שאלה בנוגע לכבל רשת(ויציבות רשת) - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנוגע לכבל רשת(ויציבות רשת)

LennonRulz

Recommended Posts

אהלן.

יש לי עוד משהו כמו 30 שקל בויזה הנטען ואמרתי שאני אקנה איתם כבל HD אבל אז חשבתי לקנות בעצם שתי כבלי - כדי לחבר את המחשב או ה-PS3(או הטלוויזיה) לראוטר באופן חוטי(דרך הקירות).

בכל מקרה, פעם קראתי על זה קצת אבל עבר הרבה זמן- מישהו יכול להזכיר לי איך קונים כבל שיתאים לצרכים שלי?

*דרך אגב אם אפשר עוד שאלה- יש לי ראוטר מדגם DSL-6740U של D-LINK(מבזק) ומתאם TL-WN823N של TP-LINK.

משום מה גם במחשב וגם בפלייסטיישן הקליטה לא יציבה לחלוטין(במחשב לדוגמה זה קופץ מ-30-40% ל-97% ל-60% וכד').

המחשב לא כ"כ רחוק מהראוטר ואין הרבה קירות, והפלייסטיישן בכלל נמצא באותו חדר עם הראוטר.

למישהו יש מושג מה זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם יש לך מכשיר עם אנדרואיד , אז יש תוכנה לבדיקת איכות האות:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer

אתה יכול לראות שם איזה ערוץ הוא הכי טוב (פחות הפרעות) , ואז יותר קל לשנות לערוץ טוב יותר.

ומזה כבל שיתאים לצרכים שלך?

אם יש לך מקום בתוך הצינור בקיר , אז תעביר cat 6. ואם אין לך מקום , אז תעביר cat5e , אלא אם כן אתה רוצה לחסוך בכסף , אבל שווה להשקיע קצת יותר אם זה לטווח רחוק.

סיכוך - FTP

ותקנה כבל גמיש.

אפשר לקנות בארץ 50 מטר cat 5e ftp גמיש ב75 ש"ח באתר המוביל בתחום (1.5 ש"ח למטר).

אתה גם צריך דברים נוספים כמו ראשים או שקעים.

העברת פעם כבל בקיר??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה מטר כבל אתה צריך?

בארץ המחיר הוא 2 שקל לכל מטר רץ של CAT5E FTP- שזה הכבל המתאים להעברה בתעלות.

אבל אין הבדלים בין החברות? כל מה שאני קונה אמור להיות טוב?

אם יש לך מכשיר עם אנדרואיד , אז יש תוכנה לבדיקת איכות האות:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer

אתה יכול לראות שם איזה ערוץ הוא הכי טוב (פחות הפרעות) , ואז יותר קל לשנות לערוץ טוב יותר.

ומזה כבל רשת שיתאים לצרכים שלך?

אם יש לך מקום בתוך הצינור בקיר , אז תעביר cat 6. ואם אין לך מקום , אז תעביר cat5e , אלא אם כן אתה רוצה לחסוך בכסף , אבל שווה להשקיע קצת יותר אם זה לטווח רחוק.

סיכוך - FTP

ותקנה כבל גמיש.

אפשר לקנות בארץ 50 מטר cat 5e ftp גמיש ב75 ש"ח באתר המוביל בתחום (1.5 ש"ח למטר).

אתה גם צריך דברים נוספים כמו ראשים או שקעים.

העברת פעם כבל רשת בקיר??

*ערוץ=רשת? מתנצל, אני לא כ"כ מתמצא במונחים.

cat5e הוא דק יותר? ולא, אין טעם לחסוך בכסף פה. המטרה היא להוריד במהירות גבוהה בטורנט ולהזרים מדיה באופן נורמלי(אנחנו מנויים על מהירות 30MB, מקבלים בפועל 25MB ועדיין כשרק המחשב והפלייסטיישן יושבים על הרשת ואין שום תוכנה אחרת פתוחה- אני מקבל תקיעות כשאני מזרים פרק(לא סרט!) באיכות HD).

יצא לי להעביר כבל רשת אבל לא בעצמי, הטכנאי של עשה את זה.

הכוונה שלי הייתה לחבר בין המחשב לקיר #1, בין הראוטר לבין קיר 2# וליצור תשתית מתחת לרצפה/בין הקירות שתאפשר חיבור בין המחשב לראוטר בצורה כזאת(כן בנוגע לתשתית אני עוד צריך לבדוק). אני שואל כרגע רק על הכבלים המתאימים.

*כבלים מסוככים הם כבלים עם חומר שמצפה אותם כדי שלא יפגעו, אני צודק? ברח לי המונח אבל אני זוכר שקראתי על סוג כבלים שמסודרים בסדר הפוך בכל קצה וסוג שמסודר באותה דרך בשני הקצוות. זה קשור לפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערוץ זה בדיוק איך שזה נשמע - יש מספר ערוצים שאפשר לבחור ביניהם , ובדרך כלל הברירת מחדל של כולם היא 6 , מה שיוצר הפרעות והתנגשויות ביניהם.

cat5e דק יותר , בגלל של cat6 יש תוספת של חתיכת פלסטיק באמצע שמפרידה בין 4 הזוגות.

היתרון של cat6 הוא בעיקר למנוע הפרעות , כי מבחינת מהירות אפשר לקבל של גיגה משני הכבלים (10גיגה לא רלוונטי היום) , במיוחד כשמדובר במרחק קצר ובתשתית ביתית.

סיכוך - זה ציפוי אלומיניום להגנה מפני הפרעות אלקטרומגנטיות.

כשמשנים את הסדר באחד הקצוות זה נקרא כבל מוצלב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ערוץ זה בדיוק איך שזה נשמע - יש מספר ערוצים שאפשר לבחור ביניהם , ובדרך כלל הברירת מחדל של כולם היא 6 , מה שיוצר הפרעות והתנגשויות ביניהם.

cat5e דק יותר , בגלל של cat6 יש תוספת של חתיכת פלסטיק באמצע שמפרידה בין 4 הזוגות.

היתרון של cat6 הוא בעיקר למנוע הפרעות , כי מבחינת מהירות אפשר לקבל של גיגה משני הכבלים (10גיגה לא רלוונטי היום) , במיוחד כשמדובר במרחק קצר ובתשתית ביתית.

סיכוך - זה ציפוי אלומיניום להגנה מפני הפרעות אלקטרומגנטיות.

כשמשנים את הסדר באחד הקצוות זה נקרא כבל מוצלב.

הבנתי, אז cat6 מומלץ רק אם אני מוכן להשקיע עוד קצת כסף בשביל עמידות. אז אני אחפש כבלים כאלה.

לצורך שתיארתי פה, צריך כבל(י) מוצלב או לא רגיל?

תודה (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך כבל רגיל.

ומבחינת הכבל עצמו זה לא משנה מוצלב או רגיל , אלא הוא מוצלב רק אם באחד הצדדים שלו הוא מחובר הפוך.

מבחינת כבל בלי קונקטור (כבל נקי) זה אותו כבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה - מה היתרון של המוצלב על הלא מוצלב?

למה זה קיים בכלל?

http://windows.microsoft.com/he-il/windows-vista/connect-two-computers-using-a-crossover-cable

הבנתי בערך, מספיק מידע בשבילי.

אין שום דרך להבדיל?

אי אפשר לחבר שני מחשבים בכבל ישר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום נדיר שמחברים מחשבים ממש אחד לשני , אלא בדרך כלל הם מתחברים ביניהם עם ראוטר או מתג שמקשר, אז כמעט שאין צורך היום בכבל מוצלב.

מסמנים כבל מוצלב בצבע אדום (או כל הכבל או רק את הראש).

אי אפשר לחבר שני מחשבים ישירות באמצעות כבל רגיל , בשביל זה יש את הכבל המוצלב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר שחיברתי שני מחשבים עם כבל צהוב, אני רק לא זוכר אם זה עבד :lol:

כרגע המחשב שלי מחובר לראוטר בכבל שחור ארוך שהראש שלו אדום,

זה אומר שזה מוצלב? כי אין לי שום בעיות בגלישה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שזה אדום לא מחייב שזה מוצלב , כי אני לא יודע אם מי שיצר את הכבל עובד לפי התקן...

וגם אם זה מוצלב זה עדיין יתפקד מעולה כשזה מחובר לראוטר או מתג , מכיוון שהמכשירים היום יודעים להשתמש בכבל בכל מצב.

כבל מוצלב משמש גם לחיבור בין נניח ראוטר וראוטר אחר או ראוטר ומתג , אבל היום כבר אין צורך לעשות כבל מוצלב , כי גם ככה הם יעבדו , בגלל שבכל המכשירים היום יש Auto MDI/MDI-X.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך כבל רגיל.

ומבחינת הכבל עצמו זה לא משנה מוצלב או רגיל , אלא הוא מוצלב רק אם באחד הצדדים שלו הוא מחובר הפוך.

מבחינת כבל בלי קונקטור (כבל נקי) זה אותו כבל.

תודה רבה, עזרת לי מאוד (:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...