פרוייקט מדפסת תלת מימד (עדכון: 13/05/15 עמוד 7 - הרכבת ציר X ו Z) - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט מדפסת תלת מימד (עדכון: 13/05/15 עמוד 7 - הרכבת ציר X ו Z)

Arik.G

Recommended Posts

אחרי הרבה שנים שלא היתי פעיל בפורום החלטתי לנער את הכורי עכביש מהדרמל ולחזור עם פרוייקט קטן. כבר המון זמן אני חולם על מכונת CNC בבניה עצמית אבל מה שעצר אותי עד היום זה המכאניקה של מכונה כזאת שזה כולל מסילות ליניאריות בורג כדורי, אני יודע שישנם אלטרנאטיבות לכל אלה בצורת מוט הברגה שמחליף את הבורג הכדורי ומיסבים על פרופיל אלומיניום שמחליפים את המסילות הליניאריות וכ"ו. אבל הביצוע של האלטרנאטיבות האלה צריך להיות מדוייק כדי להשיג תוצאות טובות. בחפירות באינטרנט נתקלתי בפרוייקטים של מדפסות תלת מימד, בעיקר פרוייקט ה RepRap שתופס תאוצה. מכיוון שהמכאניקה של מדפסת תלת מימד ומכונת CNC מאוד דומה החלטתי להתנסות בבניה קודם של מדפסת תלת מימד לפני שאני עובר לדבר האמיתי. כרגע אני נמצא בתהליך הזמנת החלקים. מה שכבר קיבלתי: - מנועי NEMA17 - לוח MEGA. - רצועת טיימינג T5 (רק לאחר ההזמנה הבנתי שאני צריך רצועות GT2 בכדי למזער את ה Backlash. הרצועות הבאות יהיו GT2). במקום המסילות הליניאריות אני ישתמש במיסבי V groove שיחליקו על פרופיל L בצורה דומה: vgroove2.JPG זה המצב לרגע. הפריטים שעוד יוזמנו: - שאר רצועות טיימינג GT2 - לוחות דרייבר למנועים. - לוח קונטרולר למנועים. זה הרכיבים לבינתיים עד שאני יתאפס על המכאניקה של המדפסת והאלקטרוניקה. אם יש כאן מישהו שכבר התנסה עם פרוייקט דומה אני ישמח לעצות להמשך. נ.ב מנהלים, לא שמתי לב שאני בפורום הלא נכון, תעבירו בבקשה ל"יומני פרוייקטים"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
  • תגובות 64
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לא ציפיתי שלא תיהיה אפילו תגובה אחת לנושא כזה.

טוב, בכל אופן עדכון קצר:

הזמנתי מיסבי V groove: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=170998886188

הצלחתי להשיג מסילות ליניאריות קצרות שיתאימו לציר Z ועוד 2 מסילות באורך של 60 ס"מ לציר X\Y.

לצערי אחד מהצירים X או Y אני בכל זאת יצטרך לממש עם המיסבי V.

ברגע שהמסילות יהיו אצלי (צריך ללכת לאסוף אותן) אני יעלה .

יש כבר גם מסגרת למדפסת מפרוייקט ישן שלא התקדם של בניית מארז. אז אני יתשמש בה כשלד חיצוני למדפסת.

IMG_1287.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה פספסתי את הדיון הזה (שלדעתי צריך להיות בפורום יומני פרוייקטים). אני בעבר בניתי כרסומת CNC ופרסמתי לא מעט מידע (שחלק ממנו יכול להועיל אולי גם לך, כמו לדוגמא עניין הדרייברים למנועים). אתה יכול לראות קישור לחלק מהדברים בחתימה שלי.

שיהיה בהצלחה בפרוייקט, זה בהחלט משהו שמקבל המון תשומת לב לאחרונה ואני רואה המון אנשים שבונים מדפסות 3D (אפילו אני שקלתי לא פעם להוסיף ראש כזה לכרסומת שלי מה שיאפשר לי להשתמש בה ככרסומת או כמדפסת 3D).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

קיבלתי את המסילה לציר ה Z :

2013-06-11161442_zpsf791aa56.jpg

כמובן שמסילה ליניארית תיתן תוצאה מדוייק יותר ממיסבי V, במיוחד בצירים שהתנועה חייבת להיות מדוייקת מאוד.

ואני יפשפש בפרוייקט ה CNC שלך Anatoli, תודה.

ביקשתי להעביר את האשכול לפורום הנכון אבל לא נראה לי שיש מנהל בפורום הזה בכלל? :undecided:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

היום קיבלתי עוד שתי מסילות ליניאריות באורך 60 ס"מ. הן ישמשו לציר הY או ה X, עוד לא החלטתי לאיזה מהם.

IMG_20130625_183225_zps68a8089f.jpg

עכשיו מחכה לחבילה עם המיסבי V בכדי להתחיל בבניה. :character0009:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על ההעברה של הדיון לפורום הנכון.

לגבי מחירים אין הרבה מה לפרסם, הכל כמעט מאי ביי אז את כל הרכיבים אפשר למצוא שם.

חוץ מהמסילות הליניאריות שאני לא יכול ממש להגיד מאיפה אני משיג לצערי.

תוכניות אין לי ממש. כשיהיה לי את כל החלקים אז אני יוכל להתחיל לתכנן לפי המידות האמיתיות של החלקים כי כרגע אין לי ממש מושג איך הכל יתחבר. נזרום עם זה כבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פשוט תענוג לראות איך אפשר עם דברים כל כך קטנים (רצועות דקות, מנועים חלשים), להרכיב מכונה. אני זוכר שכשאני בניתי את הכרסומת לא יכולתי להעיז לחשוב על דברים כאלה. המסילות שלי הן מוטות נירוסטה של עד 20ממ (בציר X) וקצת פחות מזה בשאר הצירים (שבהם יש הרבה פחות משקל להניע), המנועים הם NEMA23, אפילו ציר X שמונע על ידי רצועה ולא על ידי בורג הולכה - מונע על ידי רצועה עבה יחסית עם כמה חוטי ברזל בפנים לחיזוק :)

שיהיה לך הרבה בהצלחה בפרוייקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...