היכן ניתן להשיג שקע חשמל ישראלי הכולל שקע USB מובנה? - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

היכן ניתן להשיג שקע חשמל ישראלי הכולל שקע USB מובנה?

JonyPony

Recommended Posts

מהשאני רואה בתמונה שם זהרק השקע, אתה צריך לחבר את מקור ה 5V אליו.... ואז זה כבר בחירה שלך, כל דבר החל ממטען איכותי, או סתם מטען מ DX שבביקורות אמרו שהוא מתפוצץ, ועד לשנאי מגנטי אם 7805....

הזרם הנמוך מידי שדופק את האייפון לדעתי מסתכם בזה : שתמשת אם מטען גרוע כלשהוא שייצר ripple ענקי, או שהתחיל לאבד יציבות ולעלות את המתח כשהאייפון ניסה למשוך ממנו זרם ולכן דפק את האייפון. אם זה היה מטען גנרי כלשהוא צפוי לגמרי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, כי המטען יכול להתחיל להתנהג בצורה תקינה כשהמכשיר מנסה למשוך ממנו יותר מידי זרם. למשל, להתחיל להוציא פולסים במקום DC, וכך לדפוק את המכשיר

וזה עוד יותר בעיה אם מטענים גנריים, כי הם בדרך כלל מבוססים גם ככה על מעגל דיי לא יציב (בסך הכול מתנד מ 2 טרנזיסטורים, לפעמים בלי תקשורת אפילו), ואם זה לא מספיק, הזרם המקס' שהם יכולים לתת בלי לצאת מהתחום מתחים/ripple התקין קטן יותר ממה שכתוב עליהם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמ'ע...

אני בניתי מטען לאייפון 3GS ובזמן הבנייה ביצעתי לא מעט ניסויים ובין הייתר גם קצרים ושום דבר לא הזיק למכשיר.

לאייפון יש בקר טעינה פנימי מאוד מתוחכם ומוגן בפני ספייקסים ומתח כניסה גבוה מהמותר ובמקרים חריגים הרכיב SHUTDOWN.

בכניסה לבקר יש גם קבל אלקטרוליטי של 10 מיקרו-פאראד וגם ביציאה לשם סינון.

כול עד אתה מחבר מטען תקין שמוציא זרם נמוך כתוצאה מהתיכנון לא ייגרם שום נזק למכשיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^ שוב, האינדיקציה היחידה שלי לכך שהזרם היה נמוך מדי הוא שכשהוא כן הטעין, הוא הטעין מאוד מאד לאט.

יש לך תמונה שלו?

או תמונה של אחד כמוהו..

הוא נראה זהה 1 ל1 למטען המקורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם חלק גדול מהחיקויים בנויים להיראות ככה בדיוק. כשהייתי בצבא התפוצץ כזה למישהוא בבסיס שלי - חזר משמירה באמצע הלילה ובא להטעין את האייפון, אחריי דקה המטען התפוצץ ועף בקשת (עד כמה שהכבל איפשר לו) ונשארו 2 פינים של התקע תקועים בחשמל. קראו לי "לחירום" כדי שאני אוציא אותם משם אם פלאייר....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...