sapphire HD7950 Vapor-X - overclocking - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

sapphire HD7950 Vapor-X - overclocking

nec_000

Recommended Posts

מבין HWinfo וGPU-Z למי מהם להאמין בעניין קריאת המתחים / טמפרטורות ?

כי בין מה שמוגר בmsi afterburner לבין מה שמראה הGPUZ והHWinfo אין כמעט קשר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 98
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

GPUZ ו-AB. שתי התוכנות נותנות לך קריאה של הנתונים הרלוונטים לכרטיסי מסך (היות ולזה הן מכוונות). אין שום דבר רע (או שכן, מעולם לא התעמקתי בה) בHWinfo, אבל היא לא מיועדת רק לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מישה למה אתה לא מגדיר לפי המדריך?

נראה שהכרטיס שלך בוער, VRM 94 מעלות

זה המון..

ככה זה שני הכרטיסים אצלי במארז 79 מעלות בליבה ו 90/95 בVRM.

במחשב השני (ללא מארז) כרטיס אחד על 68 בליבה ו81VRM והשני 74בליבה ו79בVRM.

נראה שsapphire פשוט עשו חרא עבודה בקירור הVRM...

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?284705-HD7950\7970-owners-whats-your-VRM-temps-under-max-load-with-Heaven-3.0&p=5165835&viewfull=1#post5165835

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תריצו furmark אם אתם רוצים לבדוק 100% יציבות

3dmark למינהם די קלילים

הרצת furmark איננה בוחנת יציבות, ויתרה על כך, כיום גם כבר לא מחממת את הכרטיס כמו פעם,

זאת היות ושתי היצרניות הן והן , כבר מזמן מבצעות power throttling ברגע שהן מזהות

ש- furmark או OCCT רצות ומעמיסות את הכרטיס.

כיום אלו אינן כלי לבדיקת יציבות, כיוון שישנם תדרים שבהם הכרטיס ירוץ עליהן, בשעה שיהיו שקורסות

באותם תדרים. המבחן המתאים ביותר אלו אותן בדיקות שהבאתי לפניכם בתחילת השרשור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן ספייר עשו חרא של עבודה בקירור ה-vrm היה לי dual x 7970 לפני כמה זמן, תוך שניה ה-vrm היה מטפס.

Furmark חיממה לי את הכרטיס הכי הרבה, 65 מעלות, בחיים הוא לא הגיע למצב הזה.

דרך אגב בעבר לא עבדה לי התוכנה והיום גיליתי שבתצורת crosfirex זה לא עובד אלא אם מופעל ה-open gl שהיה אצלי מבוטל בגלל התוכנה של לוג׳יטק, משום מה לא עובדת או עובדת חלקית כopen gl מופעל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון:

היום החלטתי לבדוק אפשרות הרצה ב- 1150mhz על מתח נמוך יותר מאותם 1.200v שניסיתי תחילה.

הכרטיס מדגם זה מוכן לקבל מתחים במדרגות של 0.006v .

המתח הדיפולטי הוא כאמור 1.169v ומסתבר שכבר מדרגה אחת מעל לכך, קרי במתח 1.175v והכרטיס יציב לחלוטין.

**מתח זה הוא אגב מתח העבודה הדיפולטי של HD7970 המקורי אשר הושק להזכירנו עוד בדצמבר 2011.

תחת לופ ארוך של unigine valey bench 1.0 אשר שם את מעבד ה- GPU בעומס תמידי של 100%,

הטמפרטורה המקסימלית שנצפתה היתה 70 מעלות צלסיוס (תחת פרופיל המאוורר האוטומטי כמובן).

בהמשך אבדוק אפשרות לעבודה בתדרים מעל 1150mhz, אם כי הנני בספק רב האם אפשר לעלות עוד

ולהשאר יציבים, במיוחד באם לא אעלה את המתח ואכן יש לי כוונה שלא להעלותו יותר.

בשביל פרורי שיפור ביצועים אין אני רואה לנכון לקצר את חיי הכרטיס במאומה.

החוכמה היא למצוא את אותה "נקודה קסומה", שבה הכרטיס מחד נותן כ- 97-98% מביצועיו התאורטיים המקסימליים,

ומאידך תוך כדי ריצתו בטמפרטורות סבירות, ברעש סביר ומקובל, במתח נמוך, והעיקר ללא כל פגיעה באורך חיי המוצר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NEC רשמת (תחת פרופיל המאוורר האוטומטי כמובן) אתה עובד עם איזו תוכנה חיצונית כדוגמאת אפטרברנר? כי אם כן ללחוץ על AUTO,

הוא לא הדבר הנכון לעשות, מצטער שאני מתעקש על זה אך באמת כדאי לך לנסות את אפטרברנר בכל הקשור ל-OC וקירור הכרטיס.

1150 למשחקים זה יפה ולא צריך יותר מזה, קשה לי להאמין שתצליח לטפס יותר מדי ללא העלאת מתחים כיוון שה ה-PCB חודל מלהיות יציב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בוקר אור עידן,

לשאלך הנני עובד עם thrixx של sapphire היות והיא גם עושה את העבודה מצוין וגם עובדת טוב יותר עם כרטיסי

saphire מאשר AF של MSI.

למעשה מצאתי כי קיים סדר בו התוכנות עולות ב- startup והוא כדלקמן:

ראשית AF מנסה לעדכן את ההגדרות מצידה, לאחר מכן הדרייבר CCC של מנסה לכתוב, ואחרון כותב thrixx.

לפיכך הגדרות שנכתבות ב AF נדרסות לאחר מכן ע"י התוכנות האחרות שעולות אחריה.

מכאן שלא משנה מה נגדיר, אחרון עולה thrixx ולכן שם נכון לקבוע את ההגדרות הסופיות.

רבים אגב ברשת האינטרנטית דווחו על חוסר הבנה מדוע הגדרות שהם שמו כל הזמן נמחקות לאחר restart למחשב,

אך אלו היו מבינים את סדר עליית האפליקציות היו מבינים מדוע זה קורה ואיך לסדר את זה.

אני משתמש ב- AF רק לצרכי מוניטוריזציה היות וזו התוכנה כך מסתבר, שקוראת הכי נכון את הבקרה של הכרטיס,

מה שתוכנות כדוגמאת GPUZ ו- HWinfo אינן עושות טוב מספיק מסתבר, במיוחד בכל האמור לקריאת מתח נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ש-nec אמר לא נכון. ההגדרות של AB לא נמחקות ע"י שום תוכנה. דבר ראשון, לא צריך לסמן ב-CCC אישור לאוברקלוקינג. כל הגדרה שתעשה ב-AB תישמר ותתקיים אם האופציה לפעולה אוטומטית מופעלת. TRIXX גם לא נותנת אפשרות לשליטה במתחים (למרות שהאופציה קיימת). בנוסף, אין לתוכנה הזו שום דבר על AB - רשמית או לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...