שימוש בקו טלפון להעברת אינטרנט - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שימוש בקו טלפון להעברת אינטרנט

הדוד משה

Recommended Posts

יש מחשב נייח בממ"ד ואני רוצה להעביר אליו קווי. יש חיבור טלפון בחדר, וגם ליד הנתב יש חיבור כזה. מדובר בשקע טלפון בריטי ולא RJ11, תשאלו את למה... אני חושב שברוב הארץ זה ככה.

320px-British_Telephone_connector.jpg

בעיקרון יש שני שקעים, אחד בשימוש כטלפון ואחד שאיננו. חשבתי לחבר לאחד מהם שכנראה אינו בשימוש אל הנתב, ובצד השני את המחשב, וכל זה עם מתאמי את'רנט-טלפון, או משהו בסגנון.

שאלותי-

1. האם זוג מתאמים פשוט יעשה את העבודה, או שעלי לעשות לכבלים?

2. יש סיבה כלשהי שזה לא יעבוד?

3. האם העובדה שהוט דחפו את כבל הטלפון מהמודם מתחת לשקע לא אמורה להפריע איכשהו?

תודה רבה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם זכרוני אינו מטעה אותי (ימי networking essentials העליזים) אתה יכול להעביר על קו טלפון אתרנט - ברמה של כבל בקטגוריה 3 - אאלט אתה תוכל להעביר משהו בסגנון 10 מגהביט. אל תשכח כבל - cat 5 הוא כבל ברמה אחרת לגמרי מכבלי טלפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

... אין צפי להפרעות ורעשים בקו, נכון?

כבל בקטגוריה 5 הוא גם מסוכך - ולכן הוא הרבה פחות "רגיש" - אבל באופן כללי - אם באותו צינורית שבה עובר הכבל לא עוברים כבלים אחרים (לרבות חשמל) הסיכוי להפרעות קטן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר במתאם נטו

מחברים את שניהם לקו הטלפון.

יש חלק שצריך ללחוץ על כפתור בשני הצדדים כדי שיסתנכרנו, אבל רוב החדשים מוצאים אוטומטית את ההתקן השני.

אחרי זה פשוט מחברים לכל התקן כבל קצר עד המחשב/נתב/התקן שרוצים לחבר.

אם אתה קונה נקודת גישה אלחוטית אז גם נכנסים אליה להגדיר אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתאם פסיבי זאת קצת בעיה

כבל מינימאלי דורש 2 זוגות שזורים

לעומת זאת טלפון דורש זוג אחד.

תשלוף את השקע טלפון ותראה אם יש 4 גידים הניתנים לשימוש.

בכל מקרה מכיוון שהטלפון לא רץ על זוגות שזורים, יהיו הפרעות ותוכל להעביר תקשורת רק לטווח קצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי לנסות לא תדע, זה מאוד תלוי בהפרעות שיש באיזור.

הרעיון של גידים שזורים מיועד לנטרל הפרעות מהסביבה.

בכל מקרה קודם תבדוק גם גידים יש בכל שאתה רוצה לחבר דרכו, אם אין 4 אז אי אפשר לעבוד איתו.

אחרי זה תבדוקק אם הוא ישיר מנקודה לנקודה, אם העבירו אותו דרך ארון תקשורת. הדרך ארוכה בהרבה.

אם כן אז תנסה להרכיב שקע RJ45 בכל צד.

תמיד יש אפשרות לשלוף את הכבל שלא בשימוש מהקיר, ובמקומו להשחיל כבל .

במקרה וזה מתאים לך, אז כשאתה מושך את הכבל הראשון תקשור לקצה שלו חוט משיכה, ואז קושרים את הכבל לחוט משיכה ומשחילים אותו בצינור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת בעייתי עבורי להחליף את השקע ל-RJ45 כי- 1. זה שקע כפול שצד אחד שלו בשימוש טלפוני (ככה נראה גם השקע בממ"ד) ו-2. אין לי שקע כזה פה.

אני בהחלט הולך לפתוח את השקע ולברר אילו כבלים שמו שם. לפי סוג החיבור יש בדיוק 4 גידים, בכל זאת נראה שהם קיימים בשטח.

תודה על העזרה עד כה!

אגב, הפתרון האקטיבי עובד טוב? איך הוא נמנע מרעשים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה תמונה מאולתרת של החיבור:

fzkttYk.jpg

הכבל המעוך שיוצא מחוץ לבית השקע הוא כבל הטלפון המחובר למודם. נראה שהוא מחובר לשני השקעים, אך ניתן לסדר בקלות שלא :sheikhHessam:

השאלה היא האם אתם חושבים שהכבל שבקיר יעשה את העבודה? יש לו אותם גידים של כבל את'רנט (4 כבלים צבעוניים, 4 לבנים). כולם דרושים להעברת , או רק חלק כך שאוכל להמשיך להשתמש בטלפון הקווי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחיבור רגיל דורשים 4 הגידים

במקרה שאתה יכול להשתמש בהם, אז תתפוס אותם בקורונה.

ותיקח כבל , תתפוס גם 4 גידים באותה קורונה.(המתאימים לפי התקן)

בצד השני של הכבל תוכל לשים שקע או תקע מתאים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...