מבקש המלצה לדיסק קשיח פנימי 2TB (מתלבט בין שני דגמים) - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש המלצה לדיסק קשיח פנימי 2TB (מתלבט בין שני דגמים)

lharpaz

Recommended Posts

שלום,

אני מעוניין לרכוש דיסק קשיח פנימי חדש, בנוסף לדיסק הקיים (הקיים עליו נמצאת מע' ההפעלה, win 7, הוא סמסונג בנפח 1TB, אם זה משנה).

השימוש העיקרי יהיה וניגון של מדיה (בעיקר באיכות HD, בהמשך גם תמונות).

בנוסף, תוכנות שיתוף קבצים ישמרו מידע ישירות על הדיסק הזה.

חשבתי על נפח של 2TB (אני מאמין שזה יספיק לי). אם התוספת קטנה אפשר גם 3TB.

התקציב גמיש, אבל אני מעדיף לא להשתולל אם אין סיבה טובה.

הדבר החשוב ביותר עבורי הוא האמינות של הכונן (למרות שהבנתי שכל החברות טובות ואין ממש סטטיסטיקה לגבי מי יותר טוב).

כרגע ההתלבטות היא בעיקר בין שני כוננים, שעולים בסביבות ה-500 ש"ח:

Seagate 2TB Barracuda 7200rpm 64mb sata III

Western Digital Caviar Green 2TB IntelliPower, 64MB Sata III

להבנתי, עבור השימושים שלי המהירות פחות קריטית, ולכן הסדרה הירוקה של WD גם באה בחשבון. באילו מקרים אני ארגיש בשיפור במהירות אם אני ארכוש את ה-Seagate? האם הוא יוכל לשמש בהמשך כדיסק ראשי עבור מע' ההפעלה?

שורה תחתונה - איזה מהכוננים עדיף? מה היתרונות שלהם אחד על פני השני?

אני כמובן פתוח גם להצעות אחרות, ובכל מקרה אשמח להמלצה מאיפה כדאי לקנות אם זה משנה (אם זה לא משנה אקנה באחת הרשתות הזולות קרוב לבית...).

תודה מראש לעוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^צודק 100%

אני למשל יש לי מחשב אחד מני רבים שמריץ את הווינדוס

ויש לי עוד 3 כוננים קשיחים לאחסון ובהתחלה הם היו שונים מחברות שונות וסוגים שונים...

עד שהחלפתי את כולם ל WD CAVIAR GREEN מפני שהוא מיועד לאחסון ....

הוא שקט יותר , צובר הרבה פחות חום , וחסכוני בחשמל(במקרה שלי זה משנה..) , מגיע עם 64 MB C.

ואני מאוד מרוצה

*דרך אגב תיראה תמונה מצורפת (לא ניראה לי שזה יהיה משנה לך אבל בכל זאת אם כתבתי לך אז נלך עם זה עד הסוף...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות.

לצערי עדיין לא ברור לי איזה מהשניים עדיף בשורה התחתונה (או בכלל אפשרות אחרת, כמו גם איפה לקנות).

KAKADU999 -

אני מבין שה- אכן יוכל לשמש בעתיד כדיסק ראשי עבור מע' ההפעלה, שזה יתרון נחמד.

באילו מצבים נוספים המהירות העדיפה שלו תבוא לידי ביטוי?

מה זה אומר שה-WD מיוצר עבור מטרה שונה? מה היתרונות שלו? (בהנחה שאמינות היא לא אחד היתרונות)

חומר חשוב (בעיקר תמונות) אכן יגובה בדיסק נוסף. (מבחינתי גיבוי של סרטים הוא ברובו מיותר).

UltraTouch -

האם זה שה-WD מיועד לאחסון מתבטא רק בעניין השקט, הטמפ' והחשמל? אם כן אז מבחינתי אלו לא יתרונות משמעותיים, כי השימוש לא אינטנסיבי (המחשב כבוי רוב הזמן).

להבנתי שני הדגמים שציינתי הם בעלי 64 מגה .

בתמונה המצורפת נראה ששני תתי-דגמים של אותו דיסק (WD 2TB Green) הם בעלי צריכת זרם שונה מעט. האמת היא שממש לא תכננתי להכנס לרמה הזו של תתי דגמים, אלא אם כן אתה חושב שזה משהו שכן כדאי לעשות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי תקנה את הסיגייט

יש לי חבר שעובד באיבורי ושחיפשתי דיסק גם בנפח של 2TB והוא אמר לי שהרבה לקוחות שלהם שקנו את הגרין חזרו וממשו אחריות בגלל בעיות שיש לו ובגלל זה לקחתי בסוף את הרד

ואם אתה לוקח את הסיגייט תיקח את הגרסה עם 2 הפלטות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לוקח את הסיגייט תיקח את הגרסה עם 2 הפלטות

איך יודעים כמה פלטות יש? יש הבדל במחיר?

עד כמה ההבדל מורגש בין הגרסה עם 2 פלטות לגרסה האחרת (3 פלטות?)? (הבדל במהירות? באמינות? משהו אחר?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...