טסטר לספק כוח - מה כדאי לקנות - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

טסטר לספק כוח - מה כדאי לקנות

amirqa

Recommended Posts

הי,

יוצא שעלי לבדוק מערכות מחשב פה ושם (באופן מקצועי) ובחבילה יש גם את ספקי הכוח. ראיתי שיש טסטר יעודי שנותן חיווי בסיסי לתקינות של ספק.

1. רציתי לדעת האם מומלץ להשתמש בכזה?

2. האם כדאי לקנות מוצר של חברה מבוססת אשר אמינותו עשוייה להיות גבוהה יותר כגון Thermaltake או אם אפשר להתפשר ולרכוש משהו גנרי סיני, כלומר האם בנסיון לחסוך כמה עשרות שקלים אני עלול לקבל מדידות לא מדוייקות.

לדוגמה:

http://www.ivory.co.il/catalog.php?id=8267

http://www.ebay.com/itm/HOT-Digital-LCD-Computer-20-24-Pin-PSU-ATX-SATA-HD-HDD-CDROM-Power-Supply-Tester-/170821039987?pt=US_Computer_Power_Supply_Testers&hash=item27c5ba3773

תודות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עובד עם זה שבאיביי, הוא אחלה.

והערת אגב, הטסטר הזה לא אומר בהכרח שהספק תקין גם אם הוא מראה שכל המתחים תקינים. הוא נוח לבדיקה מהירה של ספק מת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בודק בלי טסטר כזה, הבדיקה הבסיסית אצלי היא :

שחור + ירוק - מאוורר עובד = ספק נדלק (לא בהכרח תקין)

בלי לחבר לחשמל ובלי כלום, מנסה לתת למאורר דחיפה קטנה אם מברג - אם הא לא ממשיך להסתובב חלק אלא הוא מתנגד כזה אז הוא לא תקין, אם המחשב עבד בלי מאוורר בספק תקופה מסויימת כנראה שגם הקבלים בספק לא תקינים - לפתוח את המכסה ולבדוק

הצצה לתוך פתחי אוורור של הספק אם ניתן לראות קבלים מנופחים

חוצמזה, אם אתה פותח ספק כדיי להציץ פנימ אז בתוספת זמן קטנה מאוד אתה יכול גם להלחיף את מה שצריך ולקבל ספק עובד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המטרה פה היא לקבוע אם הספק תקין, אם הוא מוציא את הערכים המתאימים ובמינימום זמן.

אין לי כוונות לתקן רק וספק ללא מאוורר זו לא הבעיה, אני רוצה לדעת אם ספק שכן עובד עלול לסכן רכיבים אחרים מבלי לחפור בתוכו.

לכן השאלה: האם ניתן לסמוך על בודק זול גנרי או שעדיף ללכת על חברה מוכרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, בוא נניח שאיני יכול לצפות את כל התקלות אבל אני כן זקוק לדרך לבדוק ספק.

יש לך הצעה טובה יותר?

האם לשימוש בטסטר שכזה אין שום משמעות או שהוא כן יכול לסנן משהו?

צריך גם לקחת בחשבון שאין לי זמן לפרק ספק של 150 שח רק כדי לדעת אם הוא תקין אך גם להחליף בעיוורון זו לא דרך, איך מתמודדים?

אם הוא יסנן לי 50% מהתקולים ועם השאר אני אשבור את הראש זה גם בעל ערך מסוים.

אשמח לתגובה בעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הוא ו "שחור + ירוק = מאוורר מסתובב" מסננים בערך את אותם ספקים, יכול להיות שיהיו עוד כמה שהטסטר יתפוס אבל הוא עלול לתת להרבה ספקים לא תקינים לעבור. הרמה הבאה של בדיקה זה הצצה מהירה לתוך הספק ולבדוק : קבלים - תקינות וגודל, והצצה כללית על הגודל של רכיבים - שהם יכולים להחזיק ולא עלובים מידי (במקרה של ספק גנרי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מחבר את השחור והירוק ביחד והמאוורר של הספק אמור להסתובב..... הירוק נמצא בחיבור הגדול של הלוח (ה 24 PIN), אם אתה מחזיק את החיבור כך שאתה מסתכל לתוך החורים והפלסטיק שתופס אותו נמצא למעלה, הירוק הוא החוט ה 4 משמאל בשורה העליונה. תיקח חוט קטן או סיכה וכו ותחבר אותו אם אחד מהחוטים השחורים

זה בודק ברמה הבסיסית שהספק נדלק, אבל גם ספקים שהתפוצצו והוציאו עשן ושרפו לוחות יכולים לעבור את הבדיקה הזאת (וגם את הטסטרים לספקים) בהצלחה. לכן החלק החשוב השני הוא לפתוח את הספקולראות בפנים אם מה בדיוק יש לנו עסק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, הבנתי, תודה על השיטה אבל מה עם מדובר בספק שאינו מחובר למחשב.

מה לגבי ספק אשר במחשב והכל עובד, המחשב עולה ועומד בבדיקת מאמץ, אך יש התנהגויות לא צפויות או רעש ואני רוצה לבדוק אם כדאי להחליף אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את זה טסטר ספקים אף פעם לא ימצא לך, הוא יאמר שהספק הזה תקין

אני בודק דברים כאלה על ידיי פתיחה של הספק והערכה של מצב הקבלים והערכה כללית של עד כמה הרכיבים רציניים (אם הספק נראה כמו 150W אז הוא לא אמור לעמוד במחשב שלוקח מעל 150W, גם אם על המדבקה כתוב 500....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדוגמא בדקתי מחשב (שהיתה לו תקלה מסוימת) שבבדיקת מאמץ החל לעלות את ה 12V שלו לאט לאט ובסוף הגיע ל 13V, בסוף התקלה היתה בדיסק הקשיח אבל אני כבר לא סומך על הספק, לכן שאלתי. פשוט כדאי להחליף לא לקחת צ'אנס? (הוא גם שורק מעט בסטנד בי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מתח שקופץ בין 12.0 ו 12.2במהירות של אלפיי פעמים בשניה יכול לעשות מסכים כחולים ושרוף את הלוח. מתח של 13.0 ואפילו 14.0 אם הוא יציב לא יעשה כלום. ואת הקפיצות הקטנות של 12-12.2 הטסטר ספקים לא יכול לתפוס כי הן מהירות מידי

השריקה כשהמחשב מכובה היא בעיה כלשהיא אם ה stand by, כול להשיות שהספק כזה מהייצור (וזה לא בהכרח יפריע לו, יש לי שהמטען שלו עושה צלילים והוא כבר בן 7 שנים) , ויכול להיות שיש לו קבל דפוק - את זהאתה תוכל לראות כשתפתח אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ישנם 2 קבלים מנופחים. למרות שהשאלה היתה ברמה הכללית ולא ספציפית לזה, בגדול רציתי לדעת אם יש דרך פשוטה יותר לדעת.

תודה על התשובות! בנוגע לקפיצות, שימוש במולטימטר יכול לתפוס? (ככה בדקתי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...