האם מיקרוסופט (חושבים שאנחנו) מטומטמים? - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם מיקרוסופט (חושבים שאנחנו) מטומטמים?

ag43

Recommended Posts

הבעיה העיקרית שלי עם הSTART החדש, שחסרים בו הרבה דברים שהייתי רוצה שיהיו.

אם יכניסו אפשרויות לPOWER USERS ויהפכו את הSTART MENU לסביבה שיכולה להיות מצד אחד מאוד פשוטה, ומצד שני עשירה באפשרויות, אני עלול אפילו לאהוב את הSTART החדש.

מבחינה וויזואלית למשל, תארו לעצמכם שלSTART יהיו כמה מצבים.

מצב אחד רגיל בו נוח לארגן דברים.

מצב שני שאפשר לקבוע בלחיצת כפתור, יעלה את הSTART מסביב לעיגול בו עדיין תראו הDESKTOP וכל מה שעליו.

יש כל כך הרבה רעיונות טובים.

ומיקרוסופט פשוט מאכזבים עם יצירה דלה ומגבילה.

כן האנשים שעובדים במיקרוסופט מטומטמים.

לפחות אלו שאחראים על עיצוב הממשק והפונקציות שבו.

0 יצירתיות.

תשומת לב מאוד סלקטיבית לפרטים.

התעלמות מוחלטת ממאפיינים שונים במערכת שצריכים שיפור.

מוינדוס XP(שכבר שם ציפיתי לפונקציה הזאת) ועד עכשיו אין לי אופציה להגדיר שהוינדוס לא יעתיק יותר מקובץ אחד בו זמנית מתוך ואל כונן בו כבר מתבצעת פעולת משתמש.

בוינדוס 8 יצרו חלון שמרכז את כל פעולות העתקה הידניות של המשתמש, ונתנו אפשרות לעצור ולהמשיך כל אחת מהם.

YAY למה לקח 15 שנה? למה כל כך מעט מדי מאוחר מדי?

כל כך קשה ליצור הגדרה שאוטומטית עוצרת את כל הפעולות הנוספות עד שהפעולה הקודמת תסתיים??

לפחות זה.

ואם כבר מתייחסים לנושא, אפשר לעשות שהוא יעצור רק פעולות קבצים ידניות שמתנגשות עם פעילות כונן של פעולות קבצים ידניות אחרות.

כך שאם יש לי 4 כוננים פיזים, ואני מעתיק מA לB ומ C לD שניהם יעבדו בו זמנית, אבל אם אני תוך כדי מוסיף פעולה מB לE אז הוא ישים אותה בPAUSE עד שהכונן יתפנה מהפעולה המתנגשת.

וכמובן רק כשמדובר בהרדיסקים, ולא בSSD שם אין שום בעיה עם ראשים ופרגמנטציה.

פשוט ויעיל, קל להבנה, קל לביצוע.

אני מוכן להתערב איתכם שהאנשים האחראים על הנושא במיקרוסופט מעולם לא חשבו על זה, מעולם לא שמעו על זה, וגם אם כן זה מעניין להם את התחת כי יש להם דברים חשובים יותר לעבוד עליהם, כמו כפתור SHUTDOWN שקשה להגיע אליו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 162
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אחד הדברים שהכי מדאיגים אותי בוינדוס 8 זה חוסר האפשרות להתקין באופן עצמאי.

נכון להיום בשביל להתקין אתם תלויים בחנות של מיקרוסופט שקובעת בשבילכם איזה מותר להתקין ואיזה אסורות.

זה לגמרי שולל את הפתיחות והחופש של מחשבים אישיים להחליט מה הם בוחרים להתקין ולעשות איתו.

אז נכון שעדיין אפשר להתקין תוכנות רגילות דרך הדסקטופ אבל לפי מה שאני רואה, מייקרוסופט באים במגמה לצמצם את השימוש בדסקטופ ובהמשך אולי להעלים אותו לגמרי.

מגמה מאוד מדאיגה של מייקרוסופט, וטוב שיש אלטרנטיבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צפיתי עכשיו בסרטון מתחילת הדיון (לא יודע למה בזבזתי עליו את הזמן)

האופן שבו הוא מציג עובדות כמו "אפשר לבחור מתוך מגוון גדול של צבעים" וכן "אפשר לפתוח אפילו ארבעה תוכנות זו לצד זו", נתן לי את ההרגשה כאילו הוא מציג את וינדוס 3.1 בפעם הראשונה, מה שאולי לא מפתיע בהתחשב בדמיון בשם הגירסה.

אז, האם מטומטמים? לא יודע, אבל לפי הסרטון אין לי ספק שהם חושבים שאנחנו מטומטמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שהבעיה של מייקרוסופט מתחילה מזה שהם ניסו להעתיק מהרעיון של הגן הסגור של בשיא ההצלחה שלהם לפני שלוש שנים.

אני די בטוח שאם הם היו מתחילים בפיתוח היום, הם היו מבינים שהמתחרה האמיתי שלהם היא והאנדואיד, והיו יוצרים משהו קצת יותר פתוח שעובד עם המשתמשים ולא נגדם.

לדעתי ווינדואוס 8 זו שירת הברבור שלהם, אבל את זה רק ימים יגידו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האופן שבו הוא מציג עובדות כמו "אפשר לבחור מתוך מגוון גדול של צבעים" וכן "אפשר לפתוח אפילו ארבעה תוכנות זו לצד זו", נתן לי את ההרגשה כאילו הוא מציג את וינדוס 3.1 בפעם הראשונה, מה שאולי לא מפתיע בהתחשב בדמיון בשם הגירסה.
על מה בדיוק רצית שהוא ידבר? על שיפורים במודל הדרייברים? על האצת תהליכים בקרנל?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו לא שאלה של על מה הוא ידבר, אלא האופן שבו הוא הציג בגאווה יכולות "חדשות" מהסוג שמובן באליו במערכת הפעלה שולחנית, כאילו זו תגלית המאה, במקום להתבייש בעובדה שזה לא היה ככה קודם ולתקן את זה בלי רעש וצלצולים. אלו סוג של תכונות שהיית רוצה להציג עם מערכת הוינדוס הראשונה, אבל בהצגת וינדוס 7 למשל לא היית מנפנף בעובדה שאפשר לשנות את צבע החלון או להשתמש בכמה תוכנות במקביל, זה אמור להיות מובן מאליו.

מה שהם עושים מרגיש כמו סוג של "שיטת העז" - בואו ניתן להם הרבה פחות אופציות, ואז נוסיף חלק בחזרה ונציג את זה כאילו זה חדש, וכולים יהיו מרוצים עד הגג.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מתחיל לדבר שטויות.

כל חברה תציג כל מוצר/תכונה שלו בגאווה עצומה כאילו זה דבר שמעולם לא נראה.

מה אתה באמת מצפה שהוא יגיד "טוב, אז הוספנו אפשרות להוסיף רקע למסך הLog In, שזה נחמד וחבל שלא הוספנו את זה קודם"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאמין שאתה יכול להבין את ההבדל בין הצגת תכונה שלא היתה במוצר שלך מעולם (גם אם היתה צריכה להיות מזמן), לבין תכונה שהיתה במוצר שלך קודם והסרת אותה בגרסה האחרונה (תוך נסיון לשכנע את כולם ש"יותר טוב ככה") ועכשיו בגרסה החדשה אתה מציג את אותה תכונה כחדשה לגמרי בקול תרועה רמה.

אתה מתחיל לדבר שטויות.

מה אתה באמת מצפה שהוא יגיד "טוב, אז הוספנו אפשרות להוסיף רקע למסך הLog In, שזה נחמד וחבל שלא הוספנו את זה קודם"?

לא, אני מצפה שהוא ישתוק, בדיוק כפי שהוא שתק לגבי כפתור ההתחל החוזר ולא הציג אותו כחידוש מהפכני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי ההיגיון שלך, אפשר לסגור כל דיון בפורום שאינו בקשת עזרה.

אם אנשים מדברים על זה, סימן שזה מעניין אותם, וזכותם לדבר על זה, ואין עם זה בעיה. בשביל זה יש פורום. מי שדיון מסויים לא מעניין אותו, לא חייב לקרוא.

ואגב, גם על מזג האוויר פותחים דיונים כשזה מעניין מספיק - למשל, נפתח דיון על השלג כשהיה, וגם על ההצפות כמדומני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שיש אלטרנטיבה, קוראים לה וינדוס 7. אין שום סיבה שמי שרוצה לא יוכל להשתמש בה עוד הרבה שנים (כפי שXP מצליחה להחזיק בנתח שוק מכובד גם אחרי יותר מ11 שנה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתור מערכת הפעלה, 8 עדיפה על 7. בדברים רבים היתרון שלה על 7 גדול מאשר היתרון של 7 על .

כל התלונות שנשמעות על 8 נובעות הן על הממשק החדש. אבל כמו שכבר נאמר כאן - לחברה יש חזון והיא רוצה לדחוף אותו. גם אני לא התלהבתי ממנו בפעם הראשונה שראיתי אותו, אבל נראה שהשינויים האחרונים מאפשרים להשתמש בו בצורה סבירה גם למי שרגיל לממשק הישן של תפריט ההתחלה. אז לדעתי, רוב התלונות כרגע הן מעט קטנוניות.

לעומת המתלוננים, יש שרואים ש הממשק החדש הרבה יותר נוח מהישן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...