שרשור נוסטלגיה לותיקי הפורום..מחשבים only - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרשור נוסטלגיה לותיקי הפורום..מחשבים only

idanmal

Recommended Posts

5K זכרון מתוכו חלק תפוס על ידי מערכת ההפעלה שהשאיר בערך 3.5K לטקסט של תכניות BASIC.

וכמובן טייפ קסטות לשמור נתונים.

מה שהכי מציק במחשב הזה היה פורמט המסך המעצבן 22X23 תווים או בפיקסלים 176*184. אחרי תקופה הוחלף באטארי 800XL שהיווה קפיצת מדרגה משמעותית בכל תחום כולל כונן דיסקטים 5.25 בנפח של 140K בערך.

גם אתה נתקלת בתופעה שבכדי להריץ תוכנות היה צורך להקשיב לHandshake עם הצליל הגבוה (כמו פקס) ורק אז להתחיל בקריאה של המחשב ?

שנה זה שיגע אותי עד שעליתי על העניין. פשוט כל השנה בין גיל 6 ל7 בוזבזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 374
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב, אז מבחינתכם אני ממש ילד. לא ילד, ילדון. נולדתי, התחלתי לזחול, ואז אבא לימד אותי להפעיל את מחשב הפנטיום החדיש והמתקדם. הוא עוד היה משהו חדש אז. בהתחלה הוא רק הראה לי את משחק הזיכרון של חבילת הבידור של מיקרוסופט שצורפה לוינדוס 95, ואת dangerous dave האלמותי. זו הייתה תחילתה של התמכרות למחשבים (שלבושתי לא ידעתי כמעט כלום על אופן פעולתם עד לפני שנה וחצי). הדוד חזר משנתיים באמריקה והביא לאבא דיסקט או שניים שעליהם ה"קרייסיס" של 1995: דיסנט. המשחק היה כל-כך BADASS שהאוייבים היו מפוליגונים מלאים (לא ספרייטים!), ומכניקת המשחק היתה תלת מימדית אמיתית (לא כמו דום, שלא ידע לכוון למעלה בכלל).זה היה פשוט גנוב (תרתי משמע, we did copied this floppy. אופס אסור לדבר על תוכנות לא חוקיות! ;) ), וכמובן שהייתי ממש איום בזה (מה ילד בן שלוש יודע בכלל?!), ועדיין הייתי יותר טוב מאבא :P אפילו בדייב... הוא לא איזה מדהים, או באופן כללי. בטח סתם התלהב מהיכולות הדימיוניות של רינדור .

יום אחד, במהלך הנסיגה מלבנון, כרעם ביום בהיר נחת בביתנו הפנטיום 3 החדשני (שמאן להתפגר עד תחילת 2006), והותקן שמה דיסנט 3, שהיה כשלעצמו חתיכת זללן ביצועים... וכמובן שעוד לא באמת ידעתי לשחק, כי בן כמה הייתי, 5? זה משחק עם מנגנון שליטה מאוד מורכב... בהתחלה הרובוטים היו מפחידים אותי ממש (לא לשכוח שהייתי קטן), בסוף נתקעתי בשלב 2.

כמה שנים אח"כ השגתי את המשחק וסיימתי אותו בצורה יחסית מכובדת (ילד, כבר לא קטן), ולפני שנתיים השגתי אותו שוב (שכחתי לציין שקניתי עותק פיזי חדש באיביי... שעלה לי פחות מעותק דיגיטלי), גיליתי את המשחק שוב. הצלחתי בסוף להפעיל את המולטי, קניתי סטיק... ומאז אני לא יכול להפסיק!

כן... אני עד היום פריק של דיסנט. שריטה עמוקה שלה הצלחתי למלא בשום חומר אחר- בסוף אני תמיד חוזר למולטי של דיסנט (חבל שהתחלתי לשחק במולטי רק כשנותרו דלת העם שמה, ממש לפני שנתיים וקצת). מה לעשות, אני... בעייתי. ולמזלי יש פתרונות לשחק בדיסנט 1 ו-2 על חומר מודרנית, במולטי ובלי מצבי תאימות מוזרים (אנשים טובים שכתבו את המנוע הגרפי כך שיתאים ל-NT). מה לעשות, מכניקת המשחק ניצחה את הרצון החופשי שלי, ואני כבול.

אגב, מדוע אני כותב שאני שייך לתקופת החיץ? 66MHz זה ממש אתמול! אז זהו, שיש כמה הבדלים... במחשב הזה:

מאיץ גרפי- לא היה; AGP- ודאי שלא היה עוד; חיבור מקלדת- DIN5; חיבור עכבר- כמדומני DE9, עם הברגה והכל; צבעים- 256.

אז לא התעסקתי עם פלופי 5.25 כילד, וגם לא שיננתי פקודות דוס או בייסיק, אבל ממש לא נולדתי עם כפית של פוליגונים בפה, ואף אחד לא שמע על D3D כשצעדתי את צעדי הראשונים בעולם ה-.

עריכה: אה, וסליחה שחפרתי ככה, זה לא במזיד :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Timex Sinclair 1500 הדגם האמריקאי של ה zx spectrum.

?? מחשב במזוודה...

הייתי ממש קטן, כך שאני לא זוכר את שם הדגם, רק שמדובר בסינקלייר.

משום מה זכור לי שהמחשב היה שחור, יכול להיות שאני מתבלבל עם משהו אחר והוא בכל זאת היה אפור.

היה לו טייפ נפרד, חיבור לטלוויזיה, כמה קלטות משחקים שנראו לי קסומות באותה תקופה, והתוכנה בייסיק.

בגלל שאני זוכר שהיתה לו מזוודה משלו, חיפשתי sinclair + suitcase בגוגל, וזה מה שמצאתי.

אז אני מניח שמדובר בדגם הזה, או בדגם אחר דומה בקונספט.

את המחשב כנראה שהביא דוד מאמריקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Grand Prix Circuit

וואו צמרמורת :)

חוץ מהמיינסטרים שכולם מכירים מין הסתם (דיגר, גולדןאקס), היה עוד משחק אחד שמאוד אהבתי - שהולך במבוך לבנים כזה ויורה בכל מיני יצורים, יכול גם להפוך לחללית ולעוף..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו צמרמורת :)

חוץ מהמיינסטרים שכולם מכירים מין הסתם (דיגר, גולדןאקס), היה עוד משחק אחד שמאוד אהבתי - שהולך במבוך לבנים כזה ויורה בכל מיני יצורים, יכול גם להפוך לחללית ולעוף..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף, כשהייתי ילד בקיבוץ (גרנו שם כמה שנים), היו ב"מרחב" של הילדים איזה 4 מחשבי 486 שאחד מחברי הקיבוץ כתב להם ממשק למקלדת בלבד (לא היו עכברים משום מה), ויצא לי לשחק בהרבה משחקים ישנים ככה, כמו ווליפאיד, פיפא 94 (הלהיט היה כרטיס אדום דרך פאול על השופט), סקיירואדס ועוד. את OMF2097 שיחקתי על מחשב קצת יותר מתקדם שהיה שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוסף, כשהייתי ילד בקיבוץ (גרנו שם כמה שנים), היו ב"מרחב" של הילדים איזה 4 מחשבי 486 שאחד מחברי הקיבוץ כתב להם ממשק למקלדת בלבד (לא היו עכברים משום מה), ויצא לי לשחק בהרבה משחקים ישנים ככה, כמו ווליפאיד, פיפא 94 (הלהיט היה כרטיס אדום דרך פאול על השופט), סקיירואדס ועוד. את OMF2097 שיחקתי על מחשב קצת יותר מתקדם שהיה שם.

פיפא 2001 זה היה הפיפא בעברית, נכון?

איזה כיף היה לעשות משחק של 90 דקות (90 דקות במציאות) ולהתייאש אחרי 70-0 בדקה 18 :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...