בנוגע לרכישת כרטיס מסך מארצות הבית - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בנוגע לרכישת כרטיס מסך מארצות הבית

omer672

Recommended Posts

לא הפרכת פה את מה שציינתי, GTX 770 אכן מהיר מ - HD7970.

MAX OC GTX 770 לעומת MAX OC HD7970 זה כבר עניין אחר ולא רלוונטי.

הפוך, GTX770 מול 7970 בתדרי ברירת מחדל, זה העניין הלא רלוונטי.

רוצה לעשות סקר כמה ממהירים פה את ה 7970 ואת הקפלר GTX770/GTX680 שלהם ?

תקבל תשובה ברורה שאיננה משתמעת לשתי פנים.

מי שרוכש כרטיס ב- 2000 ש"ח (כמו GTX770 או 7970) בדר"כ ועל פי רוב הוא צרכן מסגמנט מתקדם ולא אדיוט,

ולכן בדר"כ מנצל את מלוא פוטנציאל החומרה שיש ברשותו ושעליה שילם לא מעט.

אלו בדיוק אותם צרכנים שרוכשים מעבדי K של , הכל על מנת לסחוט עוד 20% ביצועים.

אני אישית איני מכיר בפורם זה, שהוא פורום של חובבי מחשוב (הזהה לכל פורום עולמי אחר בתחום זה), בו יש מי

אשר רכש מאיץ גראפי מרמת פרימיום ולא המהיר אותו.

אגב, גם מי שלא מתכוון להמהיר (שזה המקרה הנדיר ולא המקרה המייצג כפי שכבר הבנו),

יכול לטעון ש- 770 מהיר בתדרי היצרן כדי 2% מעל 7970GE - שמישהו עוד ישמע אפשר לחשוב כמה פער זה,

ויכול אגב גם וללכת לרקוד עם הטענה הזו עד מחר בבוקר ברחובות העיר.

כך או כך אין שום משמעות ליתרון זניח ובלתי רלוונטי של 2%, הגדרתית זה בתוך תחום טעות הדגימה,

וממילא אינו ניתן לאבחנה אנושית בלאו הרי.

לאחר (כמו ש- 99.9% מיושבי פורום זה מבצעים על כרטיסים שכאלו) ההובלה אצל 7970 .

ולא צריך גרסת GE, כל 7970 זה אותו הדבר כמו גרסאות ה GE.(אותו הדין גם לגרסאות 7950).

ונכון, הפער גם במקרה ההפוך שבו 7970 מהיר, הינו זניח ועל פי רוב עומד כדי 1-3% סדר גודל.

משכך, כל הדיון בנושא זה "מי מהיר ממי" הינו אך ורק באספקט התאורטי ובשביל הספורט שבעניין.

מבחינה מעשית כפי שמקובל לתת תשובה בעולם מקצועי:

שני המוצרים בביצועיהם שקולים - נקודה. אין יתרון לאף אחד מהם.

המשמעות היחידה שהיא פרקטית תבוא בנושא נפח הזכרון:

מקום ראשון GTX770 עם 4GB הכי מומלץ,

מקום שני HD7970 עם 3GB,

מקום אחרון ולא מומלץ כיום - כי יש לו רק 2GB זכרון - הוא 770 הבסיסי.

*ואם כבר אז כבר: הכי נבון מבחינת עלות תועלת יהיה לרכוש 7950 (שעולה רק 1500 ש"ח במקום 2000 ש"ח),

גם מגיע עם 3GB זכרון, וגם לאחר נותן את אותם ביצועים **מבחינה פרקטית** כשל 770/7970 מומהרים.

פוסט זה מרכז בצורה הכי ברורה, והכי פשוטה את התשובה למי אשר נמצא בצומת החלטה ומתלבט בין השניים,

משום שהוא כולל מענה להכול ומסביר גם מדוע. בונוס נוסף הוא שהפוסט אינו נגוע בשיקולי מיתוג - הרי ממליץ

על שני המותגים בכפיים נקיות, בהתבסס אך ורק על פי מפרט (נפח למשל) ומסביר מדוע - זהו אחד מיתרונותיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אלו הן תוצאות כאשר שני הכרטיסים רצים על תדר ברירת מחדל, קרי: כאשר HD7970GE עובד על "תדר עלוב" של רק 1050MHZ.

כידוע HD7970GE מסוגל בקלילות לעבוד על 1150mhz כמות שהוא , מדובר בזוטא של הוזזת סליידר קטנטן בממשק הדרייבר,

ואם "מתאמצים" ומעלים מתחים אז גם על 1200mhz.

אובר קלוק שכזה מעלה את ביצועיו כדי עוד 10% לפחות, בשעה ש- GTX770 אינו מסוגל לבצע OC באותה רמה יחסית,

משום שהוא מגיע מקונפק גבוה מאד מלכתחילה (נווידיאה סחטו לו את המיץ עד הסוף).

אם כן אחרי ששניהם עובדים על OC מקסימאלי טיפוסי לשניהם, במרבית המקרים (אם לא בכולם) 7970 מנצח חד משמעית.

אבל את מי זה מעניין, כאשר האחד מהם מנצח את השני ממילא ב- 1-3% סדר גודל -> פער שהוא זניח לחלוטין

ואינו מובחן בעיין אנושית.

היתרון של AMD הינו בזכרון הגדול יותר שלו = 3GB , לעומת ה- 2GB שיש ל- 770 שכבר היום מתחיל להיות לוחץ.

ב BF4 שיוצא עוד 4 חודשים יצטרכו כרטיסים של 3GB - זה הוצהר פורמלית. מי שלא יתכונן כנדרש יכה על חטא בהמשך.

מנגד 770 בגרסת 4GB עדיף על פני 7970 עם 3GB לטווח הארוך, הוא יהיה שווה יותר בעוד שנה שנתיים לערך,

ובהתאם שווה יותר בשוק המשומשים.

אתה לא קורא את מה שכתבתי. ב6 מתוך 10 משחקים ה770 עובר ב20% את יריבו. ההמהרה שלו לא תנצח את ה770.

שניכם טועים:

1. abl, הפרש המחירים בין GTX 770 בארץ ובארה"ב הוא יותר לכיוון ה - 500 ש"ח וממש לא 1100 ש"ח (1490 ש"ח לעומת 1990 ש"ח).

2. nec, ה - GTX 770 חזק מה - HD7970 (אפילו GTX 680 חזק יותר מהגרסה הרגילה של HD7970), אף אחד גם לא הזכיר את ה - HD7970 GHZ EDITION בכלל ודיברו על הגרסה הרגילה.

חוץ מזה אף אחד לא התייחס להשוואה של MAX OC בין שניהם.

http://www.techpowerup.com/reviews/Zotac/GeForce_GTX_770/26.html

בסטוק ה - HD7970 שקול ל - GTX 670.

לפותח הדיון, במחיר כזה הייתי הולך על ה - HD7970 מארה"ב למרות האחריות.

אני לא טועה. אני דיברתי על דגם הEVGA שעולה בארץ 1100 ש"ח יותר. לא רואה סיבה לקנות מחו"ל במחיר דומה כרטיס שלא טוב יותר בלי אחראיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא קורא את מה שכתבתי. ב6 מתוך 10 משחקים ה770 עובר ב20% את יריבו. ההמהרה שלו לא תנצח את ה770.

ראשית 6 מול 4 זהו אינו נצחון מובהק. יש כלי סטטיסטי שבודק מובהקות - בכלי זה המדד נכשל.

שנית, זהו מדגם קטן מדי ושרירותי מדי בכדי לייצג נפח קביל.

שלישית, טענת "שגם 7970 לאחר אינו מנצח באותם 6 ", זו היא לא רק טענה שגויה, אלא גם בלתי מוכחת מצידך.

אני לא טועה. אני דיברתי על דגם הEVGA שעולה בארץ 1100 ש"ח יותר. לא רואה סיבה לקנות מחו"ל במחיר דומה כרטיס שלא טוב יותר בלי אחראיות.

אין לי כל עניין עם טענה זו, לא עליה בכלל התייחסתי בשרשור. התייחסותי באה אך ורק לנושא ביצועי 7970 אל מול 770 הא ותו לא.

המטרה: שהקורא ההדיוט לא יוטעה כפי ששרשור זה היה מטעהו, אילולי התערבתי בזמן והסברתי את הדרוש.

בטוחני שכל קורא שעובר על שרשור זה עתה, מבין את הנושא הרבה יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטענה השניה לא מופנית אליך רשום "

נכתב במקור על ידי dennis14

".

ואתה מתעלם מהעובדה העיקרית פה שאם הוא יקנה את הAMD לא תיהיה לא אחראיות בינלאומית לעומת הEVGA GTX770 שכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

abl, אני מבין למה אתה לוקח להשוואה את הכרטיס של מארה"ב (בגלל האחריות הבינלאומית), אבל למה להשוות לכרטיס מאותה החברה בארץ כשיש כרטיס זול יותר של GB ? הכרטיסים של בארץ יקרים מדי ואני לא רואה סיבה שמישהו יקנה אותם.

nec, מה שאתה טוען לגבי (שכולם עושים את זה) יכול להיות נכון ויכול להיות לא נכון אבל זה נתון לוויכוח.

שים לב שאתה הכנסת את נושא ה - OC לפה (אף אחד לא שאל על זה או התייחס לזה לפני כן), וגם שאתה מועיל בטובך להתייחס לכרטיסים במצב הרגיל שלהם אתה מדבר על ה - 7970GE ולא על הרגיל שזה עיוות התוצאות לטובת הטיעון שלך.

GTX 770 מהיר מ - 7970GE בכ - 7.5% ומ - 7970 בכ - 16% בממוצע (לפי TPU).

(ה - GTX 680 שקול ל - 7970GE וה - GTX 670 שקול ל - 7970)

אני טענתי משהו אחד (מי מהכרטיסים חזק יותר, במצב רגיל מן הסתם כי לא חשבתי שיש צורך לציין את זה) ואתה פשוט מתייחס למצב אחר (כרטיסים מומהרים למקסימום שגם זה משתנה מכרטיס לכרטיס ולא תמיד קבוע) במקום להוכיח לי שמה שאמרתי לא נכון.

אני גם לא מסכים איתך ש - 2GB מגביל כרטיסים היום (במיוחד לא ב - 1920X1200), זה אולי רלוונטי למספר משחקים מצומצם מאד ב - 2560X1600 או לריבוי מסכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למי שציין את נושא אחריות בינלאומית - זו **שווה לתחת** סליחה על השפה.

אף אחד לא מתברבר עם משלוח בינלאומי, תשלום מיסים בכניסה בחזרה לארץ ובירוקרטיה של חודשיים התעסקות עם זה,

בשביל מוצר זוטה שעולה כמה מאות שקלים ועד אלפיה וקצת במקרה הטוב.

לדניס, בנושא האם 2GB מספיקים או לא, נראה לי כי התעלמת ממה שצפוי להיות בהמשך. כבר היום 2GB אינם מספיקים

להרצת הכותר crysis 3 למשל, וודאי שלא יספיקו להרצתו של BF4 (כבר הוצהר רשמית על ידי המפתחים),

וודאי שלא יספיק למעל 50% מהכותרים שיצאו ב- 2014/15. GTX770 שירכש עם 2GB הוא טעות.

**בדיוק כמו מי שרכש בשנת 2011 - כרטיס HD6950 בגרסתו מקוצצת הזכרון עם רק 1GB.

כבר ב- 2012 הכותרים רצו יותר מ 1GB.

גיזרו, שמרו, וחיזרו לשרשור זה בעוד שנה לומר: כמה נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מובן לי ידידי והאלפא לא מעידה על המוצר הסופי ולא בטוח כלל שיש צורך ביותר מ2GB. תראה איפה קראת שהמפתחים אמרו שחייבים יותר מ2GB. אולי המקורות שלך מפוקפקים. זה מה שנאמר בhttp://www.bf4blog.com

DICE warned that the Alpha version of the game does not represent the final quality of BF4. Keep in mind that the alpha will likely be both missing most level textures and not fully optimized. Recommended hardware specs were:

• 64 bit (32 bit not supported)
  • Dx10 or Dx 11 GPU with 1+GB of RAM, Dx 11 highly recommended
  • 25GB HDD free space required
  • Latest version required

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לידיעתם הכרטיס כבר הוזמן. ואכן אני הולך להמיר אותו כמובן (מה הטעם בכרטיס כזה ללא OC?) בנוגע לאחריות גם ל יש אחריות בין לאומית, אפשר לשלוח את זה להונג קונג, בתקווה שלא אצטרך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לספייר יש אחראיות לשנתיים ולEVGA ל3. ולספייר אין אחראיות בין לאומית:

Sapphire VGA products carry a 2 year warranty with all enquires carried out through your initial place of purchase. This can only be carried out by the original purchaser Please contact your Dealer/Reseller for Warranty / RMA service. They will require proof of purchase which includes the original invoice/documentation.

ככה שאם קנית מNEWEGG לדוגמא תצטרך להתנהל מולם לא ספייר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לספייר יש אחראיות לשנתיים ולEVGA ל3. ולספייר אין אחראיות בין לאומית:

Sapphire VGA products carry a 2 year warranty with all enquires carried out through your initial place of purchase. This can only be carried out by the original purchaser Please contact your Dealer/Reseller for Warranty / RMA service. They will require proof of purchase which includes the original invoice/documentation.

ככה שאם קנית מNEWEGG לדוגמא תצטרך להתנהל מולם לא ספייר.

הכסף לא שווה את האחריות האמת, כנ"ל ה 3 שנים, לא ממש אכפת לי. NB: Warranty may vary from Country/Region and the customer must verify directly

with the Authorised Dealer/Reseller from where the product was

purchased..

For any overseas return on RMA outside their normal warranty with

their local supplier, the local RMA centre will apply a basic administration fee

to cover the logistics return of the RMA items back and forth from Hong Kong.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כאשר פער המחיר עומד על כמעט כפליים, האחריות די מתייתרת. סכון מחושב מה שנקרא.

יחד עם זאת המחירים הללו יגיעו לארץ ממילא תוך חודש כך שאני הייתי ממתין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...