מדידת "הספק"\"תפוקה" של מטען נייד לסלולר - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מדידת "הספק"\"תפוקה" של מטען נייד לסלולר

yoel14

Recommended Posts

שלום,

קניתי את זה לא מזמן :

www.ebay.com/itm/30000mAh-USB-Power-Bank-External-Battery-Charger-iPhone-iPad-Mobile-Devices-/130890148445

ואני רוצה לדעת אם יש דרך למדוד באמת כמה MAH "מכיל" המטען.

כמובן שאני יכול לטעון ולפרוק מכשיר כמה פעמים ולבדוק לפי חלוקה... אבל זו לא דרך רצינית והכי ריאלית :)

האם אפשר למדוד ע"י רב-מודד [מולטימטר, או דרך אמינה אחרת?

תודה!!

5_zps38090751.jpg

כמובן, אם זה לא הפורום הנכון- נא להעביר... לא הייתי בטוח איפה בדיוק לפרסם פוסט זה, תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר פתחתי על זה אשכול לא מזמן.

מה שנאמר בסופו של דבר (אחרי הרבה הסברים טכניים וכו'),

זה שאי אפשר למדוד בלי לקנות מכשיר שעושה את זה,

אבל הכלל אומר 2/3 (השאר מתבזבז על המרות מתחים, חום וכו' וכו' ולא יודע מה עוד..)

מה שאני עשיתי (גם כן לא מדעי במיוחד) זה להטעין את המכשיר שלי,

ולראות אחרי כמה זמן יורד LED (אצלי זה 25%.).

כיוון שעברו 48 דקות, והמכשיר שלי נטען ב1A (למרות שהבטרייה מטעינה ב2A),

הגעתי למסקנה ש25% = 800mAh ומכאן הסוללה מכילה 3200mAh.

הסוללה שלי בכלל אמורה להכין 6000mAh.

אני מניח שיש פה פישול בחישוב (וגם מקווה),

ובהתחשב בזה שהסוללה מטעינה ב2A, והשתמשתי בFast Charge

(מבטל "תוכנתית" את הData בכבל הUSB, אחרת אני מקבל רק 500mAh כי זה מזוהה כUSB),

בטוח מתבזבז פה עוד (וחבל).

סליחה על החפירה ^^"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו, קודם כל תודה!

עשיתי חיפוש ולא מצאתי את הנושא, למרות שלא הייתי סגור באיזה מילות חיפוש להתמקד :)

הממ...

שלי אמור לקחת זמן עד שיפרוק את כולו.. הוא של 30,000 ויש לי 5800, שאני מקווה שיטען דרכו...

הסוללה שלו היא של 1320 MAH אני חושב...

אבל אני אשתדל להטעין רק ממנו בתור התחלה, ואנדב את המטען להטעין לאחותי את האייפון ולאחיין שלי את הטאבלט... ונראה לאן נגיע... [קראתי איפה שהו שמומלץ להטעין את המטען עד הסוף, ולפרוק עד הסוף, איזה כמה מחזורים...]

זו ההזמנה הראשונה שלי מEBAY אז מקווה לאא להתאכזב :0

דוקא לא חשבתי על לטעון "בכח" דרך ה2A במקום דרך ה1A... המטען של הנוקיה שלי נותן בסביבות ה890MAH אז חשבתי שאני צריך בהכרח להזרים לו את ה1A...לא?

לגבי ביטול תכנתי- לא יודע אם אני אדע-איך\אפשרי-מהמכשיר-שלי לעשות זאת... אבל אשמח לדווח על התוצאות, אולי יעזור למישהו.

תודה רבה על המידע :)

נ.ב.

עניין ראשוני שבטיפול עכשיו:

הדגם שהזמנתי [הנ"ל] רשום כJP30000, קיבלתי BU-808, עם מידות קטנות יותר [פיסית, במילימטרים] מאלו שבתיאור המוצר, אך רשום עליו 30,000...

שלחתי שאלה בנושא למוכר, שענה "שלח לי תמונה של מה שקיבלת"

שלחתי לו, נראה מה יהיה עם זה...

לילה טוב!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש של 13000mAh ומספיק לי בערך ל 6 טעינות של 1500mAh .זה אומר 70 אחוז בערך מהקיבולת.

במקרה שלך 70 אחוז זה 21000 , זה מספיק , לא?!...אתה יכול ללכת למדבר לשבועיים בלי חשמל ,כל לילה להטעין את הטלפון , ובכלל עם הטלפון שלך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי ידע מוקדם במוצרים כאלה בפרט, או מEBAY בכלל..

אז אני שמח שמנמיכים לי את הציפיות- כדי שלא אתבאס מידי, ומצד שני גם מאוכזב אם יש "הפסד" כזה, מסיבות כאלה או אחרות, של נניח 30% מההספק...

אבל, נהיה יותר חכמים אחרי שאטען ראשונית, ואשתמש כמה פעמים.. ואז גם אשמח לדווח פה את התוצאות להתרשמות כולם...

לגבי הטלפון שלי :| - אני יודע :) בתקוה להשתדרג בעתיד הלא רחוק מידי =]

תודה!

אגב,

כל מי שיש לו מטען שכזה מוזמן לכתוב פה את הרושם והשימוש שלו כמו החבר'ה פה למעלה...

ככה יהיה לכולנו מעין "קנה מידה" השוואתי ותיאום ציפיות :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה ממליץ להשתמש בשקע של ה2.1 אמפר ללא תלות ב-מה-אני-מטען-עכשיו!!!

בין אם זה נוקיה ישן, סמסונג חדש, או פיתה עם חומוס- להשתמש ב2.1 אמפר? :)

אין עניין של נזק וקיצור חיי כשדוחפים לה זרם גבוה בזמן קיצור, במקום זרם נמוך יותר בזמן ארוך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין!

זה אמור לתפוס גם בסוללות של מחשב נייד? הרי שם לכל מחשב מתחים וזרמים משלו...

או ששם זה שונה כי המחשב גם עובד בלי וצריך נתוני מתח וזרם ספציפיים יותר ללוח וכו...

אגב, ניסית להשוות בין טעינה ע"י ה2.1 אמפר לבין טעינה ע"י 1 אמפר? מבחינת זמנים ו"איכות" הטעינה?

ועוד תהייה- אם המכשיר לוקח רק מה שיכול גם ככה- אז למה הם מלכתחילה מספקים שני יציאות של 1 ושל 2.1 אמפר- למה לא רק יציאה אחת או 2 של ה 2.1 אמפר וזהו? [או שזה בתאוריה רק בשביל האפשרות לטעון 2 מכשירים בו זמנית, אחד שמושך יותר ואחד שמושך פחות זרם]

=]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא דיברתי על המתח אלא רק על הזרם!

ומן הסתם לייצר מטען שמוציא זרם גדול יותר זה יותר חשמל ויותר כסף,

והם גם יותר גדולים ופחות נוח להסתובב איתם..

אולי אני מפספס פה עוד משהו בדרך, אני לא מבין גדול בזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי (מחברה גדולה שאני עובד אתה) מתנה שני מטעני POWER BANK של 5000 MAH כ"א - משהו סיני נטול שם ..ובנסיון הראשון להטעין אתם את ה 4 של בתי זה הטעין בפחות מחצי דקה ל 100% מ 40% - בשקע של ה 2A (יש גם של 1A) - זה נראה לי כמשהו לא הגיוני בכלל ! האם זה הגיוני ? האם יש מצב שהמתח גבוהה מדי ולכן ההטענה לקחה כל כך מהר ? מה הסיכוי לנזקים ממטען כזה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא ממש יודע מה יש בנקסוס 4 מבחינת טעינה מהירה - אבל חצי דקה (לא ממש מדדתי אולי דקה..) מ40 ל 100%- זה נראה לי כמשהו בהחלט לא הגיוני. אני מניח שבשקע טעינה רגיל זה טוען מאזור ה40% ל 100% בלפחות רבע שעה (אם לא יותר .. לא ממש מדדתי עדיין..) - מוזר....יש למישהו מושג אם זה הגיוני ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא תקין. יש בעיה חומרתית / תוכנתית. תקווה שלא נדפקה הבטרייה.

וסוללה של 2100mAh בטעינה של 1A (המהירות שבה הבטרייה נטענת לדעתי) = 10 אחוז ב12 דקות בערך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...