שאלה חצי טאורטית חצי מעשית על חיבור 2 ספקי כח במחשב אחד - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה חצי טאורטית חצי מעשית על חיבור 2 ספקי כח במחשב אחד

nissimtr

Recommended Posts

היי חברים

האם הדבר הבא יעבוד:

לתקוע במחשב (HTPC למעשה) שיש לו ספק מאוד חלש, לדעתי פחות מ300W, שני כרטיסי מסך מסוג ATI 5850

ואז להפעיל ספק נוסף של 550W שיש לי במקרה שוכב בבית (המאוורר שלו הלך אבל נשפצר לו לו כבר משהו) ואת כניסות המתח הנוספות שיש לכרטיסים, לחבר אליו. הכרטיסים צריכים לעבוד בטורים מלאים, נילצול נון-סטופ ועם כמה שאפשר (בלי לגרום לנזק כן)

ואם יעבוד, מה ה-overhead מבחינת צריכת חשמל מחיבור ספק נוסף לרשת החשמל? קשה לי להאמין שזה יהיה כמו הוספת מחשב שלם, אבל בשביל זה אני שואל....

וכן אני כבר רואה בעיני רוחי את החיוכים של חלקכם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו אני מעופף רציני...

בכותרת זה היה אמור להיות: 2 ספקים תיקנתי עכשיו

שכחתי גם לרשום שהספק השני הוא של HEC בהספק 550W

אז שוב אני רוצה לחבר את כניסות המתח *הנוספות* של הכרטיסים לספק נוסף חיצוני למחשב זו כל הפואנטה

הספק הרגיל של המחשב הוא חלשלוש נכון אבל לא עלום שם - enermax

והשאלה הגדולה פה היא מהיכן הכרטיסים לוקחים את רוב הכח שלהם. אם זה מהPCI-E אזי כנראה אין לי מזל.

אבל אם זה מהכניסה הנוספת, או שבמקרה אם לא מגיע מספיק "מיץ" מה-BUS של המחשב הכרטיס מפצה על כך על ידי הגדלת השאיבה ממחבר ה-4 פין שלו, אז אולי יש לי קייס.... בהנחה שאין בעיה לחבר למחשב אחד 2 ספקים.

בקשר למה שאני מנסה להשיג.... ובכן בוא נגיד שישנו שימוש מעניין לכרטיסי מסך של ... שהוא לא משחקים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרטיס מסך יכול למשוך עד 75W מהסלוט בלוח. ביחד 2 כרטיסים ימשכו 150w. כמה המעבד של המחשב הזה לוקח ?

כמו כן האם אתה יכול לוודא קודם כל שהכרטיסים לא מעבירים 12V ישירות בין החיבור מתח שלהם והסלוט -כי אז איך שלא תחבר לא ניתן לדעת איך העומס האמיתי יתחלק. תחבר את הכרטיסים ללוח (בלי ספקים) ותמדוד התנגדות בין הפינים של 12V (ש החוטים הצהובים) בין כרטיס לכרטיס ובין כרטיס לחיבור הגדול בלוח. אם אין חיבור ישיר, הכרטיסים יתנהגו לפי איך שאתה קובע, אם יש חיבור ישיר - לפי איך שבא להם....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...