Sapphire Radeon HD 7870 XT BOOST vs Sapphire Radeon Vapor-X HD 7950 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Sapphire Radeon HD 7870 XT BOOST vs Sapphire Radeon Vapor-X HD 7950

Jenia24

Recommended Posts

שלום,

אני מתכוון לשדרג את המחשב שלי בעוד חודש.

הפרט היחיד שנשאר לסגור הוא עניין הכרטיס מסך.

התקציב הוא בין 1000 ל-1400, את הכרטיס אני קונה באילת

הכרטיס ישמש לגיימינג על הגדרות מקסימליות של משחקים מהשנים האחרונות (פחות מהשנה הנוכחית ויותר מ-2012 ודרומה)

המסך כרגע הוא Benq 19 1400x900 ואולי בעתיד ישודרג למסך עם רזולוציה של 1680X1050.

דוגמאות למשחקים שאני משחק (תלוי מאוד במבצעים של Steam):

The Witcher 1&2, Oblivion, Total War Series, Metro.

שאר המיפרט יהיה:

I5 3470

8GB DDR 3

H77/B75 M-Board

ההתלבטות כרגע היא בין שני הכרטיסים בכותרת, אבל תרגישו חופשי לציין אופציות שלא חשבתי עליהם.

לא מצאתי הרבה חומר על שני הכרטיסים והשוואות ראש בראש שלהם חוץ מהאתר הזה ואי אפשר לדעת האם הפער מצדיק את המחיר.

לכן אשמח לעזרתכם!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל אם אתה משדרג מסך בשלב כלשהוא אין סיבה לא ללכת על מסך עדכני FHD חבל להתפשר על רזולוציה נחותה יותר.

שנית זמן שידרוג המסך צריך להוות החלק המרכזי בבחירת הכרטיס, במידה ושידרוג המסך יתבצע בתוך זמן קצר יחסית

לאחר רכישת המערכת אפשר לקחת בחשבון כרטיס בדוגמת אלו שנתת, אך אם השידרוג יתבצע עוד זמן רב יחסית

אפשר בהחלט לשקול כרטיס זול יותר לרזולוציה הזו.

גם סוג המשחקים צריכים להילקח בחשבון, אם לא תשחק במשחקים העדכניים ביותר שישנם כיום בהחלט אפשר

לשקול כרטיס זול יותר גם כן.

לגבי שני הכרטיסים הללו, ה-7950 סטוק וה-XT בערך באותה רמת ביצועים, היתרון של ה-7950 שהוא אוברקלוקר

בניגוד ל-XT, למעשה אם אתה הולך על ה-XT אל תצפה לתוספת ביצועים ממשית מ-OC.

היתרון של ה-XT שהוא זול יותר ולעיתים בצורה לא זניחה כלל, לכן מבחינת עלות\ביצועים נחשב עדיף ולכן הייתי בוחר בו.

במידה ואנחנו מדברים על KSP אילת, מאחר ומחירו שם הוא 1100 שקלים, הייתי שוקל בחום את שידרוג המסך בתוספת

כסף מהתקציב המירבי, יש מסכים במחירי אילת החל מסביבות ה-500 שקלים למסכי 22", כולם ברזולוצית FHD וכולם

יהוו שידרוג לרזולוציה הנוכחית וידעו לנצל טוב יותר את יכולות הכרטיסים הללו, בנוסף יוסיפו גם לחווית המשחק לדעתי.

אם אתה לא קצר בתקציב, מאחר ולא קונים מסך כל יום, שווה ללכת על מסך עם פאנל איכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה.

זה בדיוק הקטע, אני לא רוצה סתם מסך, שהדבר היחיד שהוא מציע זה רזולוציית FHD. מסך זה לא משהו שמחליפים כל שנה.

בנוגע למשחקים, בוא נצא מנקודת הנחה שהמשחקים שאני משחק הם תמיד שנתיים אחורה מהתאריך הנוכחי, משמע כרגע אני משחק במשחקים של 2011.

חשוב לציין שאני לא מתכנן OC וכן חשוב לי להריץ את המשחקים האלה על מקסימום מבחינת הגדרות ועל הרזולוציה הטבעית של המסך (נצא מנקודת הנחה שכרגע זה 1440x900, אולי בעוד שנה-שנתיים אני ישדרג). ומאוד הייתי רוצה שהכרטיס יחזיק שנתיים לפחות בדרישות שהצבתי.

בהתחשב בנתונים האלה, על איזה כרטיס היית ממליץ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, ברמת העיקרון שני הכרטיסים האלה הם תמורה מעולה לכסף, ה-XT ב-1100 וה-7950 BOOST ב-1250.

להמליץ על אחד משניהם לרזולוציה הזו לשנה\שנתיים הקרובות ובשילוב של משחקים של שנה\שנתיים אחורה אני לא יכול להמליץ.

ביצועים מעולים בסיטואציה הזו תקבל בכיף מכרטיס כמו ה-650TI BOOST בסביבות ה-700 שקלים או מה-7850 גרסת ה-1GB

באיזור ה-800 שקלים.

כך חסכת מאות שקלים ועדיין תקבל ביצועים מצויינים. גם בשידרוג המסך תקבל ביצועים מעולים, מקסימום שתשדרג מסך ותריץ

משחקים של השנה הנוכחית במידה והביצועים לא יהיו אופטימלים בשבילך תמכור את אחד מאלו ותשדרג. יעבור לא מעט זמן עד

אז ואתה תקבל את התמורה מהכרטיסים הללו.

זו דעתי, שיקול שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, ברמת העיקרון שני הכרטיסים האלה הם תמורה מעולה לכסף, ה-XT ב-1100 וה-7950 BOOST ב-1250.

להמליץ על אחד משניהם לרזולוציה הזו לשנה\שנתיים הקרובות ובשילוב של משחקים של שנה\שנתיים אחורה אני לא יכול להמליץ.

ביצועים מעולים בסיטואציה הזו תקבל בכיף מכרטיס כמו ה-650TI BOOST בסביבות ה-700 שקלים או מה-7850 גרסת ה-1GB

באיזור ה-800 שקלים.

כך חסכת מאות שקלים ועדיין תקבל ביצועים מצויינים. גם בשידרוג המסך תקבל ביצועים מעולים, מקסימום שתשדרג מסך ותריץ

משחקים של השנה הנוכחית במידה והביצועים לא יהיו אופטימלים בשבילך תמכור את אחד מאלו ותשדרג. יעבור לא מעט זמן עד

אז ואתה תקבל את התמורה מהכרטיסים הללו.

זו דעתי, שיקול שלך.

תודה!

במידה ואני בוחר לקחת את ה-650 או ה-7850 מתפנה לי 200-300 ש''ח מה שמאפשר לי בתוספת חרגיה לקנות מסך חדש עם רזולוצית FHD.

השאלה היא, איך אחד מהכרטיסים האלה יתפקד ברזולוציית FHD (הדרישות והמשחקים נשארות זהות).

אישית אני לא מבין איך עדיין בשנת 2013 אתה יכול לשחק ברזולוציה כזו :nixweiss:

זה כנראה מכיוון שלא יצא לי לשחק על רזולוצית FHD ולכן אין לי מושג מה אני מפסיד.

כמו שבן אדם שנוהג בפרארי (אולי קצת הגזמתי) ישאל אותך אותך איך אתה יכול לנהוג במזדה 3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו לא רק הרזולוציה הגבוהה יותר שמשפיעה אלא גם גודל המסך עצמו. מעבר מ-19' ל-22\23 בהחלט מורגש.

למשחקים של שנתיים אחורה לא יהיו כמעט פשרות עם כרטיס כמו ה-7850.

שלא תחשוב שהוא לא יעשה את העבודה גם במשחקים עדכניים, גם שם הביצועים יהיו טובים. גם אם מתפשרים במשחקים

מסויימים בפילטרים ומעט בהגדרות זה ממש לא סוף העולם. ברזולוציה הזו זה עדיין נראה נהדר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מפסיד המון, היו לי עד לפני שבועיים שני מסכים ברזולוציה 1680x1050 ומסך אחד 1920x1080.

החלפתי את כולם בשבועיים האחרונים ל1920x1080,אני משחק על 3 מסכים זה עולם אחר..יותר ריאליסטי(fhd).

במיוחד ב-bf3 כל הפריטים, הרצפה הצמחייה ועוד נראים אחרת, הבדל שמיים וארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...