לא להשתמש בתוכנת FurMark - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לא להשתמש בתוכנת FurMark

idanmal

Recommended Posts

האמת שזה לא ממש נכון, כל המעבדים שלי ב-10~ השנים האחרונות היו מומהרים וכולם, ללא יוצא מן הכלל התחילו לאבד יציבות או להראות סימני עייפות עוד לפני שהחלפתי אותם.

היחידי שעוד איכשהו נשאר בסדר לאורך זמן היה 2 due שעבד ב-3.3GHz וכשהורשתי אותו לאמא שלי הורדתי אותו ל-2.8GHz כי בשביל להחזיק אותו יציב על 3.3GHz הצריך המון מתח. כשמעבדים מתעייפים צריך לתת להם יותר מתח בשביל לשמור על היציבות באותו תדר, יותר מתח אומר יותר חום שאומר פחות יציבות, ככה שבסופו של דבר צריך להתחיל להוריד את התדר.

המעבד הנוכחי שלי 2600K החזיק במשך שנתיים על 4.5GHz. לפני חצי שנה בערך נאלצתי לרדת ל-4GHz בשביל לשמור על יציבות. אומנם יכולתי לתת יותר מתח, אבל המתח כבר די גבוה (1.35 או משהו כזה לא זוכר) ולהעלות מתח כשהמעבד עייף יקצר את חייו משמעותית כבר.

אגב שלא תחשבו שתמיד אפשר לחזור להגדרות סטוק, במצב הנוכחי המחשב מתקשה לעשות POST עם הגדרות fail safe.

מצד שני גם 4GHz זה יותר מסטוק של המעבד הכי חזק היום אאל"ט. ואצלי המחשב דולק 24/7.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נתחיל מדבר אחר - עשית לכרטיס מסך שלך OC. זהו. אם יש ךל בעיות יציבות, ריח של שרוף וכו' זה כבר לגמרי בעיה שלך

נרד לבסיס : OC = Over Clock. היצרן בוחר קלוק מסויים לרכיבים והוא נקרא מהירות סטוק. זה הקלוק המקס' שבו הם אמורים לעבוד בצורה יציבה ואמינה לאורך זמן. אם יש לך כרטיס מסך איכותי, ספק איכותי אם מקדם ביטחון, ומארז מקורר טוב אתה יכול להריץ fur mark והחומרה שלך תתמודד איתו. ברגע שאתה מחליט לעלות את הקלוק או את המתח, אף אחד לא מחוייב לך לכלום - הכרטיס מסך לא בהכרח יעבוד כמו שצריך, הוא לוקח יותר חשמל ממה שהוא מתוכנן ולכן הוא מעמיס את הספק שלך יותר (אם הספק התאים בצורה גבולית בלבד למצב המקורי אז כמובן שהוא בעומס יתר במצב החדש). כלומר מרגע שעשית אף אחד מרכיבי החומרה שלך לא חייב לך כלום

מבחינת ביצועים - לא יודע עד כמה זה מורגש מה שאתה יכול לקבל. ברוב התחומים בהנדסה מקובל שכל מה שפחות מ 10% (ולפעמים יותר) הוא חסר משמעות - במקרה הזה הייתי אומר אפילו 20% - כי כדיי שתרגיש הבדל בביצועים זה צריך להיות לפחות פי איזה 1.5 (ככה לפחות נראה לי). אני לגמרי מעדיף להריץ ומרה במהירות סטוק ושהיא תעבוד שנים ולא תצתרך תחזוקה, מאשר היתןו (שנראה לי פסיכולוגי לחלוטין) של + השחיקה של החומרה ש BDB מתאר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידן:

1) בוא אני אסביר לך את זה - אתה משועמם. :-)

2) המטרה של Furmark היא לטחון את המחשב (כרטיס מסך). אתה בא ואומר פה שהתוכנה טחנה לך את המחשב. אז שוב - מה אתה בעצם רוצה?

1. אני ממש לא משועמם, יש לי אישה וילד, עבודה, תחביבים אחרים והמון חברים.

פשוט האדרנלין שב-oc לכרטיסי מסך, באנצ׳ים וכאלה גורם לי להנאה.

u3ysysa2.jpg

בוצע ביום חורפי בחצר

2. לא בא ואומר היא טחנה לי את המחשב, אני בא להמחיש עם עובדות בוידאו, לחברה הלא מנוסים שמדי פעם קונים ספק ג׳נרי, פשוט לא לא להתעסק עם התוכנה הזו.

הוידאו עם מכשיר הבדיקה ממחיש הכי טוב את ההוכחה, לפעמים אתה יכול לדבר לקיר כדי שישמעו לך..

דרך אגב יש לי i5 3570k שהומהר ל-4.5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BDB אני חושב שהבעיה שלך היא בלוח\קירור - חבר טוב שלי (שאני בניתי לו את המחשב ועשיתי לו OC) מריץ 2500K מינואר 11 (אז המעבד נקנה) ב4.5V במתח של 1.35V. שנתיים וחצי והמעבד עובד בצורה מושלמת. נקודת השחיקה במעבדי סנדי 32NM היא 1.375V - מעל המתח הזה אתה שוחק את המעבד מהר מאוד. עוד דרך למנוע שחיקה היא להשתמש בOffset V (או dynamic vcore) וככה כשהמחשב במנוחה המעבד על 1.6GHZ במתח של 1V.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני ממש לא משועמם, יש לי אישה וילד, עבודה, תחביבים אחרים והמון חברים. פשוט האדרנלין שב-oc לכרטיסי מסך, באנצ׳ים וכאלה גורם לי להנאה. u3ysysa2.jpg בוצע ביום חורפי בחצר 2. לא בא ואומר היא טחנה לי את המחשב, אני בא להמחיש עם עובדות בוידאו, לחברה הלא מנוסים שמדי פעם קונים ספק ג׳נרי, פשוט לא לא להתעסק עם התוכנה הזו. הוידאו עם מכשיר הבדיקה ממחיש הכי טוב את ההוכחה, לפעמים אתה יכול לדבר לקיר כדי שישמעו לך.. דרך אגב יש לי i5 3570k שהומהר ל-4.5.

התמונה הרגה אותי מצחוק גדול אתה... אני מקווה שאתה לא משאיר אותו ללילה ככה בחורף :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

BDB אני חושב שהבעיה שלך היא בלוח\קירור - חבר טוב שלי (שאני בניתי לו את המחשב ועשיתי לו OC) מריץ 2500K מינואר 11 (אז המעבד נקנה) ב4.5V במתח של 1.35V. שנתיים וחצי והמעבד עובד בצורה מושלמת. נקודת השחיקה במעבדי סנדי 32NM היא 1.375V - מעל המתח הזה אתה שוחק את המעבד מהר מאוד. עוד דרך למנוע שחיקה היא להשתמש בOffset V (או dynamic vcore) וככה כשהמחשב במנוחה המעבד על 1.6GHZ במתח של 1V.

שמע אם זה היה במעבד היחידי שבו אני נתקל בתופעה אז ניחא...

וגם אני הייתי עם EIST ו-C3\C5. וזה לא שהוא רץ חם, אני עם מים רציני D5-B \ 240mm rad ובלוק של סוויפטק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שזה לא ממש נכון, כל המעבדים שלי ב-10~ השנים האחרונות היו מומהרים וכולם, ללא יוצא מן הכלל התחילו לאבד יציבות או להראות סימני עייפות עוד לפני שהחלפתי אותם.

היחידי שעוד איכשהו נשאר בסדר לאורך זמן היה 2 due שעבד ב-3.3GHz וכשהורשתי אותו לאמא שלי הורדתי אותו ל-2.8GHz כי בשביל להחזיק אותו יציב על 3.3GHz הצריך המון מתח. כשמעבדים מתעייפים צריך לתת להם יותר מתח בשביל לשמור על היציבות באותו תדר, יותר מתח אומר יותר חום שאומר פחות יציבות, ככה שבסופו של דבר צריך להתחיל להוריד את התדר.

המעבד הנוכחי שלי 2600K החזיק במשך שנתיים על 4.5GHz. לפני חצי שנה בערך נאלצתי לרדת ל-4GHz בשביל לשמור על יציבות. אומנם יכולתי לתת יותר מתח, אבל המתח כבר די גבוה (1.35 או משהו כזה לא זוכר) ולהעלות מתח כשהמעבד עייף יקצר את חייו משמעותית כבר.

אגב שלא תחשבו שתמיד אפשר לחזור להגדרות סטוק, במצב הנוכחי המחשב מתקשה לעשות POST עם הגדרות fail safe.

מצד שני גם 4GHz זה יותר מסטוק של המעבד הכי חזק היום אאל"ט. ואצלי המחשב דולק 24/7.

כאשר אני הצטיידתי ביוני 2011 במעבד דומה לשלך (2500k ליתר הדיוק אם מעניין),

בצעתי ללא כל התעסקות עם המתח ובכוונה תחילה, מיד אסביר מדוע.

הותרתי למערכת האוטומטית שמבקרת את המתח למעבד, לתת לו מתח כפי שהיא מכוילת מהיצרן

(כל מעבד מכיל מפת מתחים משלו לפי איכות ה- asic). במצב שכזה הגעתי עד 4.4ghz , כאשר מהירות

ghz4.5 כבר נכשלה במבחנים מתאימים.

**את מהירות 4.5ghz צלחתי (רק לצרכי בדיקה) בהתערבות ידנית והעלאת מתח קלה.

אזי על מנת שלא לקצר את תוחלת חיי המעבד, ועל מנת למנוע בדיוק את שתארת אתה מעלה,

בחרתי כאמור לעיל בתדר עבודה כזה, שהוא בטוח ויציב ואשר ניתן להשגה בהגדרות היצרן הדיפולטיות.

אצלי המערכת סיימה נכון ליוני 2013 שנתיים על הכביש ועד כה יציבה לחלוטין.

המלצה:

יש לבצע "ללא תוספות מתח" מעבר למה "שהמערכת עושה אוטומטית על בסיס הגדרות היצרן".

כך ניתן להגיע לפסגת קצה היכולת של המעבד בהגדרות יצרן שאינן מקצרות את תוחלת חייו.

נקודת השחיקה במעבדי סנדי 32NM היא 1.375V - מעל המתח הזה אתה שוחק את המעבד מהר מאוד. עוד דרך למנוע שחיקה היא להשתמש בOffset V (או dynamic vcore) וככה כשהמחשב במנוחה המעבד על 1.6GHZ במתח של 1V.

:xyxthumbs: מצטרף - כך אני עובד, ויתרה על כך ב- offset גם אינני מוסיף מתח בכלל.

בתדר מנוחה = 1600mhz, המתח הדיפולטי (אצלי) הוא מתחת ל- 1v ועומד על 0.966v

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר נכנסו לOC, אז הגדלת תדר שעון מגדילה את צריכת הספק דינאמית שהשעון כל פעם דוחף בתוך הצ'יפ.

מי שכבר מגדיל מתח (מה שמגדיל את צריכת ההספק הדינאמית והסטאטית) בשביל להגיע לתדר שעון עוד יותר גבוה, שעוד יותר מגדיל את צריכת ההספק.

בעיקרון תדר שלא גורם לצ'יפ לעבור את המעטפת התרמית אליה תוכנן, לא אמור לגרום נזק. אם הוא עובר, אפילו שיש לכם "מפלצתי" לא בהכרח הצ'יפ יוכל לעמוד בכך מעצם היותו לא מתוכנן לפיזור חום כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...