שרשור התוכנות המעצבנות ביותר - עמוד 7 - תוכנה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרשור התוכנות המעצבנות ביותר

Zeev86

Recommended Posts

• תגובות 124
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כל מערכת לינוקס נורמלית ( = לא אובונטו) שואלת אם אתה רוצה להתקין boot loader ב MBR או לא - בדרך כלל השאלה האחרונה בהתקנה לפניי ה reboot

לאובונטו יש נטייה "להחליט בשבילך בלי לשאול" ולכן אני לא בהכרח מצפה שלאובונטו יש אפשרות כזאת, בכל מקרה אם הם לא הוסיפו שם משהוא מתוחכם מידי זה אמור להסתדר על ידיי שינוי מקום ההתקנה של ה grub ראה כאן

ובכלל, אני מסכים שגם לאובונטו וגם ל grub (בגרסה ה 2 שלו) יש מקומות שמורים ברשימת התוכנות המעצבנות, אבל לכל 1 מהם על דברים שונים ולא בגלל התופעה שאתה מתאר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Ubuntu שואלת בהתקנה, היא לא שואלת בעדכון.

יותר מזה - גם אם בהתקנה שמת את הגרוב במחיצה ( ולא בבוט לואדר) בעדכון הבא היא פשוט תדחף אותו בכח לבוט לואדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה ש GRUB לא יכתוב בMBR אז תסיר אותו... אם יש לך דרך אחרת לעלות את היא תעלה יופי גם בלעדיו (כמו שאפשר דרכו להעלות חלונות)

למה GRUB פיגור? הוא גמיש, קונפיגורבילי ועם אינספור תכונות שמתאימות לא רק לPC ולא רק לדיסקים "רגילים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך להסיר אותו, תעשה grub-install למחיצה ושהמערכת תעדכן אותו שם כמה שבא לה - והוא לא ייגע ב MBR

יש בעיה אם זה כמו ש ag43 אומר, שהמערכת מעבירה את ה grub ל MBR בכל זאת על דעת עצמה, ומאובונטו ניתן בהחלט לצפות שתעשה דברים כאלה

אני בהחלט שם את ו grub ברשימה הזאת, את grub (גרסה 2 בלבד) על זה שקבצי הקונפיגורציה שלו מסובכים ברמות והוא גם לא כל כךל בנוי לעריכה ידנית (הסיבה למה העפתי אותו והיו אני משתמש אם syslinux - הרבה יותר טוב)

ואם כבר הייתי מוסיף גם את systemd - גם אותו על זה שהוא לא בנוי לעריכה ידנית אלא רק אם הכלים המיוחדים שלו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה ש GRUB לא יכתוב בMBR אז תסיר אותו... אם יש לך דרך אחרת לעלות את היא תעלה יופי גם בלעדיו (כמו שאפשר דרכו להעלות חלונות)

למה GRUB פיגור? הוא גמיש, קונפיגורבילי ועם אינספור תכונות שמתאימות לא רק לPC ולא רק לדיסקים "רגילים".

יש לו קטע הזוי שמערכת ברירת המחדל שנטענת מוגדרת לפי מספר השורה שלה(?!) וכל עדכון שמוסיף שורה לגרוב שובר לך את בחירת ברירת המחדל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לו קטע הזוי אחר והוא שקובץ ההגדרות שלו נראה כמו סקריפט bash אימתני ולא כמו קובץ הגדרות פשוט + מגיע אם כלי "חכם" שעושה פעולות "חכמות" כלשהן על הקובץ כחלק מפרוצדורת העדכון שלו (וזה לא באובונטו, זה ב Arch שאמורה להיות מערכת "ידנית" לחלוטין). לא מתאים לי - אני רוצה קובץ conf קטן ופשוט שאני יכול לערוך אם עורך טקסט ובלי כלים חכמים שיתווכו בינינו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקובץ המסובך הזה הוא ה conf, ואם זה לא מספיק כתובים בו UUID-ים של המחיצות הקיימות באיזה 10 מקומות - משנה UUID לך תתקן אותו אם sed

ככה לא בונים דברים ביוניקס

כנל systemd - נראה כמו proof of concept שמישהוא כתב והאידיוטים מכל ההפצות קפצו על זה כיאלו שהוא טוב יותר מ sysvinit

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[quote name=

]grub.cfg is compiled from the file /etc/default/grub and scripts found in the /etc/grub.d/ directory with the grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg command. Therefore you should never edit the file manually. Instead, edit the related source files under /etc/grub.d/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...