שרשור נוסטלגיה לותיקי הפורום..מחשבים only - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרשור נוסטלגיה לותיקי הפורום..מחשבים only

idanmal

Recommended Posts

היי חברים..

כבר תקופה שאני רואה חברי פורום ותיקים שבכל הזדמנות שתהיה להם יתרפקו על הזמנים של אז..נוסטליגה הם יגידו.

שתפו אותנו בחומרה שהיתה לכם, במשחקים ותוכנות שהכרתם, בפעולות שהצטרכתם לעשות כדי להעלות את המחשבים דאז..

בואו נראה לצעירי הפורום(אני 33) אילו חיים קלים יש להם כיום עם הטכנולוגיה, מי ידע מה זה הרדיסק או כונן SSD?

בשבילי דיסקט ״5.25 640k עם מדבקה בצד(הגנה ממחיקה) היה הדבר, להעלות דוס מדיסקט, להחליף לדיסקט של אנטי וירוס, להעלות משחק 8 דיסקטים ולהחליף ביניהם. פעולה שהיתה גורמת לשרירים בידיים..

אשמח אם ניזכר בחומרה ישנה, משחקים, תוכנות ופעולות שעשינו כדי להתנהל עם המחשבים בתקופה ההיא...

הנה המחשב שהיה לי:

[ATTACH]3100[/ATTACH]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 374
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

גם לי היה איזה מחשב תואם כלשהו אבל לא זוכר דגם....

זה רק אני או שהמוצרים של פעם נראים הרבה יותר מאסיביים? נראה שממש השקיעו באיכות בניה. היום הרבה דברים עשויים מפלסטיק זול ולא מרשים...

VOLFIED - מישהו זוכר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר שהיה לנו קונסולה יתחרתה באטרי 2600 בזמנו

הקונסולה מבחינת חומרה היתה טובה יותר (לא היה לנו אז מושג) ,אבל היה לנו זבל של מישחקים ,ומעולם לא קנינו לה עוד משחקים

היה לנו שכן עם אטרי 2600 ,והיה לו את אחד מהמשחקים המוצלחים מאותה התקופה

אני חושב שזה היה ספיס אינווידר ,או קלון של זה

וחשבנו שהאטרי 2600 קונסולה הרבה יותר טובה משלנו -פשוט כי לא היה לנו את המשחקים המוצלחים לקונסולה ,רק זבל

זכור לי גם הפעם הראשונה שראיתי את הגימבוי הראשון שקנו לקרוב משפחה

זאת היתה קפיצה ענקית יחסית לדברים שהיתי רגיל אליהם ,במיוחד שהיה לו את מאריו לאנד שנחקק בזכרוני

אומנם המכשיר רק עם גווני אפור ,אבל היתי רגיל לקונסולה ברמת האטרי 2600 ,עם משחקי זבל

ופתאום קפיצה ענקית למשחק כמו מאריו לאנד ,שפאקינג אין פתאום את ההגבלה של מסך אחד בכל פעם

יש מוזיקה ,האפקטים של הקול נשמעים הרבה יותר טוב

יש D-PAD ו2 כפתורים נוחים ,זאת פשוט היתה קפיצת ענק ,לא יחסית למה שהיה בשוק -אלה פשוט לדברים שיצא לי להכיר לפני

אני לא זוכר עם אז היה לנו מחשב ישן שהרצנו אליו מונטוזומה ,ומשחקים כאלו לפני או לא

אבל פ]אקינג מאריו לאנד ,לפני ששיחקתי את מאריו במאגסון (חיכוי NES )

באותה תקופה קונסולות נחשבו ליקרות ,ובמיוחד המשחקים שלהם

לאומת זאת מחשבים מכרו כדבר שהוא מעבר למשחקים ,והיו לומדות ושטויות כאלו

ככה שלא הכרתי דברים כמו המשחקי NES ,עד שהביאו לישראל זיופי NES עם משחקים מוזלים ,למעשה שהתחלתי לשחק במאגסון ,המגה דריבר כבר היה בשוק

והNES היה בסוף הדרך (כמובן לא היה לי מושג )

עוד נוסטלגי זה חבר שהיה לו מגדריבר עם מגה CD (סגה CD באזורים אחרים )

וראיתי משחק ,שהוא בגדול סרט אינטרקטיוי של מרוצי מכוניות ,לא היתה לי הבנה גדולה בתחום ,ככה שלא ידעתי שזה בפועל סרט הרבה יותר ממשחק

בגדול זה ללחוץ על הכפתורים בזמן הנכון ,כי עם לא מתרסקים

בגלל חוסר ההבנה הגרפיקה ניראתה לי מצוינת וחשבתי שזה העתיד ,למזלי לא היה לי כסף למגה דריבר שאז עלה 800 שקל ,וזה בלי לדבר על הCD

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא רק אתה. להורים שלי היה II מסביבות 1980+ שאני עוד זכיתי להשתשע איתובשנות ה-90 . מאז הוא היה זרוק במרתף לח ומגעיל ולפני כ-4 שנים הוצאנו אותו משם לנקיונות. סתם בשביל הקטע חיברתי אותו והוא עוד עבד! יותר מ-20 שנה אחרי! אפילו רוב המשחקים עוד עבדו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שרשור נוסטלגיה? אני אולי לא בדיוק שייך הנה, אבל אני בהחלט שייך לתקופת החיץ בין אז להיום...

דבר ראשון, היום גילינו למה קרירין שרוט על נינטנדי עד היום :smile1: אבל הוא לא היחידי פה ששרוט היום בגלל נוסטלגיה! אני אפרט על המקרה המבדר/מצער/מצמרר שלי בקרוב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הא, עידן מרים להנחתות?

מה זה הפינוקים האלה כל הכונני פלופי המודרניים האלה.

זאת היתה המערכת הראשונה שלי בשנת 1980 או אולי 1981 נראה לי:

vic20.jpgcommodor vic-20

5K זכרון מתוכו חלק תפוס על ידי מערכת ההפעלה שהשאיר בערך 3.5K לטקסט של תכניות BASIC.

וכמובן טייפ קסטות לשמור נתונים.

מה שהכי מציק במחשב הזה היה פורמט המסך המעצבן 22X23 תווים או בפיקסלים 176*184. אחרי תקופה הוחלף באטארי 800XL שהיווה קפיצת מדרגה משמעותית בכל תחום כולל כונן דיסקטים 5.25 בנפח של 140K בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רואה שיש פה גם דינוזאורים..lol

אני ילד בשבילך..בשנת 80 רק נולדתי, בכל אופן היה משחק ישן נושן עם חללית וכמו עכבישים צבעוניים שזזים מצד לצד ויורדים לכיוון שלך, היית צריך לירות בכולם לפני שירדו עליך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שעות על גבי שעות של צ'אטים והורדות משחקים ב- BBS ו- IRC (לעיתים היה מפסיק ואז להתחיל מחדש, מי זוכר איזה תסכול זה היה?)...

כמה משחקים שהייתי מכור אליהם

Digger

Golden Axe

Battle Chess

Grand Prix Circuit

ועוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז כן אני בן 31 עוד חדשיים!

וכן אני זוכר הרבה מאמצע שנות ה80 אז ככה אני זוכר שקנו לאחי הגדול ממני לכבוד הבר מיצוה נינטנדו ואני עוד זוכר שהלכנו עם אבי זל לקנות לו משחקים זה היה במשביר (הישן אין לי מושג איך הוא נקרא היום) בהדר שבחיפה! מכירים? שם המשחק היה zalda2 ואם אני זוכר טוב זה היה משהו קרוב ל 500₪.

http://m.ign.com/articles/2001/11/02/hyrule-times-vol-9-zelda-ii-the-adventure-of-link

מאז הרבה מים עברו בנהר! היה לי כמובן nes למינהם. מגה דריב 2 (של חבר). Ps1/2. מחשב 1 100hz חח ועוד.

אני זוכר יפה את תקופת הדוס 5.1 ו 6.33 וינדוס 3.11 ואנטי וירוס אלישים חח. ויש עוד הרבה דברים שאני זוכר אשמח להמשיך לספר אם תירצו? :-)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...