המלצה למקלדת מכנית - תקציב עד 650 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למקלדת מכנית - תקציב עד 650

Roy.T

Recommended Posts

שלום לכולם,

לאחר שהגעתי להחלטה להחליף את המקלדת הקיימת שלי, שהיא לא רעה בעצמה אבל היעדר

מקשי המקרו ומאחר ומדובר במקשים שטוחים לא הכי נוחה לי אישית להקלדה. זה גם קשור איכשהו

לצורת הישיבה שלי, לצורך העניין אני משתמש במקלדת פשוטה וזולה יותר שנוחה לי להקלדה בהרבה.

לאחר ריפרוף של כמה ימים הגעתי למסקנה ששווה להשקיע במקלדת מכנית איכותית במקום

מקלדת ממברנה שגם ככה תעלה לי סביב ה-400 שקלים מאחר ואני זקוק למקשי מקרו יעודיים ותאורה אחורית

מאחר ואני נוהג ואוהב לשבת הרבה בחדר חשוך, למרות שאני מקליד בצורה עיוורת למדי אני אוהב שהאופציה קיימת.

עברית במקלדת זה משהו שהרבה פחות קריטי בשבילי, אפשרי, אבל לא חובה.

הכיוון הוא מקלדת שתיהיה שקטה כמה שיותר ביחס למקלדת מכנית, בלי התעסקות נוספת, ושלא יקח לי זמן רב

להתרגל ולהתאים עצמי אליה.

לאחר ששמעתי מספר מקלדות בפעולה וקראתי על סוגי הסוויצ'ים השונים גיבשתי דעה ללכת על סוויץ' לינארי(?) שחור

או חום, אישית אין לי איפה להרגיש כל סוויץ' בפעולה, אבל נראה לי שאחד משני האופציות הללו יעבוד ויהיה הקרוב

ביותר למה שאני מחפש.

אני נוטה יותר לכיוון השחור מכיוון ששקט יותר ולא בא לי לאחר תקופת שימוש ממושכת להתעצבן מרעש הטיקטוקים,

בנוסף לזה שאני חושב שאני יעדיף מקלדת עם מקשים קשיחים יותר מרכים.

לצורך העניין הקשיחות של מקלדות סטנדרטיות אם זה טיפה יותר או פחות לא משמעותית לי.

כמו שציינתי לפני, אני מחפש מקלדת שכוללת תאורה אחורית, מקשי מאקרו וכנראה סוויץ' שחור, אם כי

דעות נוספות לגבי העניין יתקבלו בברכה,

הזמנה מחו"ל אם כדאי היא אופציה למרות שהייתי מעדיף לרכוש אותה פה בארץ.

תודה מראש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

Logitech G710+ או Corsair Vengeance K90 - שתיהן מקלדות גיימינג מכניות מצויינות עם תאורה ומקשי מאקרו.

ללוג'יטק יש סוויצ'ים חומים ול-K90 סוויצ'ים אדומים. אם יתנו לך לנסות אותן בחנות, תוכל לראות איזה סוויצ'ים יותר מתאימים לך.

במקרה הכי גרוע שלא יתנו לך לנסות באף חנות, אתה יכול להזמין קיט מ-WASD ולהתנסות בסוויצ'ים לפני שאתה משקיע מאות שקלים במקלדת ואז מגלה שהסוויצ'ים לא מתאימים לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, ה-CM היא פחות או יותר האופציה היחידה שראיתי שכוללת מקשי מקרו ותאורה עם סוויצ'ים שחורים, ופחות

או יותר מה שאני מחפש רק שהעיצוב שלה לא הכי לטעמי ואני לא בטוח לגבי מקלדת שמיוצרת ע"י CM. או TT לצורך העניין..

אני לא בטוח כמובן בכלום מהנאמר ואין לי דעות קדומות כלל, אני פשוט עובד שנים רבות עם היצרניות הוותיקות והמוכרות

שבתחום וזה מה שאני מכיר. כמובן שאני יעבור על מספר ביקורות ברשת ברגע שיהיה יותר סגור על משהו.

העניין עם האדומים זה שהקליק שלהם די עיצבן אותי, גם לפי מה שקראתי הם מהרכים ביותר וצריך להתרגל לעבודה איתם.

הייתי מעדיף ללכת על משהו יותר "בטוח" שיתאים למרבית האנשים, הבנתי שאני אקבל את זה מסוויצ'ים חומים, העניין שהם

לא שקטים כמו השחורים, זה שהשחורים מעט קשיחים יותר נראה לי כמו עניין זניח למדי, בכל זאת כפי שאני רואה

את זה אלו "כולה" מקשים, כמה קשיחים הם יכולים כבר להיות (משהו שאני מניח אין לי באמת ניסיון עם זה). עם זאת מקשים רכים בצורה מוגזמת דווקא כן נשמע לי כמו משהו שיכול להיות בעייתי במידה מסויימת..

Splashy, מניסיון שלך ואם נשים לרגע בצד את עניין הרעש, מה תיהיה הבחירה הנורמטיבית לגבי

מרבית האנשים בכללי לדעתך? ואם כן נתייחס לרעש, בזמן גיימינג כל הקליקים הללו לא היו מטרד מציק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי את הסרטון הזה שדי הטריד אותי לגבי החומים:

אני חושב על זמן גיימינג שאני משתמש במקלדת הזו וזה נשמע כמו משהו שיהיה קשה להתעלם ממנו.

למרות שסביר להניח שבזמן גיימינג הלחיצות יותר עדינות ופחות נשמעות לא כך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החומים הם בין האדומים לכחולים

הם נותנים לך "פידבק" בכל לחיצה אבל בלי הרעש הנלווה כמו בכחולים

זאת הסיבה שהם מתאימים גם להקלדה וגם לגיימינג, בסרטון הרעש שאתה שומע הוא לא של הסוויצ'ים, הוא של המקשים שפוגעים בתחתית המקלדת, זה קיים בכל המקלדות המכניות בשוק ואפשר לפתור את זה בעזרת o-rings פשוטות, שאלה מן טבעות גומי שבולמות את המקש לפני שהוא מגיע לתחתית.

ד"א האדומים והשחורים הם כמעט אותו דבר, רק שהאדומים קצת יותר "רכים" (45ג' לעומת 60ג' בשחורים).

קח בחשבון שלרוב האנשים שעוברים ממקלדת ממברנה למקלדת מכנית לוקח פרק זמן הסתגלות מסוים.. לי אישית לקח בין שבועיים לשלוש להתרגל לסוויצ'ים האדומים ב-K90, אבל אחרי שמתרגלים כבר אי אפשר להקליד שוב על מקלדת "רגילה".. מהירות ההקלדה והנוחות עולות בכמה דרגות ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיף לשמוע :xyxthumbs:

אז בסופו של דבר אני יכול להיות רגוע עם הבחירה בלוג'יטק G710+ לשימושי הקלדה מרובה וגיימינג?

אני די מרוצה מהמוצרים שלהם ויש לי ניסיון רב ומעולה איתם לרוב. אם כי זה לא הגורם שיכריע בסופו של דבר..

המקלדת של CM עם הסוויצ' השחור הייתה האופציה המובילה עד עכשיו אבל יש לי בעיה קצת עם התאורה האדומה

והעיצוב שלה. הלוג'יטק די יושבת לי בול מהבחינה הזו. זו גם המקלדת שהכי תפסה לי את העין יחד עם ה-K90, אך ירדתי

ממנה בגלל שמדובר בסוויצ'ים אדומים שלפי דעתי פחות יתאימו לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ישנם משחקים כמו טומבריידר שלא חסכו שם בלחיצות מהירות, קליקיות כמו של החומים אולי לא תשמע אם תשב עם , אך

שאר שוכני הבית ישמעו אף ישמעו..

שימו לב שהוא לא לוחץ בחוזקה על המקשים כדי להגיע לסוף המהלך כמו בעת משחק, זה אומר שהצליל ששמעת הוא נטו של

הקליק..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי את הקליפ הזה שבמקרה היתה ברשותי מקלדת ה- G15 שמופיעה שם וגם גרסתה הקודמת ככה

שאני מכיר את התחושה והצליל שלה מעולה, וכמו שזה נשמע ההבדל לא כזה נורא בגדול, לגבי גיימינג אני לוקח

בחשבון שהלחיצות הן עדינות בהרבה מהקלדה, ועם זאת אני מקווה למזעור נוסף של הרעש.

בכל מקרה חשוב לציין שאני חושש שהרעש בהקלדה ובזמן משחק יטריד אותי, ואותי בלבד.

אני אף פעם לא משחק עם ורעש הרקע גובר בהרבה על רעש הטיקטוקים מרחוק (לי זה יכול אולי להציק עם זאת)

אני גם לא נוהג לשחק כלל בשעות לילה מאוחרות. לרוב (אם לא תמיד) בשעות אחר הצהריים\ערב ומשתדל שזה יהיה בזמן

שהחברה בעבודה\מחוץ לבית ככה שגם פה אין בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה לדעתך?

לוג'יטק G710+ או CM Storm Triger?

נגיד ואני הולך על הסוויצ'ים החומים שכמו שזה נראה לאחר קריאה מרובה יתאימו לכל השימושים בצורה טובה, ואני

רוצה להשתיק את הרעש במעט איפה אני קונה את ה-O RINGS האלו? ההוספה שלהם במקלדת הזו של לוגי'טק אפשרית?

בגדול אני פשוט שולף את הכפתור, מוסיף את הטבעת ומחזיר?

[h=1][/h]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוג'יטק נראת הרבה יותר טוב ותוכל להשתיק עוד את הרעש עם O RINGS ...

הנה קישור לאורינגים, אני הזמנתי את הכחולים:

http://www.wasdkeyboards.com/index.php/products/keyboard-accessories-2.html

שלפתי אותם עם היד ללא שולף מיוחד, הראשון קצת מחליק אחרי זה זה יותר קל, חשוב למשוך בצורה ישרה למעלה ולהפעיל לחץ שווה במשיכה

על כל האצבעות שמושכות את המקש, כבר ראיתי כאלו ששברו את הסוויץ', אל דאגה מקסימום תקפוץ אלי ונחליף אחד..:lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...