא שהיהודים כבשו אדמה ערבית (שים לב, לא פלסטינית, ערבית). ואדמה ערבית זה לא ג'נין וטול-כארם, זה חיפה ויפו, ירושלים ובאר שבע. הכל של הערבים.

יש לי ראיה מפוקחת בה אפשר לראות שרוב האנשים ב2 הצדדים רק רוצים לחיות את החיים שלהם בשקט ולכן אני לא נאיבי בהקשר של הדיון הזה.

צר לי, אך לדעתי יש לך ראיה מאוד (מאוד מאוד אפילו) נאיבית בהקשר הזה. אם היתה לך ראיה מפוכחת באמת, היית שם לב שאפילו בהשקפה דיכוטומית כמו שלך (שוב, אתה לא יכול להחליט בעבור 2 העמים מה הם רוצים. עם זה לא דבר הומוגני) צריכה להיות הפרדה בין העם לבין ההנהגה, והפרדה ברורה בין האינטרסים של שתי הקבוצות הללו. אפילו אם נתייחס לעמים כקבוצות הומוגניות, האינטרסים של העם (שהם, אגב, לא בהכרח תמימים כמו שאתה טוען, אחרי שנים של שטיפת מוח ותעמולה אנטי-ציונית ולעיתים גם אנטישמית) לא עומדים בקנה אחד עם אלו של הגופים השולטים, ושמה זה לא דמוקרטיה- לגופים השולטים יש שליטה חזקה והסחת הדעת מביקורת על המשטר ע"י ביקורת על האויב והשנאתו דרך אינדוקטרינציה. מי שלא מסוגל לשמר את המצב הזה, ומנסה למשל להגיע להסדר הכולל ויתור, ולו על טפח מארץ פלסטין השלמה (דהיינו, מדן ועד אילת. או מלבנון ועד אום-רשרש, אם תרצה), יאבד מכוחו- בין אם ירצח, יוחלף ע"י מנהיג ניצי יותר (שתי מתודות אלו עובדות טוב יחד), או שעל ארגונו יחלש ע"י כוח קיצוני יותר (מקרה חמאס ופאת"ח, למשל). זה האינטרס של בעלי הכוח שם- לשמר את המצב.

וזה עוד לפני שנכנסנו למה העם רוצה, הרי גם הם מפולחים ומפולגים בצורות שונות ומרובות - כמונו.

נ.ב.: הדרך שבה אתה מאשים אחרים בתפיסת עולם דיכוטומית אך חוטא בה בעצמך באופן מאוד ברור, לא מוסיפה לכבודך, וחבל. אני יודע שטיפש אתה ממש לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה כזה תמים?

אני רק אומר שביבי כנראה בחר באפשרות הטובה ביותר מבין אלה שהוא היה יכול להשיג זה הכל.

אגב, מאמר דעה שפורסם היום בבוקר מאשים כרגיל את המתנחלים כאילו שהקפאה הייתה גורמת להם לוותר על שחרור אסירים.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/494/346.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...