שאלה בנוגע לקירור מים - עמוד 2 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנוגע לקירור מים

tendo

Recommended Posts

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב תראה, הנוסחה המינימאלית היא 120 פר רכיב (מעבד+כ.מסך? 240 ממ) אבל זה מאוד גבולי, ותצטרך מאווררים חזקים ורועשים כדי לסלק את החום.

בשביל יותר ביצועים + שקט, אכן נוסחה של 240 ממ לכל רכיב היא הגיונית, מעבד + כ.מסך = 480 יחיד (רדיאטור עצום של ארבעה מאווררים) אבל ניתן פיצול כמו 240 + 240. מה שיש לשים לב לגביו, מומלץ כמה שפחות רדיאטורים בלופ (עדיף רדיאטור אחד \ שניים גדולים לעומת ארבעה קטנים) משום שהם משפיעים על הזרימה רבות, ואם הזרימה לא תהיה טובה, כך גם הביצועים.

אתה בטוח שאתה צריך מים כזה? מה אתה כרגע "עושה" עם החומרה שלך? אתה עושה אוברקלוקינג? יש לך ידע בכך? חובבני או רציני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי פחות או יותר למה אתה מתכוון, למרות שראיתי מישו ששם לופ על המארז כמו שלי כאשר ישנם 2 רדיאטורים אחד של 240 ואחד של 120 כאשר של ה 120 מובנה בחלק האחרוי/ לחילופין מחוץ למארז.

השאלה שלי היא האם הערכה הזאת:

http://www.frozencpu.com/products/16891/ex-wat-219/XSPC_Raystorm_750_RS240_Extreme_Universal_CPU_Water_Cooling_Kit_New_Rev_4_Pump_Included_w_Free_Dead-Water.html

בשילוב הרדיאטור הזה :

http://www.frozencpu.com/products/17136/ex-rad-438/XSPC_AX120_Single_120mm_Radiator_w_Aluminum_Enclosure_-_Black.html

תעשה את העבודה? האם המשאבה תיהיה חזקה מספיק או שאני צריך משו עם משאבה חזקה יותר? והאם הרדיאטור יהיה מספיק טוב או שאני אצתרך אחד יותר עבה בסגנון RX120?

ועוד משו- מה עדיף קיט RS240 עם משאבה D5 או קיט רגיל?

בנוגע אליי, אני עם קל, I5 3570K על 4.3 וכ.מסך שבא כבר עם אוברלוק מטורף מהמפעל (ראה SPRKLE GTX460 2GB Edition) אבל אני יותר מחפש יופי ושקט, כמובן גם שהביצועים חשובים לי ולכן אני מחפש לרכוש מים.

בנוסף אני אשמח להסבר קל בנוגע לחוזק המשאבות בערכות של XSPC- לפי איזה סדר עולה הן מסודרות?

תודה מראש וסליחה על החפירה...:S

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי לא הבנת נכון אבל כל רכיב במערכת זקוק לרדיאטור כפול, אלה עם כן אתה מקרר מערכת עם פליטת חום מזערית, ואז אין צורך בקירור מים.

בכל מקרה רדיאטור משלוש למערכת שלך זה המינימום, מה שאומר שתזדקק לפצה על זה עם מאווררים ומשאבה.

לרכוש מערכת עם רדיאטור כפול ולהוסיף לה רדיאטור בודד זה לא בדיוק סטאפ נכון, שכן אתה גורע מכלל המערכת מאשר מועיל.

עדיף לך ללכת על משהו יעודי זאת אומרת רדיאטור משלוש (מינימום) ומעלה ומשאבה.

לגבי רכיבים וכו לא חסר המלצות גם מחיפוש בפורום, מה שכן אתה צריך לציין את התקציב או המסגרת לפחות, ככה תוכל לדעת מה נכנס ומה לא.

כמו כן דרוש תכנון מקדים של המארז, שכן מיקום של הדברים משפיע מאוד על איזה מיכל, מחברים צנרת וכו, ולכן ועל מנת שתרכוש מה שצריך תתכנן דברים מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם אני רוצה את זה רק לקירור למעבד, עדיף לקחת את הערכה של ה EX הרגילה, ה הרגילה או ה EX עם המשאבה המשופרת? (פשוט ה לא במלאי עם המשאבה המשופרת...:( )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, תלוי במארז, בתקציב ובשימוש (אוברקלוק?)

RX זה רדיאטור עבה מאוד אבל עם סנפירים מרווחים מה שאומר שהוא מותאם למאווררים מעלי מהירות סיבוב נמוכה חסית שלא צריכים לחץ סטטי מטורף כדי להעביר בו אוויר.

EX זה רדיאטור "רגיל" יותר זול אבל עם סנפירים מעט צפופים יותר, דבר הדורש מאווררים חזקים יותר + יותר רעש (תלוי, יש גם מאווררים חזקים שקטים, אבל הם יקרים)

איזה משאבה משופרת? D5? היא מומלצת כי היא חזקה ואמינה ותוכל לסחוב שדרוגים כגון הוספת רדיאטור ובלוק לכרטיס מסך. והיא גם שקטה (הגרסה בעלת השליטה על המהירות)

כדאי באמת להסתכל פה בת'רדים אחרים של אנשים שהתעניינו בקירור מים ובפרוייקטים פה בפורום ובמקומות אחרים. יש גם מדריכים מעולים ביוטיוב (dazmode, timetolivecustoms, singularity computers, NCIXcom, Ronsanut, TheTechSource1, linustechtipsועוד רבים וטובים שכנראה שכחתי לציין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש איזה מקום/מדריך קצר שמתקצר לי את כל הרעיון של הקידומות של הקיטים כדי שאני אדע להבדיל ולבחור?

בנוסף, אני מחפש משו שיחזיק מעבד I5 3570K באוברקלוק של 4.3 לפחות ויהיה שקט, מה ההמלצה שלך לכזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קירור אוויר טוב יעשה את העבודה, וברבע מהמחיר.

משהו כמו מוגן 3, D14 או מים "סגור" כמו ה-H60, H80 וכד' יעשו את העבודה מעולה ובשקט.

הנה מדריכים:

(בחלקים)

(גם בחלקים)

תצטרך להשקיע כמה שעות מחייך ללמוד את הנושא לעומק אם אתה באמת רוצה להיכנס, אין שום דרך עקיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כרגע עם MUGEN 3 - דיי רועש...

על כל מקרה כנראה שהנת אותי לא נכון, אני מתכוון שאני מחפש את המידע אך ורק עלה ההבדלי קידומות של XSPC, הכוונה היא מה ההבדלים בין AX/RS/RX/EX - מה המשמעות של כל אחד?

מבחינת קירורי מים, השקעתי לא מעט בלקרוא ולנסות להבין, גם סרטונים וגם כל, הבנתי פחות או יותר כיוון אבל.

על כל מקרה, לא חבל יהיה לקחת ערכת קירור מים כגון של או כשאני יכול לקחת משו הרבה יותר מושקע, יותר טוב, ויש לציין גן יותר יפה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, אז נשמע שאתה באמת "צריך" מים. אם אתה רוצה שהוא יהיה שקט, יפה ומגניב ( :smile1: ) אז בסדר.

השאלה היא מה התקציב.

הקידומות זה סדרת הרדיאטורים

RS - דקים וזולים, בעלי ביצועים בינוניים

RX - עבים ויקרים, בעלי ביצועים גבוהים, אבל עוביים המפלצתי קצת מקשה על התאמתם בהרבה מארזים

ES - מעין הכלאה של ה- עם ה-RS, מחיר בינוני עם ביצועים סבירים, מושג ע"י הגבהת מס' הסנפירים פר יחידת שטח = צריך מאווררים חזקים כדי להוציא מהם את המיטב.

AX - סדרה חדשה, מיועדת לביצועים גבוהים, אני לא מכיר לעומק אבל יודע שמה שמיוחד בה זה בעיקר חיפוי האלומיניום המוברש העבה.

יש גם קיטים של חברות אחרות כמו EK (יותר יקרים, עם משאבות שלהם) ואתה יכול לבנות משהו "מותאם אישית" שמשלב בין הכל (תלוי תקציב)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אני לא בטוח שיש לך מספיק לקיט של XSPC, אלה עולים לפחות 250$ לא כולל מסים או משלוח... משלוח יכול לעלות מעל 60$ ומסים עד 20% (לך תבין את המכס..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח התרד מצטער אבל אני לא מבין את הדיון וההתנהלות שלך, אתה רוצה מים ? אנשים הציגו והביאו בפניך את העובדות.

אתה צריך תקציב מספק, לתכנן את זה וכו, עד שלא תעשה את זה לא תדע, את האופציות האפשריות החברים בפורום כבר הציגו.

אז בבקשה תעשה את החושבים שלך ואנחנו כמובן כאן לעזור :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...