הצצה לתחילת הפרוייקט שלי + מס' תמונות.. - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הצצה לתחילת הפרוייקט שלי + מס' תמונות..

BeNzZy-BoY

Recommended Posts

***נערך***

טוב אז אני מפרסם פה קצת תמונות של הפרוייקט שלי שיכללו בעיקר חיתוך חלון מגניב בגג שבמרכזו יהיה מאוורר

80 מ"מ(עוד לא סויים.. :P), קדיחת חור בתחתית הפאנל לשם הצבת מאוורר 80 מ"מ שיכניס אוויר ביותר יעילות (בוצע :D),

הכנת מערכת שליטה על המאווררים (בוצע), הצבת הכפתורי הדלקה וריסט של המחשב במקום אחר והחלפתם במתגים או בכפתורי

מגע כאלו (עדיין בתכנונים אשמח לרעיונות.. :-\), צביעת כל המארז בשחור.. בזה עוד אני מתלבט זה לא כל כך התחום שלי ואני לא יודע כל

כך איך להתחיל באיזה צבע לבחור... אופן הביצוע של כל הצביעה והכול בזה אני צריך עזרה...

טוב אז ככה.. את החור בקידמת המארז למטה עשיתי ביחד עם חבר שלי סופרגוהן מהפורום (תודה רבה לו אגב הוא עזר לי מאוד מאוד !!

:P) לפני יותר משבועיים.. היום בצהררים התחלנו את החור בגג .. :P בינתיים קדחנו את החור עם הדרמל התותח של רן קיבלנו את הצורה

של החור אבל עדיין יש עוד עבודה רבה!!! צריך לשייף מלא מלא ולעצב את החור ולקדוח בפרספקס ו..ו..ו.. המון !!

אחרי כל הקדיחות בגג הגג שלי ממש ממש נשרט אז החלטתי שאני גם אצבע אותו בשחור... עכשיו יש לי שתי אפשרויות לגבי הצביעה...

עידו (Ido-K) אמר לי שיש שחור מט ושחור מבריק.. מה ההבדל ביניהם ? מה היתרונות/חסרונות לצד כל אחד ? אני באמת לא רוצה לעשות שגיאות בקטע של הצביעה ! :-\

אני רק חייב לציין לפני שהרעיון לצורה של החלון לא הייתה שלי ... חבר שלי שלח לי קישור לאיזה מוד של מישהו מהארץ וישר כשראיתי את החלון שלו ידעתי שאני רוצה אחד כזה בדיוק !! פשוט ממש אהבתי את הצורה !! אני לא בדיוק זוכר את השם שלו אבל בכל אופן תודה על ההשראה :P! הנה קצת .. חלק מהתמונות באיכות ירודה למדי.. המצלמה שלי משתגעת לפעמים שלא באשמתי... :

הנה החור למאוורר שתחתית קידמת המארז.. שמתי שם את הsf2 w/cool mod אפשר לראות גם את המערכת שלי ;D :

newhole1.jpg

הנה עוד אחת של החור :

newhole2.jpg

אוקיי זו תמונה של החור שלי בגג בינתיים כמו שכבר אמרתי וכמו שכבר תשימו לב החור עוד לא גמור בכלל ויש עוד עבודה רבה

אצלו :-\ :

hole-roof.jpg.JPG

ועוד אחת :

hole-roof2.jpg.JPG

זה הכול לבינתיים... אם אתם רוצים מסויימות אני אשמח לצרף יש לי מלא ! רק תבקשו !! :P

תגובות לגבי העבודה יתקבלו בברכה וגם עצות לגבי הצביעה !!

תודה לרן (supergohan) על העזרה ובביצוע החור גם בגגג וגם הפאנל !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עוד לא ממש ניסיתי לסדר את הלדים הכחולים... כשאני אסיים את הגג אני אנסה אין לי כוח עכשיו לפרק את כל המארז...

ולגבי הצבע ? אז למה דווקא את השחור מבריק ? הוא יותר יפה או משהו ?

ותודה ! ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד לא ממש ניסיתי לסדר את הלדים הכחולים... כשאני אסיים את הגג אני אנסה אין לי כוח עכשיו לפרק את כל המארז...

ולגבי הצבע ? אז למה דווקא את השחור מבריק ? הוא יותר יפה או משהו ?

ותודה ! ;D

לפי דעתי הוא יותר יפה, כי צבעתי מארז ישן בשחור מט ולא יצא ממש יפה...זה נראה מארז צבוע ולא יפה...(אומנם הוא צבוע אבל לא צריך שיראו את זה...).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות !

איזה חור מדהים

סתם לדעת.. התכוונת ברצינות או במטרה לרדת עליי ? כי אני לא מבין אותך לפעמים :P

ואני רוצה עוד מידע לגבי הצביעה.. בחרתי בשחור מבריק מה עכשיו ?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק חייב לציין לפני שהרעיון לצורה של החלון לא הייתה שלי ... חבר שלי שלח לי קישור לאיזה מוד של מישהו מהארץ וישר כשראיתי את החלון שלו ידעתי שאני רוצה אחד כזה בדיוק !! פשוט ממש אהבתי את הצורה !! אני לא בדיוק זוכר את השם שלו אבל בכל אופן תודה על ההשראה

כמו שכבר שרשמתי.. הרעיון לצורה של החלון לא היה שלי.. :-X :-\ שים לב לסוף ההודעה הראשונה שלי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה מאוד, לחיתוך ראשון עם דרמל, בהחלט יפה, דרושה עוד קצת עבודת שיוף והחלקה אבל לפי דעתי התוצאה אחרי זה תהיה בהחלט מרשימה.

לגבי הצביעה, הצבעים הבוהקים פופולאריים יותר היום וגם קל יותר לקבל איתם תוצאות טובות.

הייתי ממליץ על צביעה בריסוס - פחית צבע שחור בוהק עולה בחנויות הרגילות (אופיס דיפו, הום סנטר, גרפוס וכד') כ15-20ש"ח. בנוסף תזדקק לספריי פריימר שמקל על הצביעה - תפקידו לשמש מעין דבק בין הצבע לבין המתכת - הוא חומר שמתקשר בקלות ובחוזקה למתכת ומאפשר לצבע להיקשר אליו טוב יותר וכך מתקבלת צביעה באיכות טובה יותר, מחירו כמחיר פחית צבע.

לטש היטב את הגג בעיקר בעזרת נייר גס יותר ואח"כ עבור על זה עם נייר עדין יותר. לאחר מכן רסס עם הפריימר, שכבה דקה כשאתה מצייר קווים לרוחב עם התרסיס. לאחר שכל המתכת מכוסה, תן לזה להתייבש (מומלץ בין 12 ל-24 שעות ע"מ לקבל תוצאות אופטימליות). ואח"כ ניתן לרסס עם הצבע, עוד פעם - שכבות דקות מאוד ולצייר קווים לרוחב עם התרסיס.

יש כאלו הנוהגים ללטש בין השכבות ע"מ לגרום לכיסוי אופטימלי של צבע את המתכת, מנסיוני זה די מיותר וניתן להגיע לתוצאות לא רעות בכלל (אם כי אינני מתכחש לכך שליטוש בין השכבות נותן תוצאות טובות יותר) עם שכבה אחת של פריימר ושכבה אחת של צבע.

נסה את זה לפני כן על חתיכת המתכת שחתכת ע"מ לצבור נסיון וטכניקה ורק אח"כ "על אמת".

צבע רק במקום מאוורר (אני מרסס מהחלון בקומה רביעית ;)) היטב! והשאר את הצבע להתייבש אח"כ במקום יבש עם כמות אבק מינימלית וללא ג'וקים - משום מה הם חולים על הצבע ויעשו הכל כדי להתאבד לתוכו (אם רק היה לי שקל על כל זבוב שהתאבד לי לתוך צבע...).

- ביומן הפרויקט שלי תוכל למצוא מדריך מאוד כללי לצביעה כולל קצת על ניירות ליטוש וגם קצת בירבורים על איך ללטש בעזרת הדרמל...

סה"כ יפה מאוד - יש עתיד :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות ! ותודה לalianyn על ההדרכה המעמיקה ! אני מקווה שתוך שבוע-שבועיים אני אסיים עם כל העניין

של הצביעה ::) רק שאלה אחת.. אני חייב לשייף את כל המארז לפני הצבע ? מה יקרה אם אני לא אשייף ?

סה"כ יפה מאוד - יש עתיד

:cheeky: :cwm29:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה יש פה מדריך מעוד מפורט על איך לעשות את זה כמו שצריך

http://www.pc-workshop.net/articles/paint101/paint101-1.shtml

אני עשיתי כמה נסיונות כבר על כל מני מחשבים ישנים וזה יצא ממש יפה בדיוק כמו שזה נראה בתמונות שם ממש כמו מפעל ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מוד יפה מאוד (טיפה שיופים וצבע והכל מושלם

אני עובד על זה... פשוט לא תכננתי שהגג של המארז יגמור 8 דיסקיות שלמות של דרמל !! קצת הופתעתי האמת...

אחר כך עברנו לשייף את כל החור עם מקדחה פשוט הדרמל לא מספק מספיק עוצמה...

ברגע שאני אקנה עוד דיסקיות ועוד מקדחי שיוף אני אפרסם שוב את הגימור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...