כיצד הופכים כונן שמוגדר כ-GPT ל-MBR? - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצד הופכים כונן שמוגדר כ-GPT ל-MBR?

hmickey

Recommended Posts

ברצוני לשנות את מערכת ההפעלה וחלוקת המחיצות, אך המחשב הקנוי של עם מובנית אינו מאפשר לי. הוא מודיע שאין לי אפשרות להפעיל את מערכת ההתקנה שברצוני להתקין, כי הכונן מוגדר כ-GPT. מה עושים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מערכת ההתקנה שברצוני להתקין ?

מה זה ??

אולי ככה:

After booting you see the Install screen, press Shift + F10 to open a command prompt.

At the command prompt, type Diskpart, press Enter.

Type List Disk, press Enter.

Type Select Disk # (where # is the number your drive shows up as), press Enter.

Type Clean, press Enter.

Type Convert MBR, press Enter.

Type Exit, press Enter.

Close the Command Prompt window.

Click the "Next" button.

Click the "Install now" button

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. בפירוש לא!

המחשב אומר שאין אפשרות להתקין, כי הכונן מוגדר כ-GPT ומערכת ההפעלה היא לכונן המוגדר MBR.

אם דיסק ההתקנה המדובר התקנתי את מערכת ההפעלה הזאת במחשב הרגיל שלי, שהגיע נקי, ללא מערכת מותקנת מראש. גם לאחר שפירמטתי את הדיסק ל-NTFS, זה חזר על עצמו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי וגם בדקתי בגוגל, שם נאמר לי ש-GPT היא צורת הגדרה של כוננים. ייתכן, שצריך לשנות הגדרה בביוס, אלא שאיני יודע למה לשנות.

בוויקיפדיה ובעוד מקומות נאמר ש-GPT היא צורת מבנה של כוננים (כמו: NTFS, FAT וכו').

- - - תגובה אוחדה: - - -

כתוב בוויקיפדיה כך:

In computer hardware,

GUID Partition Table (GPT) is a standard for the layout of the partition table on a physical hard disk,...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבנה של דיסק הוא כזה : אם מסתכלים על כל הכונן כמו מקום גדול לכתוב בו 0-ים ו 1-ים

( ... )

כשמחלקים דיסק למחיצות יש "ראש" של הדיסק שמכיל רשימה של המחיצות, רק אחריו מתחילות המחיצות

( ראש_דיסק | [...מחיצהC...] [...מחיצהD...] )

ובתוך כל מחיצה יש "ראש" משלה, ורק אחריו קבצים

[...מחיצהC...] = [ראש|קבצים]

כך שכל הדיסק הוא כזה :

( ראש_דיסק | [ראש|קבצים] [ראש|קבצים] )

הראשים של המחיצות זה מה שאנחנו מכירים כ "מיערכת קבצים", זה חל על המחיצה - יש מחיצה אם ראש NTFS, מחיצה אם ראש Ext4 וכדמה (וכמובן הן לא תלויות אחת בשניה)

הראש של הדיסק הוא סיפור בפני עצמו :

"ראש_דיסק" = "סקטור boot | טבלת מחיצות | אולי עוד משהוא"

וההבדל הוא MBR, GPT וכו הוא ברכיבים האלה

פירמוט של דיסק בדרך כלל "נוגע" רק החל מההתחלה של המחיצה הראשונה (מה "[" הראשון). כלי ניהול המחיצות של וינדוס נוגע גם ברכיב הטבלה של ה "ראש דיסק" אבל כנראה שלא מנסה להבין ראש דיסק שבנוי בצוה שונה

אם יש לך מידע שאתה רוצה לשמור, תעלה CD של וכו ותעביר הכול לדיסק חיצוני

עכשו פשוט תיקח ותאפס את הדיסק הקשיח. ב command line של וינדוס (אם למשל יש לך דיסק של XP) ניתן לנסות להפעיל fixmbr ו fixboot כדיי לנסות לכתוב MBR חדש על הדיסק (במקום ה "ראש דיסק" של ה GPT)

מכיוון שה fixmbr הורס את הראש דיסק הקיים אני מניח שלא ניתן יהיה לגשת יותר למידע שהיה (נכון שהוא עדיין שם, אבל המידע על מבנה המחיצות אבוד) - יהיה צריך לפרמט את כל הדיסק ולהחזיר אליו את המידע מהגיבוי

אם לא ניתן אם fixmbr או fixboot יש דרכים אחרות, אחת מהן אם דיסק :

שים לב גם הדרך הזאת מוחקת את המידע, ליתר דיוק, הדרך הזאת מוחקת ממש את המידע, כלומר היא מפרמטת את כל הדיסק ולא רק את הראש

תיכנס לקונסול, ותריץ su (או באובונטו sudo bash) כדיי להיות אדמין

תבדוק מה הזיהוי של הדיסק אם הפקודה fdisk -l (ה l כמו L), (במערכות חדשות יש פקודה חדשה lsblk שנותנת אותו מידע בצורה ברורה יותר) - הדיסק יהיה משהוא כמו sda, sdb וכו. אני ממליץ שיהיה מחובר רק הדיסק הנכון שלא יהיו אי הבנות (ופירמוט של דיסק אחר שרצית לשמור...)

עכשו תכתוב לתוכו אפסים על ידיי אחת מהפקודות : dd if=/dev/zero of=/dev/sda או badblocks -wvvf -t 00 /dev/sda (כל אחת תעבוד). הפקודה תתחיל לפרמט את הדיסק החל מהממש התחלה שלו (כולל ה "ראש דיסק") ולמעשה אחרי שהיא מסיימת לרוץ (מה שיכול לקחת שעות) הדיסק יהיה ריק כמו חדש מהחברה

אנחנו לא צריכים את כל זה (מספיק כמה שניות כדיי לפרמט עשרות MB של הדיסק, אבל כל מה שמעניין אותנו זה פחות מ 1MB הראשונים) ולכן במקום לחכות שהפקודה תסיים ניתן לעצור אותה אם ctrl c כמה שניות אחריי ההרצה, עד אז זה בטוח כבר פירמט את החלק שרצינו

זהו ניתן לעשות ריסט ולנסות להתקין שוב את הוינדוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שה fixmbr הורס את הראש דיסק הקיים אני מניח שלא ניתן יהיה לגשת יותר למידע שהיה (נכון שהוא עדיין שם, אבל המידע על מבנה המחיצות אבוד) - יהיה צריך לפרמט את כל הדיסק ולהחזיר אליו את המידע מהגיבוי

fixmbr לא דופק את המידע, וניתן לגשת רגיל להכל. הוא רק מתקן, לא הורס.

במידה שהוא כן דפק, אז זה גם היה דפוק במידה מסויימת טרם הפקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח בזה. במצב רגיל (כשהכונן מהתחלה במצב MBR) הוא לאהורס אלא רק מתקן את ה MBR, אבל במצב GPT (כשהוא מעיף את ה GPT ומתקין MBR) אני חושב שהוא יכול לפגוע מפיק בטבלת מחיצות כדיי שלא תהיה קריאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...