שרשור נוסטלגיה לותיקי הפורום..מחשבים only - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרשור נוסטלגיה לותיקי הפורום..מחשבים only

idanmal

Recommended Posts

• תגובות 374
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אין מצב... התמונות הן 480x360, או שהמצלמה 0.17 מגה פיקסל או שמישהו עשה פה הקטנה רצינית...

ובכל מקרה, זה מעניין לראות שהמצלמה הזו לא ידעה לעשות AA, הכל נראה כמו מדרגות.

אבל זה בהחלט מגניב. כמה כאלה יש לך? זה בטח היה ממש כבד להחזיק הרבה על המחשב, מה שהיום עושים עם סרטי full-hd :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין מצב... התמונות הן 480x360, או שהמצלמה 0.17 מגה פיקסל או שמישהו עשה פה הקטנה רצינית...

ובכל מקרה, זה מעניין לראות שהמצלמה הזו לא ידעה לעשות AA, הכל נראה כמו מדרגות.

אבל זה בהחלט מגניב. כמה כאלה יש לך? זה בטח היה ממש כבד להחזיק הרבה על המחשב, מה שהיום עושים עם סרטי full-hd :)

צודק...אבל הגודל במקור שמור מאז ועובר ממחשב למחשב ומגיבוי לגיבוי.

כנראה יותר ישנה 0.3 או משהו.

מהארוע הזה אילו כל התמונות כמעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סחטיין על ההשקעה, מקווה מערכת הפורומים לא מסלקת אטצ'מנטים אוטומטית אחרי תקופה מסויימת.

בכל מקרה פיסת הסטוריה, מאוד נחמד לראות. אגב, מי יוכל לומר לנו כמה מהמשתמשים שבתמונות עודם פעילים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב הראשון שלי(מחשב אפילו): :smile1:

ts1500case.jpg

לא עדיף לחכות ל-haswell? :party0043:

היה לשכן שלי בניו יורק מחשב עם מסך מונוכרום (ירוק ושחור בלבד :P) היה שם איזה משחק מרוצים כזה מעפן שהיה כיף :)

אחרי כמה שנים היה לבן דוד שלי עם המריו המקורי!

אגב, זוכרים את הטריוויה שהיה בעברית? היה טריוויה גם של כיבוש ארצות והיה דו קרב...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחחח איזה ת'רד מזניב! <- נוסטלגיה, לא?

המחשב הראשון היה לבר מצווה של אחי, אני הייתי בן שש. הוא שיחק בסימולטור הטיסה הראשון של אז בארבעה גוונים של ירוק. אני עומד ומסתכל עליו משחק ומתוך שיעמום אני לוחץ על כפתור במחשב שלא עשה כלום! אבל אחי התעצבן עלי שאולי הרסתי לו את המשחק ושהוא צריך להתחיל את המחשב מהתחלה!

מסתבר שזה היה הכפתור בצד ימין שרק ביחד עם הכפתור בצד שמאל פותח את המארז מחשב :)

זה היה תואם מסוג כלשהו עם מקלדת שכל כפתורי ה- F היו בצד שמאל בשתי שורות.

מאז חווינו משחקים כמו Cat, דייב, דיגר וכל מני משחקים עם מבוכים, commander keen, space quest ו- police quest שהיה צריך לכתוב את הטקסט. Airborne Ranger שביזבז לנו שעות מהחיים... אולמפיאדת חורף - מישהו זוכר את זה?

המעבר למסך צבעוני היה מאד מרגש ולשחק באותם משחקים ישנים הפכו לחוויה כיפית מחדש.

הספקנו לפוצץ כרטיס קול, לשרוף כונן ומה לא. הכל במה שהיה המודינג הראשון מסוגו שידענו. איך לחבר את הרמקול הפנימי למערכת דאבל קאסט כדי שנשמע 8 ביט בסטריאו עד שהגיע ה- sound blaster.

ואז הגיעו הימים של המשחקים התובעניים יותר. כאלה שהצריכו הקצאות זיכרון שדוס לא איפשרה. משחקים כמו f15 eagle דרשו ממני שעות של עבודה על קבצי bat ו-command כדי להקצות שהמשחק יעלה.

בשלב מסויים משחקי הרפתקאות כמו Gabriel Knight הצריכו 20 דיסקטים קטנים שהם היו גולת הכותרת למי שהיה כונן כזה. ותמיד התפללת שלא יהיה להם bad sector כי אז כל המשחק הולך לפך.

הימים של Norton commander שהייתי מסתכל בתוכן של הקבצים כדי לגלות מה הקוד שצריך לנגן על פעמונים כדי לפתוח דלת סתרים במשחק The legend of

Kyrandia

ה-Hacking הראשון שלי :)

היום כשאני פותח CMD אני נזכר כמה דברים אני הספקתי לשכוח, כמה פקודות, כמה טריקים שעשו פעם את החיים קלים יותר...

- - - תגובה אוחדה: - - -

המשחק הכי טוב בכל הזמנים.

אני זוכר שהייתי בהלם מהמשחק הזה. שיחקתי אותו אינסוף פעמים. באותה תקופה גם Dune 2 היה מאד פופולרי וחרשתי עליו.

בניגוד להיום שהכל כה זמין, אז להשיג משחקים זה היה כאילו לסחור בסמים.

הייתי הולך עם ילקוט מלא בדיסקטים רק כדי להעתיק משחקים מחברים ותמיד היה דיסקט אחד עם באד סקטור שהרס הכל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יליד שנות ה-70 - היו לי בין השאר מחשבים של אטארי וספקטרום

לשכנים היה אפל וקומודור והיינו כל הזמן מתווכחים מהיותר טוב

הפריצה שלי לעולם ה- היתה כאשר אבי שלח אותי ללמוד קורס טכנאים (דוס 3.3 \ הרכבה ופירוק מחשבים - בערך בסביבות שנת 87) - נכון הייתי ילד אבל עם מה שלמדתי שם ועוד המשכתי ללמוד לבד המשכתי לעבוד מאז ועד היום (בתור ילד הייתי מרוויח לא מעט כסף מניקוי וירוסים\התקנות וכיוב')

אני רואה פה את התמונות של האטרי וזה פשוט תענוג.

היום אני מחזיק בסמרטפון את המשחק RIVER RAID שזה פשוט נוסטלגיה מטורפת מבחינתי...

commander keen זה משהו שחרשתי עליו - משחק מאוד משעשע שכל פעם חיכיתי לאיפזודה חדשה שתצא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...