להתקין אנטיוירוס על Android? - עמוד 2 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

להתקין אנטיוירוס על Android?

card

Recommended Posts

לגבי אפליקציות שנותנות לך להחליט בדיוק איזה הרשאות לתת לכל שרצה,

צריך בשביל זה?

זה לא בילט-אין באנדרואיד שבכל התקנה תצטרך לאשר את ההרשאות?

אתה מאשר את ההרשאות שהאפליקציה דורשת בהתקנת האפליקציה.

אבל נניח ויש לה הרשאות לאנשי הקשר שלך, מה מונע מהאפליקציה לשלוח את רשימת אנשי הקשר והמספרים שלהם לגורם צד ג'?

אז נכון שאם זה חשוד בצורה מטרידה שאפליקציה של מזג אוויר תרצה גישה לאנשי הקשר אתה לא תתקין אותה, אבל יש שכן תתקין כי הדרישה עוד בגדר "סבירה".

אני הייתי מתקין firewall שמונע גישה לאינטרנט לכל האפליקציות אלא אם כן אישרתי (רצוי אפילו שישאל אותי בכל פעם שהאפליקציה רוצה גישה אלא אם כן אישרתי לה באופן קבוע).

שימושי הרבה יותר מאנטיוירוס שזולל משאבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 98
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

סיכוי טוב שבאתר של הסבון שהnod32 חסם לא היה שום וירוס , אלא בעיה כלשהי באישור האבטחה או בקוד של האתר.

אחת הסיבות שאני לא אוהב להתקין אנטי וירוס , זה בגלל שהם בהרבה מקרים לא מבדילים בין וירוס אמיתי לתוכנה שמשנה קבצי מערכת או קבצים בתוכנה אחרת - כמו למשל קבצי פריצה של משחקים ותוכנות (או בשפת העם קראק).

זה נכון שמישהו יכול לפרוץ לאתר מוכר ולהשתיל שם משהו , אבל בשביל זה הוא צריך גם לנצל איזושהי פירצה בדפדפן או activex כלשהו כמו java או כדי לפעול על המחשב , כי סתם אם הוא על השרת שבו נמצא האתר הוא לא מזיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיכוי טוב שבאתר של הסבון שהnod32 חסם לא היה שום וירוס , אלא בעיה כלשהי באישור האבטחה או בקוד של האתר.

לא יפה Henry..

כזה זלזול?

אני קראתי את ההתראה שהוא נתן.

זה היה וירוס.

אם הייתי זוכר את השם הייתי כותב כאן.

זה נכון שמישהו יכול לפרוץ לאתר מוכר ולהשתיל שם משהו , אבל בשביל זה הוא צריך גם לנצל איזושהי פירצה בדפדפן או activex כלשהו כמו java או כדי לפעול על המחשב , כי סתם אם הוא על השרת שבו נמצא האתר הוא לא מזיק.

נכון, זה בעצם 2 פריצות..

1) פריצה לשרת, כדי לשים שם את הוירוס שינצל פרצה על הדפדפן וידביק את המחשב המשתמש

2) פריצה למחשב של המשתמש

זה דורש 2 פריצות,

אבל זה מאד משתלם למי שעושה את זה - הוא משיג הפצה לכל מי שנכנס לאתר הנ"ל

(והמחשב שלו לא מוגן איכשהו, או לא תוקנה בו הפירצה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מכשיר קנית? :)

אני ועוד כל מי שאני מכיר בערך שמשתמש בסמארטפון, לא משתמש באנטיוירוס ומעולם לא נדבק בשום דבר. גם לא כאשר אני מתקין המון שטויות, מוחק, מחליף קרנלים ורומים על ימין ועל שמאל. באמת שחבל על המשאבים ועל זמן הסוללה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משום מה האנטיוירוס שיושב לי על האנדרויד אומר לי שהחיבור שלי לאינטרנט הוא MALEWARE.

ומחשיב אותו כווירוס. מחקתי אותו. את האנטיוירוס כמובן. - AVG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חח..

ניסית את ESET? :)

ודרך אגב, לגבי הבעיה האחרת ש-Henry העלה:

הבעיה העיקרית באנדרואיד זה כל התוכנות חינם שעובדות כל הזמן , גם כשאתה חושב שהן לא עובדות ומציפות את המכשיר בפרסומות במרכז ההתראות.

אם יש לך פרסומת כזאת , אז אתה יכול ללחוץ לחיצה ארוכה על הפרסומות ואז זה יוביל אותך למנהל היישומים ולאפליקציה ששולחת את הפרסומות.

האם יש דרך להמנע מזה מראש?

למשל אתר שיש בו רשימה של תוכנות/משחקי Spam כאלה,

שאפשר לבדוק שם לפני שמורידים, ואז לחסוך בכלל את ההתקנה של דברים כאלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הממ

אם אני מחבר את הטלפון למחשב עם הכבל ,

אז הוא זיהה לי שני כוננים חדשים: G ו-H,

אבל כשאני מנסה ללכת אליהם, זה כותב לי שהכוננים לא נגישים(כאילו זה כונן בלי דיסקט)

מה אפשר לעשות כדי כן לראות את הקבצים בשני הכוננים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה להאמין (קשה לתחזק רשימה כזאת כאשר אפליקציות צצות ללא הרף, עדכון של יכול לשנות אותה)

בכל מקרה לא קשה לעלות על כזאת ואז למחוק אותה.

בהמשך למה שגיל אמר, מידי פעם אני עושה ניקיון במכשיר.

הולכים לApplication Manager, עוברים לטאב Running

מחפשים שם אפליקציות שמריצות סרביסים שלא לצורך.

נניח לדוגמה היתה לי שאמורה לנקות קבצי "זבל", היא מריצה סרביס כל הזמן ברקע מסיבה לא מובנת...הסרתי אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון שיש וירוס שמגיע בקובץ exe להורדה ויש כאלה שלא, אבל 3 הנקודות שהעליתי (הורדה, הרשאה והרצה) רלוונטיות לכל סוגי הוירוסים ללא יוצאים מהכלל

במקרה של וירוס , גם כאן לוירוס צריכה להיות הרשאה לרוץ (למה שתהיה ?) וכדומה. אם פרצה בדפדפן מאפשרת את זה, זה התפקיד של יוצרי ולא של יוצרי האנטיוירוס לתקן אותה. לכן תשמור על עדכני

אם כל כמה שגלשתי באתרים לא בטוחים בעליל (אלה שאחריי כניסה אחת אליהם מאקספלורר המחשב נדבק), לא קרה כלום. למה ? כי נורמלי ומעודכן פשוט לא הולך להריץ כל מה שאיזה שהוא אתר אומר לו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...