95 מעלות בליבת המעבד במאמץ מלא - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

95 מעלות בליבת המעבד במאמץ מלא

TomL94

Recommended Posts

ביצעתי בדיקה בעזרת התוכנה OCCT.

במאמץ מלא, לאחר כ10 דקות שתיים מהליבות הגיעו לטמפ' של 92-93 מעלות, ושתיים מהן ל95 מעלות.

ברגע שהגיע ל95 מעלות הפסקתי את הבדיקה. אני מניח שזה היה ממשיך לעלות. זה יותר מידי אם אני לא טועה?

מה הטמפ' אמורות להיות במאמץ מלא במעבד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
מעבר ל-90 זה כבר מסוכן, איזה יש לך, איזה מעבד זה והאם הוחלפה משחה בתקופה האחרונה?

מעבד i5 2300.

לפני כשנתיים קניתי את המחשב בטיפשות, מחשב מוכן מאייבורי. אין לי מושג מה זה הקירור, אני מניח שהקירור סטוק של המעבד, אבל לא בוודאות. על המאוורר רשום Cold Bit אם זה עוזר באיזשהו אופן -.-

בכל אופן לא החלפתי משחה עדיין, אני מתכנן שידרוג של המחשב בקרוב, ואז כבר אפרק את כל המחשב, אנקה, אמרח משחה איפה שצריך וארכיב מחדש. אני לא גורם למעבד לפעול ברמות כאלה בדרך כלל, ככה שאני מאמין שאין סיבה לדאגה בינתיים.

בכל מקרה, סביבות 40 מעלות בIdle זה בסדר? תקין? או שגם גבוה קצת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לאמץ את המעבד עם כזה ובתנאים כאלו ולצפות שהוא לא יתחמם.

מה השימושים של המחשב ולמה ביצעת את הבדיקה?

המאמץ היחיד שאני מעמיס על המחשב זה גיימינג בעיקר.

ביצעתי את הבדיקה כי פשוט עניין אותי כמה המחשב שלי מתחמם במאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://hwzone.co.il/community/threads/527957-%D7%A9%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%92-%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91-%D7%92%D7%99%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%92-%D7%91%D7%A1%D7%91%D7%99%D7%91%D7%95%D7%AA-3-5K

אתה יכול לראות כאן את המפרט הנוכחי + החלקים שאותם ארצה לשדרג.

לגבי החלקים שאקנה - לא סגור על זה עדיין, מתלבט.

תודה רבה על העזרה אגב! :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחת הבעיות זה המארז

אם קונים מעבד חוסך אנרגיה כמו במחשבי מספיק מארז צפוף מאחר והרכיבים בקושי מתחממים

אבל במחשב למשחקים חשוב שהמארז יהיה מרווח מאחר וגם כרטיס המסך מתלהט והכל ביחד רותח

חשוב מארז מרווח מייצרן ידוע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

על קירור סטוק של אינטל אמור להיות כתוב . אם הם דחפו משהוא אחר יכול להיות שהוא קירור משודרג שלא מורכב נכון (מאורר שנלחם על אוויר נגד אחד ממאווררי המארז למשל) או, שהוא סתם קירור גרוע (וזול יותר מהסטוק של אינטל) שהם שמו כדיי להוריד עלויות - ויש קירורים כאלה, deep cool למשל הוא אחד מהם. תמונה תעזור להבין מה קורה שם

קורה גם ששמים קירור סטוק של אבל שהיה מיועד למעבד חלש יותר (הקירור קטן יותר) ובמנוחה מתמודד על ידיי כך שהמאוורר עובד קצת יותר מהר, במאמץ הוא פשוט לא מתמודד גם כשהמאוורר על מקסימום בגלל גודל לא מספיק של הצלעות

בעיה אם חלק מהקירורים "המשודרגים" היא שהם לא מזרימים אוויר על הלוח - על הקבלים והמייצבים שנמצאים לייד הסוקט. המעבד אוליי מקורר טוב אבל המייצבים לא ומשם יכולות להתחיל בעיות

המעבד עצמו לא סביר שיידפק מהתחממות חד פעמית לטמפ' כזאת, אבל אם הוא מחמם גם את הסוקט לטמפ' כאלה (מה שכנראה אכן קורה....) הוא יכול לדפוק את הלוח

קירור מארז לא תקין או לא מספיק (בעיה גדולה במארזים גנריים, או שהורכבו על ידיי טכנאים שחושבים ש "לא צריך את המאוורר בקיר האחורי" - טעות ענקית גם בשביל מחשבים בסיסיים כמו I3) יגרום לכל האווי בתוך המארז להיות חם ולכן גם טמפ' גבוההיות של המעבד. רוב הנזק מדברים כאלה הוא ללוח/כרטיס מסך/ספק (כל מה שמכיל הלחמות או קבלים) ולא למעבד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי אז צילמתי כמה תמונות בשבילכם:

http://imageshack.us/a/img21/7946/y2op.jpg

http://imageshack.us/a/img837/3347/g3wk.jpg

http://imageshack.us/a/img824/482/3n34.jpg

אני יודע, זוועות. כואב לראות. אבל לפני שאתם מקללים אותי ואת משפחתי על נטישה והתעללות ברכיבים אלקטרוניים - אני מתכנן לפרק את כל רכיבי המחשב, לבצע ניקוי יסודי והחלפת משחה במעבד. אין לי ספק שלאחר התהליך הזה הטמפרטורות אמורות לצנוח.

מארז גנרי כלשהו? כנראה זרימת אוויר גרועה היא עוד פקטור לטמפרטורה המוגזמת. כמה מאווררים יש, באיזה גודל הם והיכן כל אחד ממוקם?

כמו שניתן לראות - מאוורר בחלקו האחורי של המארז ואחד בחלקו הקדמי. האחורי - 120mm. הקדמי - 80mm. האחורי שפולט אויר ממוקם למעלה והקדמי ששואב אויר ממוקם למטה. לפי מיטב הבנתי, זה הסידור המומלץ פחות או יותר לא? הכבלים שחוסמים אז זרימת האויר - זה כבר סיפור אחר.

על קירור סטוק של אינטל אמור להיות כתוב intel. אם הם דחפו משהוא אחר יכול להיות שהוא קירור משודרג שלא מורכב נכון (מאורר שנלחם על אוויר נגד אחד ממאווררי המארז למשל) או, שהוא סתם קירור גרוע (וזול יותר מהסטוק של אינטל) שהם שמו כדיי להוריד עלויות - ויש קירורים כאלה, deep cool למשל הוא אחד מהם. תמונה תעזור להבין מה קורה שם קורה גם ששמים קירור סטוק של אינטל אבל שהיה מיועד למעבד חלש יותר (הקירור קטן יותר) ובמנוחה מתמודד על ידיי כך שהמאוורר עובד קצת יותר מהר, במאמץ הוא פשוט לא מתמודד גם כשהמאוורר על מקסימום בגלל גודל לא מספיק של הצלעות בעיה אם חלק מהקירורים "המשודרגים" היא שהם לא מזרימים אוויר על הלוח - על הקבלים והמייצבים שנמצאים לייד הסוקט. המעבד אוליי מקורר טוב אבל המייצבים לא ומשם יכולות להתחיל בעיות המעבד עצמו לא סביר שיידפק מהתחממות חד פעמית לטמפ' כזאת, אבל אם הוא מחמם גם את הסוקט לטמפ' כאלה (מה שכנראה אכן קורה....) הוא יכול לדפוק את הלוח קירור מארז לא תקין או לא מספיק (בעיה גדולה במארזים גנריים, או מארזים שהורכבו על ידיי טכנאים שחושבים ש "לא צריך את המאוורר בקיר האחורי" - טעות ענקית גם בשביל מחשבים בסיסיים כמו I3) יגרום לכל האווי בתוך המארז להיות חם ולכן גם טמפ' גבוההיות של המעבד. רוב הנזק מדברים כאלה הוא ללוח/כרטיס מסך/ספק (כל מה שמכיל הלחמות או קבלים) ולא למעבד

תמונה של קירור המעבד הבאתי למעלה. שוב מדובר בקירור מחברה לא ידועה, על המאוורר רשום "Bit Cool". המאוורר בקוטר 80mm.

לא הבנתי אותך בדבר אחד - עידן הציע (בשרשור אחר) שאקנה Scythe MUGEN 3 REV B. המלצה נוספת שנתנו לי היא הkatana של scythe גם כן. אתה לא ממליץ על קירור כזה? אם לא מה תמליץ במקום?

בנוגע לקירור המארז - הגבתי על כך למעלה. תקין לדעתי, חוץ מסידור הכבלים אולי, אבל בנושא הזה אין הרבה מה לעשות. אני מתכנן להחליף למארז איכותי יותר שם סידור הכבלים יהיה קל ונוח יותר.

דבר נוסף, ביצעתי בדיקה נוספת, הפעם של הכרטיס מסך שברשותי (GT430).

לאחר כ10 דק' ראיתי שהטמפ' של ליבת הכרטיס מתייצבת על כ83-84 מעלות.

http://img90.imageshack.us/img90/1372/itb0.jpg

דבר אחד - על מה מצביעה השורה TMPIN1, שעלתה ל90 מעלות והייתה ממשיכה לעלות ככל הנראה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...