שאלה טכנית נוספת - חיבור מסך מחשב לאמצעי אחסון שמחובר למחשב - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה טכנית נוספת - חיבור מסך מחשב לאמצעי אחסון שמחובר למחשב

ShadowRack

Recommended Posts

יש ברשותי מסך שיודע לקרוא דרך נגן פנימי שלו כרטיסי מיציאת הUSB

מכיוון שאין לו יציאת LAN, אני הולך לחבר אותו ישירות לHDD חיצוני.

העניין הוא כזה, אחרי שביררתי שלא ניתן להפוך מחיצה או שיתוף מהמחשב למצב בו המסך יחשוב שהשיתוף הזה הוא כונן חיצוני (ע"י חיבור ישיר בין המחשב למסך) , הבנתי שאני חייב לעשות את זה עם דיסק קשיח חיצוני בנפרד.

והפיתרון שאני מנסה למצוא כרגע הוא שהמחשב והמסך יהיו מחוברים לזיכרון החיצוני הזה יחדיו ויפעלו באופן שאני יכול להעביר לדיסק קבצים ומצד שני ישר לצפות בהם במסך בלי לחבר ולנתק כבלים.

ראיתי מספר דרכים שאולי ניתן ליישם את זה אבל בסוף החלטתי שכדאי לשמוע חוות דעת נוספת לפני רכישות שאולי יהיו מיותרות בEBAY :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר פתרון שבו התקן Slave (כמו אחסון חיצוני) יכול להיות מחובר בו-זמנית לשני Masters (במקרה שלך, המחשב והמסך).

פתרון אפשרי הוא אחסון חיצוני שיכול להיות מחובר בו-זמנית בשני ממשקים - וLAN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר פתרון שבו התקן Slave (כמו אחסון חיצוני) יכול להיות מחובר בו-זמנית לשני Masters (במקרה שלך, המחשב והמסך).

פתרון אפשרי הוא אחסון חיצוני שיכול להיות מחובר בו-זמנית בשני ממשקים - וLAN.

NAS?

קצת יקר לי האמת.

אין לי בעיה לחבר את המחשב בLAN אבל המסך חייב לקבל התקן אחסון חיצוני כדי להפעיל את הנגן על הקבצים שבו.

מה לגבי פתרון אלטרנטיבי כמו מפצל USB?

העניין שיש 3 חיבורים.

מסך -> מפצל <- התקן אחסון חיצוני

והמחשב צריך להיות מחובר להתקן החיצוני כדי להעביר קבצים גם כן..

ואם המסך מחובר למפצל איך ינותב לאחסון החיצוני.

בקיצור, כאב ראש.

המצב הראשוני יהיה: כבל מהמסך אל הכונן החיצוני, כבל מהמחשב אל הכונן החיצוני והחלפה ידנית בחיבור לכונן החיצוני בין שני הכבלים לפי הצורך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני מבין את הכוונה...

אני אף פעם לא מבין למה לסבך אם אפשר לעשות פשוט...

אצלי בבית - העברתי בקיר כבל HDMI באורך 10 מטר בין המחשב שנמצא בצד השני של הבית לבין הפלאזמה

הפלאזמה משמשת כמסך "מורחב" - ואני שולט עליה באמצעות סט אלחוטי של לוג'יטק (ומאמש בעזרת אפליקציה נהדרת - http://www.unifiedremote.com/overview - עדיין לא גיבשתי דעה סופית עליה אבל זה בהחלט בכיוון של להחליף את הסט האלחוטי)

כל הסיפור לא עלה לי יותר מכמה מאות שח (כולל עבודה) וזה כל כך פשוט שאני לא מבין למה להסתבך.

אגב על הדרך גם העברתי כבל שאם אני ארצה סטרימר אני אוכל לחבר.

וכרגע שזה נראה זה עובד כל כך טוב שאני לא מבין למה אני ארצה אפילו לעשות את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי לפעמים אתה רוצה לראות משהו על הטלוויזיה לא דרך המחשב.

אולי אתה לא, אבל אני כן. אז אני מבין את הראש של הבחור.

ייתכן שיש פתרונות כמו KVM לUSB, ככה שעם מתג אתה מנתק את הדיסק מהמחשב ומעביר למסך, וחוזר חלילה (בלי הצורך לנתק פיזית כבלים). שווה לחפש. אבל בגדול NAS זה הפתרון הנורמלי היחיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Ok i stand corrected

במקרה כזה פתרון אלגנטי יהיה סטרימר\HTPC - בל תשכח שרוב הטלוזיות (עדיין) מאוד מוגבלות לגבי מה הם מסוגלות לנגן ומה לא וממה (לחלקן יש בעיות עם גודל דיסק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

KVM נשמע מעניין, יש דבר כזה לUSB?

אני אחדד.

המסך חייב להיות זה שמנגן את התכנים, לא המחשב, ולא סטרימר.

מכיוון שהמקודד של נגן המסך היחיד שנותן תמונה חלקה וטובה ברמה המקסימלית.

המסך עצמו כבר מחובר למחשב, עדיין בסרטי תלת מימד הרינדור איטי להחריד, ובגם בסרטים רגילים מדי פעם יש הסתמכות על קידודי מעברים וזה מיותר לדעתי ופוגע בחוויה הטהורה.

אז בעיקרון ומכיוון שאין למסך לצערי הרב כניסה LAN, רק לנגן מכונן זאת האופציה היחידה שנשארה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הKVM הזה דורש חיבור VGA כדי לתפקד?

אני רוצה שיהיה מעבר של הקריאה של הכונן הקשיח החיצוני בין המחשב למסך , זה שווה ערך לחיבור כונן חיצוני בין שני מחשבים שונים בו זמנית עם SWITCH.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...