פרוייקט מדפסת תלת מימד (עדכון: 13/05/15 עמוד 7 - הרכבת ציר X ו Z) - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט מדפסת תלת מימד (עדכון: 13/05/15 עמוד 7 - הרכבת ציר X ו Z)

Arik.G

Recommended Posts

פרוייקט מרשים, כל הכבוד! באמת תחום מרתק, יש סיכוי שבסוף הפרוייקט תעלה כמה סרטוני Time-lapse של הדפסות ותכתוב רשימה מלאה של חומרים ועלויות? (דברים שלא עלו לך מן הסתם לא, אבל אם יש הערכות זה גם טוב, שנדע כמה צריך להשקיע כדי לשכפל את ההצלחה שלך :) )

דוגמה לסרטון כזה

וגם איך אתה הולך להתמודד עם נושא חומרי הגלם?

הבנתי שמוכרים סלילים כמו ראשי דיו, וכאלה מוכנים מראש עולים בין 50 ל-450 שקל לקילוגרם, אתה מתאים את המדפסת לסוג מסוים מראש? יש תקן קבוע? או שאתה גם מתכנן לבנות Plastic Extruder משלך בסוף הדרך? :silly:

הרבה בהצלחה ותמשיך לעדכן

שי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה על התגובות. :kiss:

רשימת העלויות לבינתיים:

V Groove bearings - 10 pcs = 10$

Arduino Mega Board = 18$

T5 Aluminium Timing pulley + 2M timing belt = 30$

Nema17 stepping mottors - 3 pcs = 25$

כמובן שאם אני בסוף יצליח להגיע למערכת עובדת נעשה סרטונים כאלה גם, עד אז הדרך ארוכה.

לגבי החומרים אני לא ממש דואג, אני יודע שזה לא זול אבל אני גם לא מתכוון לעבור ליצור המוני, זה בעיקר בשביל הכיף שבבניה והאתגר.

ברגע שאני יגיע לשלב של האקסטרודר אני כבר יחליט על סוג החומר שבו נדפיס.

כרגע אני שמתי עין על אקסטרודר מוכן:

http://www.ebay.com/itm/New-0-4mm-Nozzle-Extruder-Print-Head-for-3D-Printer-free-shipping-W-tracking-/321110804409?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ac3b207b9

בתור התחלה יתן תוצאה טובה אני מקווה. צריך לחקור אחרי זה את עניים האקסטרודר.

בקרוב עדכונים!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון קצרצר:

עשיתי בדיקה לסידור הציר Y כדי לדעת מידות של המוטות אלומיניום שאני צריך ואת הזויות להתקנה של המנוע:

מקווה שברור מה אני מתכוון לעשות. הקורות אלומיניות בין הרוכבים על המסילות זה יהיה ה ציר X.

(כמובן שיהיה חיבור בין הקורות)

IMG_20130719_185036.jpg

המסילות ארוכות מהשלד אבל בגלל הקושי להשיג את המסילות האלה אין לי לב לקצר אותן בכלל, אני ישאיר אותן באורך כזה, שיבלטו טיפה.

IMG_20130719_185059.jpg

IMG_20130719_185044.jpg

מקווה שיום ראשון יהיה לי זמן לנסוע למחסן מתכות להביא מוטות 40*10 מ"מ באורכים המתאימים כדי לסיים את הציר Y.

בנוסף הזמנתי רצועות טיימינג מהסוג הנכון GT2 שהBacklash בהן קטן יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

היום הגיעה הרצועת טיימינג מהסוג שאני צריך GT2, והבנתי מה ההבדלים בינהם כשראיתי את שתי הרצועות:

IMG_20130804_140538.jpg

IMG_20130804_140604.jpg

כמו שאתם רואים השיניים הרבה הרבה יותר קטנות וצפופות. וגם הפרופיל שלהן הוא משולש ולא מרובע, כל זה מקטים את הבאקלאש

מאוד.

הרצועה הלבנה T5 כנרה יותר מתאימה להנעה של עומסים כבדים הרבה יותר ששם לא נדרש דיוק רב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...

יש עיכוב קטן לפרוייקט, במקביל התחיל לי פרוייקט לא קטן שכרגע גוזל ממני את כל הזמן.

IMG-20130627-WA0001.jpg

במקביל אני גם משדרג את עצמי בכמה כלי עבודה שיקלו עלי בחיתוך האלומיניום, בהמשך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשעה טובה תתחזד על הפרויקט החדש דנדש והרבה אושר ושמחה ממנו! :xyxthumbs:

אהבתי לראות את הבניה של המדפסת 3D. אני בונה על אחת כזו ועל קיט מוכן, הבעיה היא שהמחירים לא מספקים יחס עלות-תועלת משתלם והשטח הדפסה סביר 12*12*12. בהרכבה עצמית מאפס ניתן לשחק עם זה. כמובן שהסיכונים בהתאם....

טוב לראות אותך שוב ע"ג הפורומים! :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...

הפרוייקט לא נשכח ולא ננטש, האישה חוזרת לעבוד והילדה הולכת למעון אז יהיה לי הרבה זמן פנוי.

הוזמן אקסטרודר (Extruder) ורצועות טיימינג לשני הצירים הנותרים (X,Z) מקווה שיגיעו בקרוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכל

אני רוצה לקנות מכונה 3020 CNC .

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-New-USB-port-3020-ball-screw-CNC-Router-CNC-3020B-240w-spindle-cnc-engraving/1460252350.html

אנא עזרו.

כמה לשלם מכס.

לחייב אישור דרוש מהמס.

האם אני צריך להיות קובץ מס.

מה אני להייב הבאה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע להגיד לך לגבי מיסים ואישורים, אבל אני רק יכול להגיד שאני בשוק מהמחיר.

לי עלה יותר מזה לבנות את המכונה שלי. אומנם יש לי מרחק תנועה גדול יותר מזה (בערך 470*270*100) אבל עדיין מדהים אותי המחיר הזה שבו מקבלים גם spindle (צעצוע של 240W, אבל חזק יותר מהדרמל שבו אני משתמש).

בהצלחה.

האם אתה משלב גם משטח מחומם או מה שזה לא יהיה ?

מה עם השארת פתח להסבה לכרסומת cnc? זה מסתכם בגדול בהחלפת האקטרודר בספינדל כלשהוא.

לא רק. אל תשכח שהכוחות שפועלים על כרסומת הם הרבה יותר גדולים מאשר . צריך שם רצועות\ברגים\מיסבים\מנועים הרבה יותר חזקים מאשר עבור . extruded שוקל כמעט כלום, אבל כשצריך לדחוף spindle שמכרסם חומר, צריך קשיחות וכח גדולים הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...