שרשור נוסטלגיה לותיקי הפורום..מחשבים only - עמוד 9 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרשור נוסטלגיה לותיקי הפורום..מחשבים only

idanmal

Recommended Posts

• תגובות 374
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לכל מי שמתגעגע לדוס

אני אזכיר 2 דברים שיוציאו לכם את החשק

edlin

fdisk

אגב בעבודה אני משתמש תדיר בממשק הפקודה ובקבצי אצווה - אבל היו סמוכים ובטוחים שאם היתה דרך נוחה ומהריה לעשות את אותם דברים ב-GUI לא הייתי מקיש CMD פעם אחת בחיי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה פעמים פשוט הרבה יותר נוח לכתוב סקריפטים שיעשו כל מיני דברים מאשר להתחיל לעשות אותם באמצעות הממשק הגרפי.

ה-CMD אולי לא כלי חזק כ"כ אבל ה-shell של הוא פשוט כלי חשוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיל, יצא לי להתנסות ביכולות כתיבת הסקריםטים (העלובות בהחלט) של CMD על וינדוס 7. בסוף במקום לעשות לולאה כמו שצריך (אם net use על של כמה מאות מחשבים) פשוט יצרתי על ידיי אקסל כמה מאות שורות זהות שהמספרים שלהם גודלים ב 1 בכל שורה חדשה (מספרים לכתובות IP) ואז העתקתי את זה לקובץ BAT....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי היה Commodore 64 + 2600 שחברים הביאו לי לתקופות.

מחשב אישי בבית לא היה לי עד 1998.

יש בהחלט המון זכרונות מנסיונות של אופטימיזציה לכמות הזכרון (ע"י ביטול טעינה של מ autoexec.bat ושינויים ב config.sys) ובניית multi volume ARJ archive שהתפרס לחבילה של 30 דיסקטים כאשר ה דיסקט ה29 היה מתגלה עם bad sector והיה צורך לנסוע שום לאותו חבר כדי להשלים את החסר.

עוד מהתקופה זכור לי שימוש ב X/Zmodem לצורך העברת קבצים דרך HyperTerminal מחולון לב"ש בימי שבת (כי תעריפי שיחות טלפון בין עירניות היו מש גבוהים).

שימוש בBBS ואח"כ בערוצים מיוחדים בIRC להורדת תכנים היה גם משעשע לא פחות. :)

מישהו זוכר שהיה צריך להגדיר IRQ/DMA של כרטיס קול ידנית לפני הפעלת משחקים בDOS כדי לקבל קול? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחבר שלי היה את הג'ויסטיק הזה שבעזרתו הוא היה יכול לבצע fatality מסויים ב-mortal kombat 2

אחד הדברים הטובים בMK הוא שאת כל המהלכים, וכל הפינישים היה אפשר לבצע בלי ג'ויסטיק, עם מקלדת, ללא קושי. רוב המהלכים התבססו על tapping.

לעומת זאת בסדרת street fighter, חלק ניכר מהמהלכים התבססו על אלכסונים, חצאי סיבוב, רבעי סיבוב, ומעבר מהיר ביניהם, מה שהפך את רוב המהלכים לקשים לביצוע בצורה עקבית על מקלדת, וחלק מהם פשוט בלתי אפשרי בלי ג'ויסטיק / גיימפאד.

תחשוב רגע איך היית עושה במקלדת משהו כמו

Hold Down+Back, Up+Forward, Down+Back, Down+Forward, Punch

:lol:

היו פה כאלה שדיברו על גולדן אקס, אז יש את זה לאייפון וזה אדיר !

יש גם המשכים חביבים, בעיקר בגרסאות הgenesis.

לא מזמן חבר לעבודה מצא מחשב פנטיום 3 ישן שנזרק לפח. ביקשתי לידי את המחשב, ניקיתי, הברקתי והחלפתי מס' חלקים+ דאגתי לו ל- Voodoo 3 3000 והתקנתי עליו חלונות 98 וגם 95. חיברתי לו מסך 19 דק אבל לא רחב כי ה- 30 של לא מתאים לעניין והנה יש מכונת משחקים ישנים. בשבילי זה יותר טוב מכל אמולטור. אפילו קניתי עותקים מקוריים של חלק מהמשחקים הישנים שאהבתי אז.

יש לי עדיין מחשב מאוד דומה (AMD-K6 II עם Voodoo 3000 וגם SB AWE64). נחמד מאוד למשחקים ישנים. אם כי באופן מפתיע יש כמה משחקים ספציפיים עם בעיות תאימות שעובדים יותר טוב על DOSBox מאשר על המקור.

היה משחק חמוד ודומה ל-pacman בשם cdman.

בCD-Man 2.0 הם החליפו את הפאקמן ביצור לבן מצחיק (כנראה בגלל עניין של הפרת זכויות יוצרים על דמות הפאקמן הצהוב), פתרו את בעיית המהירות שגרמה למשחק לרוץ מהר מידי על מחשבים מהירים והוסיפו עוד שני שלבים. אחד ממשחקי הפאקמן הטובים ביותר - עם גרפיקה ממש חביבה יחסית לרזולוציה ולעובדה שזה פאקינג EGA עם 16 צבעים. :P

תזכורת לכל מי שניסה להריץ את אלאדין אבל היה חסר לו EMS...

http://www.fandecheng.com/personal/interests/ewindows/msdos_functional/memmaker.htm

האמת היא שזה לא היה נחוץ, כי הEMM386 עשה מה שצריך. :)

מה שכן, בAladdin המקורי היה באג של overflow ואם היה לך יותר מידי זכרון (נדמה לי 128MB ומעלה), הוא חשב שאין לך מספיק ולא רץ. הייתה תוכנה שנקרא EATXMS שתפסה כדי להתגבר על הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה היה המחשב הראשון שלי:

http://www.nvg.ntnu.no/sinclair/computers/zxspectrum/specplus.htm

אני ואחי היינו מחברים אותו לטלויזיה, כדי שיהיו 8 צבעים ולא רק ירוק שחור.

ולטייפ, כדי לטעון משחקים מקלטות.

אני אפילו זוכר את הפקודה:

Load " "

אנטר, ובדיוק בייחד צריך ללחוץ PLAY בטייפ, שהיה מכוון כמובן על המשחק. (לפי הTC של הקלטת)

כמה דקות של צפצופים, ו-הופ, המשחק עלה.

אם לא, לא נורא.

מריצים אחורה את הקלטת ומנסים שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...