לאן כל החלקיקים שנשאבים לחור השחור נעלמים?? - עמוד 2 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לאן כל החלקיקים שנשאבים לחור השחור נעלמים??

dogday

Recommended Posts

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אז זהו שכן!!

לעיתים קורה בהסתברות נמוכה שמתוך הריק נוצר חלקיק ואנטי חלקיק

הם נפרדים לזמן מה ושוב חוזרים להיות ריק

אפשר לינק לאיזו כתבה בעניין??

זה דיי בלתי אפשרי...ואם זה כן נכון, אז החוק הראשון של הכימיה אינו נכון, משמע כל הכימיה שאנו יודעים שווה לת**!

אז קשה לי להאמין שזה נכון...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשה

http://minerva.tau.ac.il/physics/bsc/1/1804/lectures/00/Lecture13/tsld014.htm

http://lib.cet.ac.il/Pages/item.asp?item=4510

בטח יש עוד פשוט לא ידעתי איך קוראים לתופעה באנגלית

הנה גם דף באנגלית

http://www.lbl.gov/abc/wallchart/chapters/05/3.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

לגבי הקריסה של הכוכבים - יש כמה אפשרויות של סיום חייו של כוכב" וזה משתנה בהתאם למסה של הכוכב והרדיוס שלו, ולא רק כוכב נוטריונים וחור שחור

לגבי הסילון של חור שחור - זה דבר שמתקיים וככה גם הצליחו לזהות את החור השחור הראשון (ברבור X-1 אם אני לא טועה)

לגבי חלקיק ואנטי חלקיק - זה מתחבר לסילון שהחור שחור פולט ממנו ואני יסביר בקצרה: עצם קיומו של חור שחור ומשמעות שמו אומרת כי שום דבר לא יכול לברוח ממנו גם לא אור שהוא הדבר הכי מהיר שיש אז איך בעצם נפלטת קרינה מחור כזה, אז הקרינה לא באה מתוך החור אלא בדיוק מחוץ לאופק האירועים של החור ובאותו זמן נוצרת אנטי חלקיק של מה שנפלט כלומר נמאר כי חור שחור פולט חלקיק א' אז לתוך החור השחור נבלע חלקיק מסוג אנטי-חלקיק א' (חוק שימור החומר כמו שאמרו פה מקודם), ככה בעצם נפתרת הבעיה של פליטת חומר או אנרגיה מתוך חור שחור

שוב אני מקווה שהבהרתי לא סבכתי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנה מצגת די ממצה שהכנתי פעם על חורים שחורים.....

חורים שחורים

(אם אתם מורידים, אז מומלץ לצפות בתצורה של מצגת שקופיות... יש שם כמה אפקטים שהכנתי.... שימו לב מה קורה בסוף....  ;D )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
  • 1 חודש מאוחר יותר...

לא מזמן ראיתי תוכנית שאומרת שחורים שחורים הם גם בעצם איום על כדור הארץ, כי קשה מאוד לגלות אותם("בלתי נראים") אנחנ יודעיםו על מיקומם של רק מעטים מהם אז אם יקרה שמערכת השמש תיתקרב לאחד כזה הוא פשוט יפרק לנו את הצורה(אני יודע שזה נשמע לא הגיוני אבל לפני 40 שנה מי האמין שאסטרואיד יכול להרוס את החיים כדור הארץ?).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חור שחור זו תיאוריה שעדיין לא הוכיחו אותה.

נוצרו כל מיני מצבים שמצביעים על קיומו של חור כזה אבל מעולם לא ראו אחד....

ככה שלהגיד שאנו יודעים על מיקומם של כמה זה לא נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מזמן ראיתי תוכנית שאומרת שחורים שחורים הם גם בעצם איום על כדור הארץ, כי קשה מאוד לגלות אותם("בלתי נראים") אנחנ יודעיםו על מיקומם של רק מעטים מהם אז אם יקרה שמערכת השמש תיתקרב לאחד כזה הוא פשוט יפרק לנו את הצורה(אני יודע שזה נשמע לא הגיוני אבל לפני 40 שנה מי האמין שאסטרואיד יכול להרוס את החיים כדור הארץ?).

זה מה שנקרא - איום תיאורטי.

יש כל כך הרבה איומים תיאורטים שאתה לא יודע עליהם... אז...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז...

אז.... בואו נצא למסע ביזה ושוד!

!!party today, cuase tomorrow we die

;)

ודרך אגב, לפי דעתי המצגת שצירפתי באחד הפוסים הראשונים די מסבירה את הקטע של חורים שחורים, וזו לא ממש תאוריה שלא הוכיחו אותה. דווקא יש כלמיני הוכחות לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו שכן!!

לעיתים קורה בהסתברות נמוכה שמתוך הריק נוצר חלקיק ואנטי חלקיק

הם נפרדים לזמן מה ושוב חוזרים להיות ריק

כדי שזה יקרה לא אמור להיות באנטי חלקיק גם "אנטי-מסה" או משהו כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שיש כזה דבר...

אבל, בטח יש סוג של מגנטיות שגורמת לשני החומרים ליהיות "אנטי".

ואם אני לא טועה יש איזה קטע עם הפרוטון והאטום שהם נגדיים.

אז אולי לאחד יש כפול שניים פרוטונים ולשני יש... טוב קיצר תמשיכו תדיון זה ממש מענין.

הופה:"קיימים תהליכים טבעיים בהם נוצרים אנטי-חלקיקים. למשל, התפרקות ביתא:

התנגשויות בין פרוטונים מואצים לפרוטונים נייחים הביאו ליצירת אנטי-פרוטונים בשנות ה-50.

כאשר פוטונים בעלי אנרגיה גבוהה עוברים דרך חומר, נוצרים זוגות של אלקטרון-פוזיטרון.

בשנת 1995 הצליחו לייצר אטומים של אנטי-מימן (ל-40 ננו-שניות)."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...