שאלה בנוגע לקירור מים - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנוגע לקירור מים

tendo

Recommended Posts

שלום לכולם,

בתקופה האחרונה אני בדילמה האם לקנות מים למחשב היקר שלי...

לאחר מספר חפירות באינטרנט הגעתי למסקנה כי כדאי לי להתחיל עם ערכה של XSPC בתור מתחיל ממש בנושא(תקנו אותי אם אני טוענה)

ראיתי מספר ערכות אך משום מה לא הצלחתי להבין את ההבדל בין שתי ערכות:

מה ההבדל שבין שתי אלו שמצדיק את ה 80 דולר הפרש?

http://www.frozencpu.com/products/17639/ex-wat-230/XSPC_Raystorm_RX360_Universal_CPU_Water_Cooling_Kit_w_D5_Variant_Pump_Included_and_Free_Dead-Water_.html?tl=g30c321s1310

http://www.frozencpu.com/products/16894/ex-wat-222/XSPC_Raystorm_750_RX360_Extreme_Universal_CPU_Water_Cooling_Kit_w_Free_Dead-Water.html?tl=g30c321s1310

תודה מראש לכל המסיבירם, המציעים ואלו שיצליחו לסבול את נוביותי.

:P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אגב משום מה במערכת היקרה יותר רשום שהיא כוללת רק שני מאווררים אז אם אתה מתכוון להשתמש במאווררים שבאים עם הקיט קח את זה בחשבון,

אני מאמין שיספיק לרכיבים שציינת ..

הרדיאטור הזה די עבה אז לא לשכוח למדוד את המקום שאליו הוא מיועד, הוא בעובי 6 ס״מ כמעט ויש לקחת בחשבון גם את עובי המאווררים שזה עוד 2.5 ס״מ במידה ואתה ממקם אותם רק מצד אחד של הרדיאטור ( פול או פוש ) כל זה במקרה שאתה מתכוון להכניס את כל המערכת למארז.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה, מה עם בלוק לכ.מסך, יש הצעות על משו מומלץ לכרטיס הנ"ל? מזכיר רק זאתי גירסא של 2 גיגה של הכרטיס כאשר כרגע מותקן עליו gelid icy rev 2 (שהוא מאוד רועש יש לציין...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שאם אתה מוסיף כרטיס מסך ללופ ולא מוסיף בהתאמה רדיאטור אז הביצועים ייפגעו מעט , לא שזה לא יעבוד זה יעבוד בסדר אבל לא נראה לי שעם טמפרטורות שממש יהיו יוצאות דופן לעומת אויר .

אולי כדאי לשקול להחליף את הכרטיס כי הוא כבר מעט ישן , בלוק לכרטיס מסך הוא בד״כ יקר יחסית ואני תוהה כמה זמן תחזיק עם הכרטיס הנוכחי לפני שתחליף בכל מקרה , אולי זה יהיה מיותר תחשוב על זה קצת ההחלטה שלך.

בקיט הזול יותר שהבאת למעלה יש משאבה פחות חזקה ובמידה ותוסיף עוד בלוק ללופ ( מה שאומר עוד התנגדות למשאבה ) אז אני לא בטוח כמה היא תתמודד עם העניין , אתה צריך דעה מעוד אנשים פה בפורום שהניסיון שלהם הרבה יותר רחב משלי בעניין הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טריפל עבה? יחזיק, אבל מומלץ להוסיף עוד (לפי המארז) כדי להשקיט קצת את הקונפיגורציה.

בלוק מומלץ? הייתי פעם ממליץ על EK אבל הבלוקים החדשים שלהם זה פשוט זוועה (עזוב את העיצוב, איתו אין לי בעיה) תכנון לקוי של כניסות \ יציאות.

אני הייתי ממליץ על הבלוק של היטקילר (ווטרקול) או XSPC (מחיר משתלם מאוד) ואולי גם אלפאקול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שאם אתה מוסיף כרטיס מסך ללופ ולא מוסיף בהתאמה רדיאטור אז הביצועים ייפגעו מעט , לא שזה לא יעבוד זה יעבוד בסדר אבל לא נראה לי שעם טמפרטורות שממש יהיו יוצאות דופן לעומת אויר .

אולי כדאי לשקול להחליף את הכרטיס כי הוא כבר מעט ישן , בלוק לכרטיס מסך הוא בד״כ יקר יחסית ואני תוהה כמה זמן תחזיק עם הכרטיס הנוכחי לפני שתחליף בכל מקרה , אולי זה יהיה מיותר תחשוב על זה קצת ההחלטה שלך.

בקיט הזול יותר שהבאת למעלה יש משאבה פחות חזקה ובמידה ותוסיף עוד בלוק ללופ ( מה שאומר עוד התנגדות למשאבה ) אז אני לא בטוח כמה היא תתמודד עם העניין , אתה צריך דעה מעוד אנשים פה בפורום שהניסיון שלהם הרבה יותר רחב משלי בעניין הזה.

יש לך המלצה אולי לרדיאטור נוסף שיצליח להיכנס במארז של האנטק 1100?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהיה מאוד קשה להכניס לתוך המארז הזה רדיאטור 120.3 גם אם הוא דק יחסית , ראיתי מישהו שהכניס טריפל לתוך המארז הוא שם אותו ב ״ עמידה ״ צמוד למפרצי ה 3.5 וה 5.25 אבל זה לא רעיון מי יודע מה טוב כי האוויר החם שהרדיאטור מנדף עובר בחלל של הלוח אם וזה קצת מציק , גם אם תהפוך את המאווררים שיוציאו את האוויר החם לחזית המארז אז תהיה בעיה איפה לשים את הקשיח/ים כי זה גם לא יהיה בריא להם , נראה לי שאם אתה לא מוכן בשום אופן להחליף את המארז הנ״ל אז תהיה צריך לבצע קצת שזה אומר לחתוך ולשנות את הצורה המקורית שלו או לשקול למקם רדיאטור מחוץ למארז.

אני לא יודע בדיוק כמה מקום יש לך למעלה איפה שהמאוורר 230 מ״מ אבל אולי יהיה אפשר למקם שם רדיאטור בגודל הזה בדיוק (230 מ״מ) אבל לקרר בעזרתו רק את המעבד וכך להימנע מחיתוכים וכאלה.

אני חושב שאתה צריך להחליט מה בדיוק אתה רוצה לקרר , רק מעבד? או מעבד וכרטיס מסך? או משהו אחר.. ואז אחרי שתהיה סגור על מה בדיוק אתה מתכוון לקרר יותר קל להתאים את גודל הרדיאטור לפי כמות החום שהמערכת מייצרת , ואחרי שאתה יודע איזה גודל של רדיאטור אתה צריך אז אפשר לחשוב על איך ואיפה למקם אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון המטרה שלי היא כרטיס מסך ומעבד, ומה אם אניניעשה קל של החלק התחתון למאוורר דיכניס וכאילו את שמאל ימין וחלקו העליון של המארז להוציא אוויר? יש מצב שיעבוד?

מה עם מאוורר של 230 עבה? זה ישאיר מספיק מקום לחיבור על הלוח ויתן ביצועים טובים מספיק ל 2 החלקים?

ומודינג לחלק העליון שיוציא אוויר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה שזה מה שבילבל אותי...

ראיתי מישו באמת שהעמיד רדיאטור עם איוורר כלפי פנים ליד הכונני דיסקים ושם רדיאטור קטן בחלק האחורי (של מאוורר אחד)

משו כזה יספיק או שאני אצתרך 2? אני מנסה לסדר שם לופ לכ.מסך ומעבד ואני קצת מסתבך...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול לומר לך שמה שאני עשיתי זה חישבתי 240 מ״מ שטח פנים של רדיאטור פר רכיב (אני לא מתכוון לרכיבים קטנים אלא מעבד וכרטיס מסך) יש כאלה שיגידו שזה מוגזם ויש כאלה שיגידו שזה בסדר אין חוק בזה אבל גודל הרדיאטור ישפיע על היכולת של המערכת לנדף את החום ומכאן הטמפרטורות בהתאם, אם הרדיאטור לא מספיק גדול אז יהיה לך מים אבל עם טמפרטורות של אוויר במקרה הטוב ככה בגדול אתה צריך לחשוב .

אם החלטת לקרר מעבד וכרטיס אז תחליט מה גודל הרדיאטור/ים (אפשר אחד גדול או שניים קטנים העיקר שתקציב שטח פנים של רדיאטור לכל רכיב) שאתה מתכוון להשתמש בו ותראה איך בדיוק אתה ממקם את זה ואיפה , אשכרה תפתח את המארז שב עם סרגל ותתחיל למדוד ולתכנן את זה רק אתה יכול לעשות ואף אחד לא יעשה בשבילך אם יש שאלות יותר ספציפיות אז אנשים פה ישמחו לעזור.

יאללה לתכנן ;)

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על 240 מ"מ פר רכיב אבל זה דעה אישית , ולי אין הרבה ניסיון עם הרבה מערכות שונות כדי שאני יוכל להגיד לך איפה זה כבר overkill חכה לתשובה של מישהו שיש לו יותר ניסיון וידע ממה שיש לי ???

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...