Moto X - המכשיר הראשון של מוטורולה בשיתוף עם גוגל - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Moto X - המכשיר הראשון של מוטורולה בשיתוף עם גוגל

Milford Cubicle

Recommended Posts

במהלך השבועיים הקרובים (סוף יולי) לפי מה שנראה, הולך להיות מוכרז סוף סוף המכשיר הראשון שמוטורולה מוציאים יחד עם גוגל, מאז שהשניה קנתה אותם בסכום כספי הזוי לכל הדעות.

קצת שמועות עליו אפשר לקרוא כאן:

http://hwzone.co.il/gadgets/news/141639

משום מה אנשים מתייחסים אליו כמכשיר "חלש" או "בינוני" ואני לא מצליח להבין למה..

הנה תגובה שכתבתי בנושא:

לא הבנתי על סמך מה כולם קוראים לו מכשיר "בינוני"

בגלל גודל המסך?

מבחינתי גודל המסך זה יתרון גדול!

הלוואי שהם יסתפקו במסך בגודל 4.3", חסרים היום מכשירים טובים עם מסך בגודל סביר ולא במפלצות שבקושי יכולות להיכנס לכיס של ג'ינס ממוצע.

בגלל המחיר?

גוגל כבר הוכיחו עם הנקסוס שמחיר נמוך לא אומר בהכרח חומרה חלשה.

אני מחכה בקוצר רוח לחשיפה של המכשיר הזה, מכשיר בגודל 4.5"~ עם תמיכה מלאה של גוגל ובמחיר כלכך זול - נשמע לי כמו אחלה עסקה.

לא סביר שהוא יהיה חלש יותר מהנקסוס4 (שבעצמו הוא בפירוש חזק מספיק) וסביר להניח שהוא יהיה אפילו חזק יותר, אז אני לא מבין על מה התלונות.

אתמול/היום שוחרר/הודלף וידאו שמציג (חלקית) את המכשיר, ועוד קצת מידע עליו ברמת הפיצ'רים:

http://appleinsider.com/articles/13/07/15/leaked-video-shows-off-moto-x-voice-and-gesture-controls-reveals-launch-window

http://www.geek.com/android/moto-x-leaks-paint-a-clear-picture-of-the-smartphone-1562086/

עושה רושם שזה הולך להיות מכשיר בכלל לא רע, במיוחד אם הוא יתומחר כמו הנקסוס (400$) ...

לדעתי שווה לעכב רכישות קרובות לשבוע-שבועיים כדי לראות מה ומוטורולה מכינים לנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מסכים. יש לי את הנקסוס 4 מהרגע שיצא ובכנות אני לא רואה איך אפשר לשפר אותו (חוץ מסוללה נשלפת וכרטיס הרחבה).

הוא לבטח יריץ בצורה טובה מאוד כל אפליקציה וכל משחק בשנים הקרובות, גודל המסך מעולה, הכפתורים אינם פיזיים ולכן יותר חסינים לתקלות, הוא מתעדכן ראשון בכל הנוגע לגרסת אנדרואיד (שעל פי השמועה הגרסה הבאה תהיה חסכונית יותר במשאבים מאשר 4.2.2), יש לי כבל בשבילו, ניתן להטעין אותו בעזרת משטח טעינה אינדוקטיבי, קהילת הפיתוח שלו עצומה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים גם. נראה טוב.

הקטע של פאנל-הגב נראה טוב. עוד חסרון משמעותי של הנקסוס 4 הוא מידת השבירות הגבוהה ביותר שלו. ללכת עם נקסוס 4 בלי קייס זו התאבדות. יש אנשים שאוהבים ללכת עם מכשיר בלי קייס - והמוטו X נראה חיובי מאוד בהקשר הזה. אם הגב נהיה יותר מדי שרוט, אבל גם להחליף אותו. לדעתי חסרונו של כרטיס הרחבה זהו חסרון משמעותי, אבל ברור לי שיש מלא אנשים שזה לא חשוב להם ואז זה אחלה מכשיר.

האסטרטגיה של בהחלט מעולה. מכשיר טוב, אך לא "הכי טוב", במחיר שאנשים פשוט יכולים להרשות לעצמם. לרוב, לא צריך יותר מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאז הרכישה של מוטורולה ע"י גוגל שוחררו כבר מספר מכשירי מוטורולה חדשים. תמיד היה סוג מסויים של שיתוף פעולה ביניהם, גם לפני הרכישה.

המכשיר נראה שישוחרר ע"י מוטורולה, ולא יהיה בדומה לנקסוס. אומנם המערכת ההפעלה היא דומה לוונילה, אבל עדיין מוטורולה שמו לא מעט שינויים. זה בולט ב launcher של מוטורולה, אשר מוכר ממכשירים אחרים שלהם.

אם זה כך, זה אומר שהלקוחות יהיו עדיין קורבנות לרצון הטוב של מוטורולה מתי ואם בכלל לעדכן את המכשיר לגרסאות חדשות ולתקן באגים.

אם העבר אומר משהו, בנושא הזה ההיסטוריה של מוטורולה גרועה להחריד, וזה גם במכשירים ששוחררו על ידם לאחר הרכש ע"י גוגל, שפשוט לא מעודכנים בזמן ועד הסוף.

אז אני לא יודע מה באמת הולך להיות כאן. בינתיים יש דיווחים סותרים אפילו לגבי החומרה. גודל המסך, ומספר הליבות,. (אם 2 או 4) וגם המחיר לא ידוע. ראיתי פרסומים על 400$ וגם על 600$

אבל להניח אוטומטית שהמכשיר יהיה דומה למכשירי נקסוס בגלל ה X בשמו מבחינת התמיכה, ולא יהיה דומה למכשירי מוטורולה מבחינה זו, לדעתי זה טעות.

מה שכן ההייפ לגביו שובר שיאים. כנראה זה מה שגורם חצי מיליארד דולר השקעה בתקציב הפרסום עבורו נטו. (יותר משל ושל סמסונג)

- - - תגובה אוחדה: - - -

תוספת: בלינק האחרון שמילפורד ציין, יש בסוף סרטון בנצ'מרק. בסרטון רואים שמדובר במעבד דו ליבתי. msm8960 x2 . מה שאומר, מעבד נחות מזה שבנקסוס 4.

אם זה כך, רק מחיר מעולה יוכל לדחוף את המכשיר הזה. שזה אומר מקסימום 300$

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אמרת שאנשים מתייחסים אליו כחלש או כבינוני, וכנראה זו הסיבה. גם ציינת שכנראה הוא יהיה חזק יותר מהנקסוס 4 - טוב, נראה שזה לא המצב, אלא הפוך.

בכל אופן, כל עוד עולה משמעותית פחות מהנקסוס 4, אתה צודק. גם לא לחלוטין, כי רק בתקופת המרובע ליבות מכשירי נהיו חלקים ומהירים באמת. אך מצד שני, אולי השיפור בסוג המעבד ותוספת התדר ובתוספת הזכרון, יחד מכסים על ההפרש אל "מהירים מספיק" כמו שאמרת.

אך עדיין, אין שום סיבה לקנות דגם חדש כאשר באותו מחיר בערך אתה יכול לקבל יותר טוב. אם יעלה 400$ או קרוב לכך, אז המכשיר הזה מיותר ומהווה קניה גרועה כשיש את הנקסוס 4.

ואגב, לא התייחסת לכל שאר הדברים שכתבתי אלא רק למפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^ ולכן לדעתי זה פשוט לא נכון.

אני מאמין שהוא יהיה חזק ומהיר יותר מהנקסוס, וזה בכלל לא משנה כמה ליבות יהיו במעבד שלו.

כמה ליבות יש באייפון 5? בפעם האחרונה שבדקתי היה לו מעבד דואל-קור 1.3GHz - מישהו יכול לטעון שהוא איטי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלו אותם אנשים שכששואלים אותם איזה מעבד יש להם מתלהבים ואמורים " 2GHz!!". מספר הליבות מעיד מעט מאוד על עוצמת המעבד, אולי אנשים נזכרים בGNX ובS2 וחושבים שאלו יהיו אותם מעבדים. (שד"א מספיקים מעל ומעבר למשתמש ממוצע עם גרסת מעודכנת)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שעדיף שיהיה נחות מהנקסוס4.

כך תהיה אופציה נהדרת גם לשוק הנמוך.

המחיר יצטרך להיות נמוך מהנקסוס4, שהוא בעצמו זול יחסית למתחרים.

אז מכשיר מתקדם כפול ליבה של ב200 דולר זה אחלה דיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שהטלפון הבא של גוגל יהיה נחות מפרטית מהנקסוס 4. זו תהיה פשוט התאבדות.
^^^ ולכן לדעתי זה פשוט לא נכון.

אני מאמין שהוא יהיה חזק ומהיר יותר מהנקסוס, וזה בכלל לא משנה כמה ליבות יהיו במעבד שלו.

מאמין ? אתה מדבר כמו דתי שמדבר על דת... אלא אם הסרטון ההוא שקרי, זו העובדה.

מדובר במעבד snapdragon דו ליבתי. ליבות העיבוד הם זהים לזה שבנקסוס 4. לכן הבדלים בינו לבין ה snapdragon שנמצא בנקסוס 4 הן כאלו:

ב 0.2GHz יותר מהיר, אך עם פחות 2 ליבות.

המעבד הגרפי הוא Adreno 225. נחות בהרבה מ Adreno 320 שנמצא בנקסוס 4.

http://en.wikipedia.org/wiki/Snapdragon_%28system_on_chip%29#Snapdragon_S4

אם זה המעבד, בהחלט מדובר במכשיר חלש-בינוני יחסית למה שמקובל כיום. ולכן יהיה רלוונטי רק אם מחירו יהיה מקסימום 300$.

- - - תגובה אוחדה: - - -

החלק השני בהחלט נכון. אך אני בספק אם החלק הראשון נכון. (מכשיר של . בינתיים זה נראה כמו מכשיר של . יש הבדל בין ה2)

בכל אופן, ב 200 דולר זה אחלה של דיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אדון Roger That, עושה רושם שיש לך בעיה בהבנת הנקרא... שוב - אין שום קשר ישיר בין החומרה של מכשיר מסויים ובין הביצועים שלו, ובטח שלא בין כמות הליבות שלו לביצועים.

תן לי לשאול אותך שוב, לאט לאט ובשלבים - כמה ליבות יש במעבד של האייפון 5?

האמת שעדיף שיהיה נחות מהנקסוס4.

כך תהיה אופציה נהדרת גם לשוק הנמוך.

המחיר יצטרך להיות נמוך מהנקסוס4, שהוא בעצמו זול יחסית למתחרים.

לפי הדיבורים המכשיר הזה אמור להיות ה-flagship של , לא נראה לי שמדובר במכשיר לשוק הנמוך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם זה שאין קשר ישיר בין מספר הליבות ואפילו בין הביצועים המירביים התיאורתים של המעבד לביצועי המכשיר. ראה , ראה WP.

אבל אם מדובר על מעבד זהה בארכיטקטורה שלו למעבד שיש ב N4, רק בעל חצי מהליבות, הרי שיתכן בהחלט שבשימושים מסויימים הוא יהיה חלש יותר. מדובר הרי על אותה מערכת הפעלה (פלוס מינוס) אשר המעבד הזה יריץ. צריכה יחסית הרבה "מיץ".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנדרואיד צריכה יחסית הרבה "מיץ".

ומי אמר שתותקן עליו גירסת האנדרואיד שאתה מכיר?

גוגל לא קנו את כדי להשוויץ בהם - המטרה של המכשיר היא להיות, כמו ש-Pongo כתב על האייפון, מכשיר בעל "תאימות מצוינת בין תוכנה לחומרה".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...